Kde zoženiem tvrdé hotelové obliečky?

16. jan 2021

Ahojte neviete mi poradiť kde zoženiem resp. Ake sú to klasické hotelové obliečky , nemyslím tie damaškove s pásikmi , ale biele bavlnené a sú take akoby tvrde . Viete ake myslím ? Take tvrde alebo drsne alebo neviem akoby som to opísala . No vždy sú v tých hoteloch iné ako tie čo mame doma ... a presne take sa snažím zohnať . Aj keď viem že sú 100% bavlnené no zisťujem že prečo a v čom sú iné . Ďakujem za rady 🙏🏼

nelca84
16. jan 2021

Podla mna su take "tvrde" preto, ze ich v pracovniach skrobia. A teda naozaj intimna tema hodna anonymnej diskusie.

anos18
16. jan 2021

Kamarát kupoval cez internet

moonlight1210
16. jan 2021

Tiez si myslim, ze je to hlavne naskrobenim. Presne ich tak citit na omak a vidiet to aj na zazehlenych zahyboch, ak sa prihodia, ked to davaju do strojov zehlit. Ako pevne tie zahyby drzia.
A po par pouzitiach obliecky zmaknu (ak si na hoteli trebars tyzden a neprezleci ti ich). Co by zodpovedalo skrobeniu.

autor
16. jan 2021

@nelca84 ze toto ešte niekoho trápi 🙈 snáď je moja vec či tému zakladám anonymne

autor
16. jan 2021

@moonlight1210 no môže byt ale mám doma jednu takú plachtu . Ani neviem odkiaľ už a tiež je takého materiálu tvrdého takze nemusí to byt úplne naskrobenim

lucka_ke
16. jan 2021
jankalukasova
16. jan 2021

Treba pozriet nejaku profi stranku. Nieco take by mohli mat teoreticky aj v metre a gro urobi skrobenie a fakt, ze tie obliecky a plachty idu na vysiku teplotu cez mangel. Ako deti sme chodili s babkou aj mamou manglovat obliecky, utierky, plachty a to bolo uplne nie ako ked sa to doma vyzehlilo.

danica2711
16. jan 2021

a to fakt chceš mať doma tvrdé a drsné obliečky? Prečo?

autor
16. jan 2021

@danica2711 bola si niekedy v hoteli ? Lepšom ? Bez urážky . Tie obliecky ake sú v hoteloch sú top . Úplne inak sa v nich spi inak vyzerajú

hettinka
16. jan 2021

V METRO majú take.

danica2711
16. jan 2021

moja, spala som v dobrých hoteloch skoro po celom svete. Tie najlepšie mali obliečky hebké a mäkké, v niektorých iných som zažila aj tvrdé, ale teda ničím ma neočarili

lusyyy36
16. jan 2021

Robila som v hoteli. Ked prisli z pracovne oböiecky tak boli tvrde, neviem v com ich prali ale ked sa obliecky prali v hotelovej pracovni tsk boli makke a prali och len v prášku a usuili v susicke

lusyyy36
16. jan 2021

A robila som v Kempinski

marca12
16. jan 2021

To je gramazou bavlny. Cim vyssia gramaz,tym tvrdsie. A aj pranim,avivaz tam urcite nepridavaju. Mozno ich skrobia

hettinka
16. jan 2021

@marca12 ja tiež obliečky skrobim. A záclony, na nič iné škrob nepouzivam.

marcellka32
16. jan 2021

Dajú sa kúpiť cez net

autor
16. jan 2021

@danica2711 oni nie sú tvrde doslova tvrde . Neviem to opísať prosote taký iný material pevnejší alebo ako to opísať . Každopádne kocky vyššie pochopili čo mám na mysli ;)

vevesh
16. jan 2021

Ide o gramaz a tkanie (mozu byt damaskove ci atlasove). A ked ich kupis, tak mozes poradit, ci bole dobre. Mne sa tiez nepodarilo doteraz zohnat vhodne (a z druhej ruky nechcem kupovat😒).

janeninka
16. jan 2021

Tiez sa mi nepodarilo zohnat cisto biele vysoku gramaz a huste tkanie ako som chcela. Nakoniec som kupila damaskove. Ked som googlila po anglicky tak skor som nasla ze sa riesi ta hustota tkania nie gramaz a teda niektore boli extremne luxusne - rozumej na mna drahee.

lenkakravcova
16. jan 2021

Zvyknem kupovať z EMI. Sú celkom kvalitné pevné + keď ich naskrobis tak budú aj tvrdé.

hettinka
16. jan 2021

@lenkakravcova mas z EMI tieto damaskove? https://emi.sk/708-obliecky-damaskove-biele.html
Dlhšie na ne pozerám, že aké sú...

lenkakravcova
16. jan 2021

@hettinka mam bavlnené. Z týchto (len inú farbu) https://emi.sk/1297-obliecky-belin-oranzova.html
Sú dobré. Už ich mám vyše roka, periem raz za dva týždne, a vyzerajú stále ako nové. 🙂

hettinka
16. jan 2021

@lenkakravcova bavlnene od EMI mám aj ja, sú fajn. Len neviem, či sa oplatí investovať 2-násobnú sumu do damaskovych. Či je to taký rozdiel.

mon29
16. jan 2021

@hettinka ja mam damskove a su super

ladyvi
16. jan 2021

Jemine ako ta ja chapem. Ja to uz roky zhanam 😂

lenkakravcova
16. jan 2021

Vieš čo, teraz mi ešte napadlo, keď vidím ten link na tatraľan - mali sme doma ľanove plachty na postele - tie su stale take tvrde ako naškobené. Nechceš skúsiť ľan? 🙂

autor
16. jan 2021

Baby ono to ozaj bude asi tým skrobom . Mám obyc bavlnené biele obliecky a skúsila som to a vážne trosku stvrdli. Aj keď nie je to úplne ono ale začína sa to podobať 😀

autor
16. jan 2021

@ladyvi 🙏🏼🙏🏼 Že aj niekto chápe čo som tým myslela “ tvrde “ obliecky 😀😀😀 aaaach chcem sa proste doma citit ako v luxusnom hoteli 😀