Kde a ako skladujete veci, ktoré nechcete vyhodiť?

26. jún 2023

Kde a ako skladujete ,,nepotrebné veci,,? Myslím tým všetko čo nepoužívate ale chcete si to nechať, pripadne občas niečo z toho použijete 😃 sťahovali sme sa a veľa som toho vyhodila ale stále mi toho veľa zostalo, neviem vôbec ako to niekam uložiť tak, aby to zabralo čo najmenej miesta a nebolo na očiach. Vyčlenila som na to izbu ktorá sa momentálne nepoužíva, zaplnila som tam jednu celu skriňu a pri nej mám ešte asi 6 veľkých krabíc v ktorých je všetko môžne. Nevyzerá to dobre 😃 do pivnice to dávať nechcem, bojim sa že tam pochodia pavúky, tam som dala uplne len take veci ktoré sa využívať nebudú ..ale tu doma aby som bola presnejšia tak sú tam nejaké knihy, rôzne predmety darčekové ktoré sa rokmi nazbierali a nechcem ich mat vyložene na poličkách.. rôzne hlúposti ako napr môj prvý foťák ktorý si chcem nechať na pamiatku lebo predať sa neoplatí a vyhodiť ho nechcem 😃 no proste mismas všetkého asi to poznáte
Chcem mat doma pekne a teda v každej miestnosti mám len to čo tam patrí, v spálni v skriniach len oblečenie v obývačke takisto len pár doplnkov ale toto v tej izbe navyše ma deprimuje zakaždým keď tam idem 😃 brala by som nejakú mega veľkú ale peknú krabicu do ktorej sa to dá alebo niečo take, možno mi poradíte nejaký dobrý nápad ktorý mi nenapadol 😃

simca06022011
26. jún 2023

Tie veci treamba vytriedut do krabic zatvárací pekných, označiť. Suveníry, pamiatkove veci atd. Knihy najlepšie dst do knižnice doma. Určite to musi byť riadna kopa veci, len systém v tom musíš nájsť a ešte raz porozmýšľať co z toho naozaj chceš skladovať. Niekedy je možno lepšie spomin3ky rozložiť po byte vhodne a bude to vyzerať upratanejsie ako kopy v skrini, krabička ch. Detto v tej pivnici... ja som si zahadzala povalu a už pomaly rok to triedim ako krava :D lebo irituje ma to aj tam :D

doriiis
26. jún 2023

Odporúčam prečítať ....ja neskladujem nič.
https://vmarkus.sk/vybrane/preco-treba-vyhadzov...

akvi
26. jún 2023

Ja som sa v istom momente zbavila všetkých takýchto zbytocnosti, ako spomienkové predmety a pod. Väčšinou sú to fakt zbytočnosti. Mne pomohlo najprv to dať do škatule a dať to k našim, oni majú veľký dom a potom po pár rokoch som to znova pretriedila a väčšinu vyhodila. Teraz mám možno jednu väčšiu škatuľu s takýmito vecami, máme ju na povale. Ja som v tomto fakt dosť nekompromisná a vyhadzujem alebo darujem všetko, čo nepotrebujem.

autor
26. jún 2023

@simca06022011
Hej nejak tak alebo som rozmýšľala taku tu truhlicu ale ta zaberie veľa miesta 😃 pivnici sa vyhýbam mám tam vianočné ozdoby stromček ale už teraz mám strachy keď po to pôjdem že odtiaľ vylezú nejaké pavúky ktoré potom nájdem po dome😃

dskjhfdlkdjhl
26. jún 2023

Stahovanie je idealna prilezitost zbavit sa nepotrebnych veci.

simca06022011
26. jún 2023

Tak ja zase nesúhlasím s tým ze všetko treba vyhadzat🙂 Ján ľutujem ze niektoré veci už nemám, aj pre dcéru napríklad, lebo proste moja mama to mesiac po tom, co som odišla z domu všetko vyhodila bez mihnutia oka.. teraz sme zháňali knihy, vyrábam veci do skoly a pod ktoré som všetky mala...atd atd... čiže je to otázne co vyhodiť a ci to vyhodiť. Každý sme iný...

autor
26. jún 2023

@akvi aj ja tak robím pravidelne ale aj tak je toho stále veľa. Ja som na spomienky veľmi zaťažená a hlavne ak mám niečo od niekoho čo viem že už tu ten človek nie je atd, tak vtedy sa tej veci neviem zbaviť.alebo sa mi stava že niečo vyhodim a po rokoch mi to chyba, ako som vyhodila napr všetky knižky z detstva a teraz by som niektoré chcela naspäť napr pre moje deti
Ale samozrejme nezbieram všetko, veľa veci aj dávam na bazar napr hrnčekov som mala veľa ale nechala som si ozaj len pár ale skôr mám problém s tým že niektoré veci neviem zaradiť - mám podelene buď knihy alebo potom trebárs vyslovene nejane pohľadnice a take veci v krabičke ale dosť veci mám ktoré neviem zaradiť a potom icj spájam ku tymto a nepáči sa mi to 😂

autor
26. jún 2023

@dskjhfdlkdjhl a veru som toho vyhodila habadej a povedala som si že všade chcem mat toho čo najmenej, v každej miestnosti kde otvorím skrinku aby tam blll len to čo treba- darí sa mi to napr v spálni tam mám len skriňu s oblečením, nočné stolíky ktoré sú prázdne, kuchyňu tiež pretriedenu všetko nlve obývačka takisto len teda v tej navyše izbe sa mi vedľa skrine nahromadilo tieto krabice ale verím že ešte z toho niečo preberiem, najviac miesta zaberajú asi tie knihy ktoré mo je ľúto vyhodiť - sú tam moje aj priatelove čo má tiež z detstva od ľudí ktorí tu už nie sú a nemáme srdce icj vyhodiť
Do pivnice sa ale bojim to dať že sa nejako zničia

simca06022011
26. jún 2023

Truhlica je somarina, žiadnu veľkú krabicu si na to nedávaj, malé a roztried a ulož. A dôkladne porozmýšľaj co stoji za odloženie:D a ci sa ti proste n3da odložiť inde v byte..
Žiadne pavúky z tade nevylezu v pivnici... rovnako ale ti3.pavuky nálezu do krabic ktoré máš v byte... keď už. A môžeš to dat do krabice označiť, dat do.folie a nestane sa tomu nič.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
26. jún 2023

@simca06022011 uplne súhlasím, mám rada minimalizmus ako napr v obývačke nemám žiadne Police na ktorých je x veci, len tv a závesný stolík na ktorom je kvet 😃neznášam vyložene veci kade tade
Ale spomienky sú pre mna dolezite a neviem si vybrať len jednu vec od každého ktorú si nechať. Keď sme sa s priateľom sťahovali ja aj on ame si museli z domu zobrať všetko inak by nám to vyhodili ( tiež potrebovali uvoľniť miesto ) takze sme toho mali habadej, ja som väčšinu veci ako napr školské knihy atd vyhodila ale nechala som si napr žiacke knižky, aspoň nejaký jeden zošit.. no a toto sj všetko veci ktoré neviem nimam zaradiť lebo slm dosť puntickar nemám rada keď sú veci pomiešané spolu, napr knihy ktoré čítam teraz alebo tieto roky nerada miesam s tými z daavna, lenže ro by som musela mat milion krabíc na všetko

autor
26. jún 2023

@elizabet173 ja už mám rada všetko zatvorené a nie povykladane ako knižnica plna kníh, kopec prachu preto uprednostňujem vsetlo buď schované v skrinkách alebo teda v krabiciach

simca06022011
26. jún 2023

A inak ako sa ti žije v prázdnom? Nocne stolíky prázdne, skrinky prázdne... máš domov a nie hotel ;) ja viem ze na.pevy pohlad to vyzera super a aj uoratuje sa to super... netreba prehanat teda.Tvoje spomienky, veci dávajú domácnosti nejaký feeling. Lepšie je mať knihy v polici, a medzi tým suvenír z dovolenky ako v krabici a izby, steny prázdne. Čiže ak niečo chceš a máš k tomu vzťah netreba vyhadzovať nič. Na zošity a pod existujú zakladače. V byte máš knižnicu hádam a ak nie urob, zíde sa. A máš miesto hneď kniham.to nevadi, zoradis podla.veku, farby... hocicoho... žiacke knižky som si veru ja nenechavala ale vidíš každý máme niečo:D

Myslím, ze postupne prídeš na svoj štýl a spôsob fungovania, lebo veci sa aj postupne zbierať budú🙂 podla mňa aj veľká knižnica je rieseni3 a do toho zásuvacie.krabice dekoratívne a potom.zvysok sup.do.pivnice/kosa atď.

dskjhfdlkdjhl
26. jún 2023

My mame kniznicu zatvorenu (sklo), takze sa nic na knihy neprasi. Knihy by som ani ja nevyhodila, tiez ich mame asi v kazdej izbe.

babulkomale
26. jún 2023

Ja to mam na povale a postupne ked sa mi chce, chodim triedit a vyhadzujem. Velmi prijemny, ocistny proces.

babulkomale
26. jún 2023

Uff teraz citam...tak knihy z detstva sa nevyhadzuju 🙈 my mame tri velke kniznice v obyvacke a este mam malu sukromnu, nie je nic narocne obcas prebehnut oprasovacom a obcas vysavacom. Sklene sme nechceli, mame besnych chalanov 😃
Mozno na stare kolena.

bluka2
26. jún 2023

@doriiis toto je perfektne a úplne môžem potvrdiť. Raz bola u nás taká kalamita a z bytu, do ktorého som sa nemohla vrátiť som darovala postihnutým všetko vrátane auta. A potom som sa mi podarilo najst perfektnú prijemnu prácu s dvojnásobným platom. z kopec uchádzačov vybrali práve mňa 😀

vulka
26. jún 2023

Niečo v byte a niečo v pivnici.

viera77
26. jún 2023

@doriiis Super! Vďaka za link na článok. Toto som si potrebovala prečítať, lebo presne taká som aj ja - veď čo ak sa to ešte niekedy zíde? A práve nás čaká presťahovanie sa, teda naozaj ideálny čas, ako sa nekompromisne zbaviť "hovadín".

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dilino
26. jún 2023

MY mame v obci 3 rodiny s Ukrajiny tak vždy pýtaju nejake oblečenie, obuv, hračky pre deti knihy a ked mám tak im darujem.

martinka13
26. jún 2023

Neskladujem nič

doriiis
26. jún 2023

@bluka2
@viera77 ....večerný Markus je jedna z najlepších internetových stránok,aké som kedy čítala.Zacitajte sa

veselo_neveselo
26. jún 2023

Kniham sprav v tej izbe kniznicu, policku, podla toho kolko ich je.
Z ostatnych veci...daj si obmedzeny priestor (dve krabice) a do tych si odloz, s cim sa fakt nevies rozlucit.
Druhy tip je, ked tu vec vezmes do ruky - zaplatila by si za tu vec zas? Keby si si ju musela kupit, aby si ju mohla nadalej vlastnit - spravila by si to?
Ak ano, odloz. Ak nie, vyhod. Skladovanim za tie veci stale "platis", priestorom, skladovanim, upratovanim (teraz, ale aj potom), staranim sa o ne. Ak nestoja za to, daj ich prec.

panelacikova
26. jún 2023

ja neskladujem nič. buď predám za symbolickú cenu, dám do dražby alebo darujem. nevidím v tom absolútne žiaden zmysel skladovať veci. čo nemáš v srdci, jednoducho nemáš a hotovo. nejaké veci v krabičkách ti nenahradia spomienky či pocity... a knihy začínajú byť tiež už prežitkom, ak nejde o nejaké vzácne exempláre. behom nasledujúcich 5 rokov plánujem knihy nahradiť čítačkou.

vanilkovazmrzka
26. jún 2023

Neverim, ze mas k plnej izbe haraburd nejaku citovu vazbu. Zbav sa vsetkeho, co ti zavadzia.

nwnw
26. jún 2023

Na povale spolu s vsetkymi sportovymi a detskymi haraburdami. Deti sa tam hravaju niekedy. Tam mi bordel neprekaza ani rozskladane puzzle, lego, autodraha. Sezonne handry su tam vo vakuovych vreciach a krabiciach. Vsetko ostatne v krabiciach a skrinkach.

ninusa221
26. jún 2023

Všetko máme v boxoch v spálni v skriniach v detskej - ešte pod posteľou ostatok je v pivnici ale to len také lyže, bike, knihy

veve889
26. jún 2023

Ja by som navrhla si tie spomienkove veci pofotit a bud si z nich spravit fotokolaz a ako obraz zaramovat, alebo dat do fotoalbmu, alebo ako mam ja nahrat do elektrickeho fotoramceku. Takto by si si mohla tie spomienkove veci pripominat a nikde by ti nezavadzali (teda v pripade ak by si ich po odfoteni vyhodila).