• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
iwesska
17. máj 2017 Čítané 4249x

K napísaniu tohto článku ma priviedol zážitok z jedného všedného-nevšedného dňa. 

Pani učiteľky v materskej škole  sa spolu so svojimi malými zverencami rozhodli urobiť radosť mamám ku Dňu matiek. Dlhé týždne nacvičovali predstavenie, aby sa ukázali na veľkom pódiu v kultúrnom dome. Z kapacitných dôvodov však bolo toto vystúpenie určené prednostne pre mamičky, zvyšné vstupenky sa následne delili medzi ostatných členov rodín. A keďže pani učiteľky sa snažili vyjsť v ústrety väčšine rodičov, dohoda znela tak, že mladší súrodenci budú sedieť dospelým na kolenách. Nič nepochopiteľné...

Aspoň tak sa to javilo do chvíle, keď začali prichádzať do sály rodičia, ktorí pre nedostatok miesta ostali stáť na schodoch. Pani riaditeľka poprosila už sediacich rodičov a vedľa nich sediace deti o rešpektovanie dohody a uvoľnenie miest. Prešlo niekoľko minút, zopár jedincov pochopilo, ostatní po slovensky alebo nerozumeli, alebo nechceli rozumieť? Neviem. Opäť sa objavila na pódiu riaditeľka a zdržujúc netrpezlivé deti v zákulisí, zopakovala svoju prosbu druhýkrát. Myslíte si, že sa niečo zmenilo? Kdeže!

Istá časť malých detí naďalej sedela na osobitných sedadlách a rodičia iných detí stáli. Týmto nakoniec museli priniesť stoličky zo zákulisia. 

A tak sa mi natíska otázka: "Prečo sa niektorí jedinci tvária ako "pupok" sveta?" Prečo pred zrakmi svojich detí dehonestujú autority?

Možno teraz vám to príde "cool a rebelské". No neskôr, keď vaše deti budú mať tie svoje a vy paličku v ruke, nečudujte sa, ak búdú sediac v MHD na svojom androide naháňať Pokémonov, zatiaľ čo vy sa nad nimi budete nestabilne potácať. 

Lebo akých si vychováme, takí sa o nás postarajú...

Ak ste si práve v tomto bode pomysleli, že robím z komára somára, tak spomeniem rovno labuť. A aj to, že citlivé povahy by práve tu mali prestať čítať. 

Je jar, leto... alebo čosi také. Skrátka obdobie, kedy si aj zvieratká zakladajú svoje rodiny. Tak ako my, ľudské mamy, aj tie zvieracie potrebujú svoj pokoj, svojho ochrancu ktorý ich ochráni pred nepriateľmi. Aspoň tak by to malo byť, keby sme to my, tvory dvojnohé, rešpektovali. 

Pri neďalekom ramene Dunaja sa takto uhniezdila budúca labutia rodinka. Obaja sedeli vo svojom hniezde. Pokojne, až do chvíle, kým sa neobjavil ON - ďaľší z kategórie "JA som JA, kto je viac??" - aj so svojim potomkom. Dostal "skvelý" nápad a nabádal svojho malého syna, nech si ide pohladkať labuť do hniezda! Už pri spojení "pohladkať si divoko žijúcu labuť" ma ako matku oblieva pot, ale tým táto príhoda nekončí. 

Samec z pochopiteľných dôvodov vyštartoval po dieťati, sypel a dieťa zobákom uhryzol. I tu zakročil sám VŠEMOHÚCI PÁN TVORSTVA a palicou na smrť samca ubil :frowning2:

To všetko sa odohralo pred zrakmi okoloidúcich a jeho dieťaťa. Neviem nájsť v tejto chvíli vhodné slová, ktoré by výstižne popísali tento ohavný čin. Nebola som pri tom, rozprávala mi to kamarátka. A hoci volali políciu aj ochranárov, kým prišli, dotyčný "SUPERHRDINA" zutekal. Labutí samec sa ničím neprevinil, len chránil, čo bolo jeho, presne tak, ako to robil aj chlapcov otec. 

Ostáva len dúfať, že jeho syn po vzore svojho otca nevezme na podobnú "zážitkovú exkurziu" raz aj svoje deti. 

Kdesi som čítala peknú myšlienku, že deti sú karmou rodičov. Čo sme si kedysi zasiali, to si teraz v podobe detí žneme. Asi všetci sa zhodneme na tom, že dokonalý rodič neexistuje. Každý robí vo výchove chyby a každý to robí po svojom. Ale mohli by sme byť jednotní aspoň v otázke slušnosti, ukázať deťom ako sa v spoločnosti majú správať a čo už je naopak za hranicou slušnosti.

Nech tá karma nemá s nimi v budúcnosti toľko práce :slight_smile:

Foto: pixabay

Čítaj celý článok
iwesska
3. apr 2017 Čítané 3443x vybrali sme magazín

Otvorím časopis, zapnem televízor, surfujem po internete... Kamkoľvek pozriem, vidím samé dokonalé tváre. Muži, ženy v produktívnom či dokonca zrelom veku, s pleťou jemnou ako čerstvo narodené bábätko, bez jedinej vrásky, dokonca ani tej mimickej, s hustými riasami siahajúcimi po koniec čerstvo vytetovaného obočia, s perami veľkými ako po včelom uštipnutí a oslnivým holywoodskym úsmevom... Dokonalá fotka podčiarknutá strohými vetami o tom, ako je prirodzené starnúť do krásy. Vlastne, lepšie vôbec nestarnúť a v najlepšom prípade toto slovo v spojení s ľuďmi ani nepoužívať.

Áno, toto je trend dnešnej doby. Prirodzenosť sa už nenosí... Už nám nestačia len kozmetické prípravky, protivráskové krémy, predlžujúce špirály, ceruzky na obočie a iné vychytávky, ktoré tu i tam zakryli nejakú drobnú nedokonalosť a naopak podčiarkli a vyzdvihli prednosti, ktoré nám nadelila sama príroda. Teraz tu máme lasery, skalpely, injekcie... Tie vyriešia každý nedostatok. Vadí vám vráska uprostred čela? Tenké pery? Alebo máte pocit, že vaša brada by mohla byť štíhlejšia? Nech sa páči, ľahnite si, tuto kúsok ukrojíme, tam natiahneme, doplníme, zašijeme... Bude z vás nový človek, celkom iný, tzv. človek umelý. A nech sa akokoľvek snažíte samého seba presvedčiť o tom, že ste to stále vy, vo vnútri viete, že je to len sebaklam. Že stále máte po štyridsiatke či päťdesiatke, že zvyšok vášho tela už mladší nebude, že vaša kondička už nie je rovnaká, ako ked ste mali dvadsať a ten sused, čo vám zakaždým pošliape čerstvo umytú chodbu, vás neznáša stále rovnako.

Prečo si teda skrývame tváre za dokonalé masky, keď na živote je krásna práve tá jeho rozmanitosť? Tónovi sa páčia Anetine pehy a Renáte zas imponuje Jožov krivý nos. Diana si Fera vybrala kvôli rozkošným jamkám v lícach a Tibor sa zamiloval do Jany s veľkým zadkom a malými prsiami. Krása jej totiž natoľko subjektívna, že aj tak sa nikdy nebudete páčiť všetkým rovnako. Nech sa akokoľvek budete snažiť oklamať čas, vaše biologické hodiny budú ukrajovať minúty, hodiny i dni z vášho života naďalej.

Prečo vlastne vynakladáme toľko úsilia na to, aby sme sa podobali na niekoho iného, napr. na celkom cudzieho človeka z titulky časopisu? Prečo si myslíme, že len tak môžeme dosiahnuť šťastie, úspech a ľudia nás budú mať radšej? Prečo by sme sa mali za svoj vek hanbiť?

Veď tie desiatky vrások či vačky pod očami, ktoré zdobia tváre našich starých rodičov, z módy aj tak nikdy nevyjdú. Sú spomienkami na ich dlhý, prácou a starosťami poznačený život. A takých ja budem vždy obdivovať. Toto sú pre mňa ľudia, ktorí starnú s gráciou, pretože sa nehanbia za to, kým sú.  

Charakter sa totiž aj tak preoperovať nedá....

Foto zdroj: freepik.com

#krasa #zivotny_styl #starnutie

Čítaj celý článok
iwesska
1. apr 2017 Čítané 115x

V poslednej dobe som si prečítala veľa rôznych článkov, v ktorých sa ženy - matky porovnávajú s inými v spôsobe výchovy svojich detí.

Jedny sa vyvyšujú nad druhé pre spôsob stravovania, iné si skáču do vlasov pre štýl obliekania a obúvania, ďaľšie vás preklínajú, lebo nedojčíte, alebo preto, že dojčíte dlho. Sú také, ktorých nezbedné deti už utŕžili aj nejakú tú "výchovnú" po zadku a na strane druhej tie, ktoré to považujú už za vrchol fyzického týrania.

Jedno však máme všetky spoločné - sme MAMY. Mamy jedinečných bytostí, ktoré každá vychovávame najlepšie ako vieme. To, čo považujeme za správne my, môže pre iného znamenať čosi nepredstaviteľné. Návod na výchovu však nikde nenájdete. Ani keď prečítate 20 kníh o rodičovstve a presedíte pol dňa čítaním poradní na internete. Väčšina z nich sa v názoroch aj tak rozchádza.

Nestrácajte čas osočovaním a presviedčaním svojich virtuálnych kolegýň o svojej dokonalosti. Venujte radšej túto energiu svojim deťom. Riadte sa svojim materinským inštinktom, ten väčinou nesklame.  Robte to, čo považujete za správne vy a neriešte, či "jezibaba4567" dnes obula dieťaťu topánky s neohybnou podrážkou. Možno sa akurát popoludní chystá kúpiť barefoot :slight_smile: A keď užívateľka "mamvsetkychnahaku_šaaalala" dala svojmu uplakanému, čerstvo ozubenému dieťaťu cumeľ, zrejme tiež mala na to dôvod. Nie, ona nie je povinná ho s vami zdieľať, nemusí preto napísať obhajobu, či dizertačnú prácu :grinning: Koná podľa svojho najlepšieho vedomia, svedomia a rozumu. A ten naštastie nemáme spoločný, preto nemôžeme uvažovať všetci rovnako.

Keď vás opäť raz začnú svrbieť prsty aby ste napísali ďaľší štipľavý a "dobre mienený" komentár, rada by som vám pripomenula, že my tu nie sme posudková komisia ani Najvyšší súd :slight_smile:

Jediný kto má právo nás súdiť sú naše deti. A verte, že pre ne budete tie najdokonalejšie svorenia po celý váš život :hearts:

#mk_blog_academy

#zivotny_styl

#vychova_dietata

Čítaj celý článok
iwesska
4. júl 2013
Clanok nie je moj, nasla som ho nahodou na internete, ale rozhodla som sa ho sem pridat a zdielat nakolko som sama v istom obdobi vahala, co podat a co radsej nie a v buducnosti sa mi to snad este zide :slight_smile:
Tak prijemne "bylinkovanie" :slight_smile:

Ktoré bylinky deťom škodia?
Čítaj celý článok
iwesska
31. jan 2011
Otazocka: Ako je to s hmotnostnym prirastkom v 9.mesiaci? Citala som, ze by sa mal uz zastavit, naopak moze dojst k ubytku 1-2kg. Ale ja mam pocit ze len priberam, ja uz nechcem, pomoooc :frowning2:
Zobraz celú správu
iwesska
28. jan 2011
Robim si prieskum: Mamicky, co ste rodili prirodzene bez EPI ake mate spomienky na porod? Nechce sa mi verit, ze by to bolo az tak neznesitelne, ze by to bez EPI neslo. Preco to dopredu vzdavat? Co vy na to?
Zobraz celú správu
iwesska
21. jan 2011
Tehule, ktore musite uzivat zelezo, aku mate hladinu hemoglobinu? Pri 115 uz musim brat? Nestaci pridat v strave?
Zobraz celú správu
iwesska
16. jan 2011
Este stastie, ze mam medzi bruchom a krkom prsia, inak by ma to stale stupajuce brucho asi udusilo :slight_smile: Uff...
Zobraz celú správu
iwesska
12. jan 2011
Mam dilemu - kupit hojdacie kresielko pre babo do 6 mes., ci nie? Od 6.m mame polohov. jedalen. stolicku , kde sa babo zabavi, len neviem, co s nim prveho pol roka. Vyuzivali ste to? Oplati sa investovat?
Zobraz celú správu
iwesska
10. jan 2011
Z dnesnej noci mam velmi silny zazitok. Snivalo sa mi, ze moje babatko vystrcilo z brucha svoju malu rucku a pevne ma nou chytilo za prst! Bolo to krasne, nepopisatelne, ani v realnom zivote som snad nic emotivnejsie neprezila. Kengurka nasa zlata!
Zobraz celú správu
iwesska
28. dec 2010
Tehulky, v ktorom tt ste si zajedenavali detsku lekarku? A kedy porodnika? Nechcem stresovat zbytocne, ale ani nieco zmeskat :slight_smile:
Zobraz celú správu
iwesska
21. dec 2010
To uz co je ked v Lidli ani v Terne nemaju obycajne maslo??? Jedno male, posledne sa mi uslo. Vsak by som si nemala ani s cim chleba natriet. Ludia , ved idu len Vianoce, nie vojna !!! :slight_smile:
Zobraz celú správu
iwesska
5. dec 2010
Dnes rano som zistila jednu pozoruhodnu vec. Mam v bruchu kenguru! Babatka predsa nemozu takto skakat! :slight_smile:
Zobraz celú správu
iwesska
30. nov 2010
To uz je aka sranda, ze 95 dni do porodu a dnes merany obvod brucha rovnych 95cm :slight_smile: Este dobre ze nie 95kg :grinning:
Zobraz celú správu
iwesska
26. nov 2010
Kokos, ze 99 dni...a od rana asi 99 kopancov :slight_smile: Niekto zda sa oslavuje :grinning:
Zobraz celú správu
iwesska
23. nov 2010
Moje dieta sa v bruchu nehybe, ono tam vibruje :grinning: Moj maly zlaty vibrator! Co z teba bude ?!? :slight_smile:))
Zobraz celú správu
iwesska
12. nov 2010
Vysvetlite mi niekto, preco je v zozname do porodnice Antolska napisane, ze si treba priniest Tic-tac mentolove cukriky?:grinning: Co keby som si priniesla pomarancove?:grinning:DD
Zobraz celú správu
iwesska
8. nov 2010
Pytam sa: Preco Boh, ak je taky spravodlivy, ako podaktori tvrdia dopusti, aby takato matka mala dieta?!? http://krimi.cas.sk/clanok/184579/nadrogovana-m...
Zobraz celú správu
iwesska
29. okt 2010
Ako zistim ze babatko v brusku ma stikutku? Moze to byt vtedy ked citim kopancek v pravidelnych intervaloch dlhsiu dobu na jednom mieste?
Zobraz celú správu
iwesska
21. okt 2010
To bolo dnes srandy v poradni:grinning: Lekarka: tak tu su gulky, tu je pipik...a len co to povedala, maly si krasne zdvihol obe nozicky a ukazal nam, o com to ta lekarka vlastne rozprava:grinning: Tomu sa povie spolupraca!:grinning:
Zobraz celú správu
iwesska
4. okt 2010
Chystam sa ku znamej na navstevu. Ma 2,5 r.dievcatko a 3 mesacneho chlapceka. Co je vhodne kupit pre maleho, aby som neprisla s prazdnymi rukami?
Zobraz celú správu
iwesska
30. sep 2010
Babulky, ovpyvnuje pulz matky aj pulz babatka? Teda ked mam vyssi ja, ma aj babo, ci to s tym nesuvisi?
Zobraz celú správu
iwesska
27. sep 2010
Zapalilo sa mi dasno v okoli osmicky blizko kosti, nemozem usta poriadne otvorit:o( Neviete poradit co je na to dobre?
Zobraz celú správu