Nesmrteľné ploštice

10. sep 2023

Dobrý deň, začali náj nedávno štípať ploštice(myslela som že komár) ked ma napadlo či to nieje niečo iné som zistila že sú to naozaj ploštice.Na 2 deň som vyhodila všetko nepotrebné z izby všetko som oprala a nepotrebné dala do vriec a nakúpila pasce kde sa chytila iba jedna.Začali sme spávať v obývačke kde stále všetko periem plus dávam do sušičky vystriekala som všetko q našla som zdochnuté ďalšie 2.Do spálne nechodím vôbec nič tam nieje okrem postele a vyčlenených matracov.Po asi 3 týždňoch ničoho som potrebovala ticho a šla telefonovať do spálne a ako som sedela na matracoch vyšli asi 4 ploštice okolo mňa.Všade v dome mám pasce nikde sa nič nechytá a štípance niesu ako je možné že ploštice v tej spálni sú naďalej bez hostiteľa q nič nieje nikde od nich vidieť? máte niekto skúsenosť?

simsalabim
10. sep 2023

Zavolaj profesionalnu firmu. Plostica prezije bez krvi vraj az rok. A vobec sa neodporuca spat v inej izbe, prestahuju sa za tebou a budes musiet vyhodit aj ten gauc.

autor
10. sep 2023

@simsalabim nemajú sa ako presťahovať dala som obojstrannú pásku okolo dverí takže by sa chytili .. pasce sú aj okolo gauča a nič vyše 3 týždňov takže nemyslím si že by tu boli.

pribinak
10. sep 2023

Všetko veľmi fajn čo si urobila, ale tak ako napísala
@simsalabim bez profesionálnej firmy čo urobí dezinsekciu to jednoducho nepojde

nikpa
10. sep 2023

Ploštice sa držia v zásuvkách, pod vypínačmi, pod podlahovymi lištami, v skriniach, v nábytku, chodia po baraku cez stupacku, cez balkóny... To čo robíš je strata času, sama sa ich nezbavis. Treba zavolať deratizacnu firmu. Zisti si, či sa takéto postreky neplatia z fondu opráv lebo ak bývaš v baraku, určite nie si jediná, čo ich má. U nás sa to prepláca z fondu, vzdy príde firma, popozera aj byty okolo toho, kde boli nahlásené ploštice a povie, či treba striekať aj inde.

vivuska666
10. sep 2023

Ak nahodou maju hniezdo v byte pod vsmi alebo vedla, tak k vam pridu bars kedy len na hostinu.

autor
10. sep 2023

@pribinak no pýtam sa či sa ru nenájdu nejaký ľudia čo sa toho zbavili lebo boli tu články kde ženy písali že urobili tento postup a zabvili sa toho a prešlo od toho času aj rok a nič.. myslím si že som to zachytila v začiatočnom štádiu.. zástrčky su vyplnené nábytok v izbe nieje je to novostavba takže všetko je riadne spravené nikde žiadne špáry a podobne. Jasné že firma ma napadla ale pýtať od niekoho 200/300 eur kto zamoreni nieje mi príde priveľa.. bývam v dome takže si to uhradím sama

autor
10. sep 2023

@nikpa no to ja viem študujem po večeroch o tom všetko a práve preto usudzujem že to inde nieje všetko som detailne prešla.. som ten typ ktorý má minimum veci všade .. dokonca som aj kvety vyhodila lebo som nevedela či sa to môže držať v nich .. takže teraz to tu všade vyzerá úplne prázdne.. pasce všade prázdne

nikpa
10. sep 2023

Všetci ti tu píšu, že sa toho sama nezbavis a ty si ideš stále svoje 🤦 Tak teda bojuj ďalej, veľa šťastia.

pribinak
10. sep 2023

Ja by som volala firmu na dezinsekciu, kým to nie je totálne rozmnožené a rozlezene všade, ale Ty urob ako chceš

kittykat22
10. sep 2023

plostice dokazu prezivat bez jedla cele mesiace. niesom si ista, ci nevydrzia aj dlhsie ako rok. Potrebujes profi firmu. Tychto malych bestii sa nikdy sama nezbavis. A cim skor, tym lepsie. Cez skary v stenach sa ti dostanu do celeho bytu.

dada13288
10. sep 2023

Prepac ale neporazis ich. U babky sme stym bojovali 4 mesiace. Najprv len spalna a len par plostic. Aj pasce boli a nakoniec i tak liezli kde sa im zachcelo do celeho domu a na pasci nic nebolo. Z noveho rocneho nabytku babke nezostalo pomaly nic. Vsetko slo prec a vsetko bolo vystriekane 3x. Cize neodporucam cakam, lebo pridete aj o linku :(.

bluka2
10. sep 2023

Vraj sa dajú zničiť iba profesionálne nejakým plynom

marcellka32
10. sep 2023

Zavolaj ich, oni prídu diskrétne, nie v skafandroch a nebudú mať na aute vylepené likvidácia plostic..ak ste na byte je nutné vystriekat všetky byty niekoľko krát, nie je to sranda

luckagu
11. jan 2024

Ahoj no ako zbavili ste sa ich? Lebo mne detatizer povedal ze najhorsie je zaizolovať izbu lebo plostica vydrzi aj rok bez stravy a akonahle po roku znovu v izbe zacne niekto spavať ludovo povedane sa prebudia. Nám vystriekal cely byt a v detskej kde boli vlastne najdene dokonca vravel že musime spávať aby sme ich vylakali von z ukrytov aby prešli po postreku. Zbavili sme sa ich až po druhom postreku.

zapalovac55
16. mar 2024

Moja skúsenosť:
Minulý rok som sa našiel doštípaný, profesionálna firma prišla 2x odvtedy pokoj, no je teraz marec a teplo ich priťahuje, ja som si kúpil tento výrobok Mythic 10SC, je to na profesionálne použitie a predáva sa na Živnostenský list, ktorý je na Desinsekciu, sám som si vystriekal byt, prinpoužití všetkých ochranných pomôcok, tak ako to robila profesionálna firma a dúfam že bude pokoj. Cena je dosť vysoká 0,5l cca 120€ zohnal som to zo zahraničia …

https://www.slom.cz/files/files/479/basf-mythic...

zapalovac55
16. mar 2024

@luckagu v izbe aj po desinsekcii treba spať tak ako predtým aby oni išli po tých miestach kde je postrek…

diana20
16. mar 2024

No moja kamarátka sa zbavila sama ale tak, že vyhodila posteľ, matrace aj gauč a kúpila si kremelinu a aspoň mesiac to dávala všade tu kremelinu.. ale ona je úplná maniacka... ona ti aj vsi dostane z hlavy bez šampónu...

zapalovac55
16. mar 2024

@diana20 tak to je - napísal by som, že náhoda, lebo to sa môže o rok objaviť, ale tak keď to pomohlo je fajn len to je možno 1% takto…

zapalovac55
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zapalovac55
16. mar 2024

https://www.laper.sk/ Sama si nespravíš nič akurát ich môžeš vyhnať z izby do druhej - tretej a rok budú ticho s naraz…

diana20
16. mar 2024

@zapalovac55 áno, určite sa toto málokedy podarí, ja by som tiež na jej mieste volala profesionála..

plosticask
Odpoveď bola odstránená
Zobraz