Kam zmizli Humana kontajnery?

saskenix
18. sep 2018

Ahojte,
neviem, ci sa to udialo celoplosne, ale v nasej bratislavskej mestskej casti asi pred dvomi tyzdnami zmizli Humana kontajnery. Vzdy po sezone som zvykla vytriedit oblecenie a zaniest ho tam. Pred dvomi tyzdnami som si myslela, ze boli preplnene a odviezli ich iba docasne, ale uz sa mi to zda dlho. Teraz mam tri vrecia veci a neviem, co s nimi ☹ Mate podobnu skusenost aj odinakial? Dakujem za odpovede.

lubik87
18. sep 2018

@saskenix daj si do Google charitu alebo napíš tu že darujes..určite si to niekto príde zobrať 🙂 my dávame presne takto

ivkazba
18. sep 2018

Neviem kam zmizli tie kontajnery, ale ja vytriedeného veci dávam sociálne slabším. Humana tie veci predáva vo svojich second handoch, tak radšej to dám zadarmo niekomu, kto sa tomu poteší.

miroslavabalaz
18. sep 2018

@ivkazba je to tak...Humana si len papierovo zaregistrovala svoju charitatívnu činnosť, aby nebolo príliš okaté, že všetko ostáva v ich obchodoch...ľahký zárobok, v podstate zadarmo, a po celom Slovensku v sekáčoch za vysoké zisky...👎

lubik87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miroslavabalaz
18. sep 2018

@lubik87 tak potom malo čítaš a nevieš...a na druhej strane je podstatné, či je to Nemecko, alebo SR? Kontajnery majú všade...ich spoločnosť bola založená na charitatívnej činnosti, nie na predajnej, čo prevažuje a prečo sú kritizovaný...

lubik87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubik87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petrahanka
18. sep 2018

Ja som robila teraz v Humane a na pohovore mi bolo povedané tak: zo Slovenska zmizli preto lebo polska firma co ich prevadzkovala skrachovala. Na Slovensku sa predáva tovar z Humana kontajnerov co sa pozbieraju v iných krajinách napr z Ruska alebo EÚ napr. Nemecko, Taliansko nikdy sa nepredáva tovar v krajine kde sa aj pozbieral.

lubik87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petrahanka
18. sep 2018

@lubik87 áno aby som vedela ako to u nich chodí čím sa ta firma zaoberá akože krásne veci tam dostaneš kúpiť a tie značky fúú a za pár korun len nie každému sa tam chce hľadať ale už nakupujem len tam, dovtedy som do sekáču ani nepachla

lula313
18. sep 2018

@saskenix skus kontajnery ekocharita. Ti tie veci darovavaju slabsim

lubik87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petrahanka
18. sep 2018

@lubik87 tak to ja už neviem

saskenix
autor
18. sep 2018

dievcata, dakujem za vsetky odpovede, viem, ze cast vyzbieranych veci ide o sekacov (myslim, ze v Madarsku a Rumunsku) a cast sa zrecykluje. V zasade s tym nemam problem, som rada, ze neskoncia v spalovni, ale nejakym sposobom sa pre ne najde vyuzitie. Snazim sa triedit odpad a recyklovat, co sa da, preto boli Humana kontajnery pre mna idealnym a pohodlnym riesenim, kedze sme ich mali hned za domom.

saskenix
autor
18. sep 2018

@petrahanka dakujem za informaciu, toho som sa bala, ze uz nejakym sposobom skoncili, je to skoda. @lula313 vdaka za tip, ich stranka teraz nefunguje, ale skusim ich oslovit

lula313
18. sep 2018

@saskenix odporucam ich fb, tam si pozrieš, kde veci končia..

tiumen
18. sep 2018

@saskenix v predajniach H&M sú tiež "kontajnery" na oblečenie a za každú tašku dostaneš kupón na 1€ 😀 a myslím že tiež to nebude končiť v nejakej spalovni

romiada
18. sep 2018

@saskenix skus stranku podajdalej.sk...ja tak fungujem,posuvam veci a mam dobre skusenosti zatial

romiada
18. sep 2018

@saskenix tiez ma to prekvapilo ze zmizli z ulice kde som bola zvyknuta...a vraj niektorym mestskym poslancom to klalo oči ...zevraj tam vliezli socky...sa vyklopili do kontajnera a povyberali si odtial veci a ostatne nechali kade-tade...neviem posudit lebo ja som nic take nepostrehla 😏

miroslavabalaz
19. sep 2018

@lubik87 tak keď sú tak charitatívne založený, prečo, ako vravíš, že si tam zamestnaná, vycapia oznam na tablo, že príjmu predavačku za 2,80 na hodinu...prechádzam často okolo ich predajne, bývame blízko a toto keď mi udrelo do očí...

iwesska
19. sep 2018

Ale ved ja som tiez z BA a vsetky Humana kontajneri uz 2roky nahradzaju kontajneri Ekocharita. A da sa tam hodit ozaj cokolvek, aj postelne pradlo som im davala, deky atd...

ibrunova
19. sep 2018

@saskenix u nás sú kontajnery Pomocný anjel.

akynka
19. sep 2018

@saskenix presne na to H&M som chcela upozornit ako uz vyssie spominaju..zanes to kludne tam. Oni to spracuju a nebude sa to povalovat.
Na fb su rozne skupiny na darovanie ale uz to ozaj byva take ze nafotit z kazdej strany, premerat, odviezt 🙂

lubik87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miroslavabalaz
19. sep 2018

@lubik87 a čo má brigádnik iný štandard života? Ty ako zamestnanec firmy máš svoj názor, ale nie je všetko pravda čo píšeš. A ja to nejdem riešiť, lebo by sme si písali dlho...

veronice
19. sep 2018

@romiada u nas vo Vrakuni zmizli presne z toho dovodu ktory opisujes - neklalo to oci len poslancom ale hlavne obyvatelom v blizkosti tych kontajnerov....aj bezdomovca tam raz nasli....a ten nwporiadok okolo kontajnerov....keby si vybrali co chcu a zvysok nahadzali naspat tak nie je taky problem ale vyhadzali oblecenie, to nasledne zmoklo, zapachalo, kopila sa tam spina, no cele zle....

marusia12
19. sep 2018

@lubik87 No ty budeš poriadne naivná. Zľavy???? Akože máš zľavu na tovar v predajni, kde pracuješ? No to ti je na dve veci... 😀 Brigádnik nie je o nič horší zamestnanec ako si ty na TPP, akurát firma takto oblbuje ovce. V takej firme by som nepracovala a už vôbec by som ju neobhajovala... ty si hlavne otvor oči, dievčina.
Handry sa do Humany nevozia z Nemecka, ako si myslíš... Zber je po Sr, možno sa to do Nemecka vyvezie, ale obratom sa to vláči na SR... sklad v MT? 😀 Jaaaaj...

miroslavabalaz
19. sep 2018

@marusia12 👍👍👍👍👍

miroslavabalaz
19. sep 2018

@marusia12 👏👏👏👏👏