Kôš na plastové fľaše

gabika0825
1. feb 2023

Ahojte baby, ideme doma trošku robiť poriadky, hlavne kuchyňu a chcela by som sa vás opýtať ako máte riešené doma triedenie odpadu. Hlavne kôš na zálohované PET fľaše a plechovky. Sklenené fľaše nekupujeme, ale pijeme doma minerálky, sladené napoje, takisto u nas idu plechovky. Doteraz sme to mali len tak vo vreci na odpadky popripade v nejakej väčšej taške a položené vedľa koša na odpadky. Ale mne to príde dosť nepraktické to je jedna vec, keďže keď sa vrece trosku naplní tak sa zvyklo aj zošmyknúť, potom fľaše po celej kuchyni vysypané. Ale aj z estetického hľadiska to nevyzerá dobre. Ako keby sme mali nevysypane vrece do koša s odpadkami v kuchyni. Čiže som sa rozhodla to nejak riešiť ale teraz ma tak napadlo že tie koše klasické na odpadky tiež nie sú nejak veľké a široké že by sa tam zmestilo viac tých fliaš a u nas to naozaj ide, čiže my naplníme 200L vrece kľudne za týždeň a pól. Väčšinou tie fľaše odnášame až keď ideme na väčší nákup, nakolko sa mi neoplatí kvôli pár fľašiam chodiť každý druhý deň do potravín. Máte to nejak doma riešené ? Či tiež len v taškách? Dakujem za každú radu a nápad 🙂

janai1
1. feb 2023

V skrini na chodbe ktorá sa nepoužíva, mam zavesene vrecia a tam hádžem fľaše

gabika0825
autor
1. feb 2023

@janai1 To je tiež dobrý nápad ale ja mám v chodbe skrinu iba na topánky čiže policová skriňa. ☹️ nemám to ani kde zavesiť. Na bundy mame takú stenu s háčikmi namontovanu. A tam by to bolo asi blbe zavesiť medzi bundy. Čiže to mame v kuchyni odkedy sa zálohuje ale nemám to ani kde schovať keďže nemám ani v kuchyni nejakú väčšiu skrinku

tana85
1. feb 2023

zial, je to naprd ked treba flase odovzdat nestlačené, zaberaju vela miesta a ja ich tiez len zbieram do vacsej tasky v skrinke pod schodami. ked neodnesiem viac ako tyzden, tak uz mi to tam velmi zavadzia a to su len napr.3-4 plechovky a 3-4 flase. dalsiu kuka nadobu nemam kam dat, takze len takto to riesim

choco6
1. feb 2023

My máme toto, ale bývame v dome a mame na to komoru. Ale my mame na triedenie všade niečo 😁🙈
Mame obyčajný kos, malý kos na bio odpad, na chladničke krabica na papier, v špajza taška na sklenené fľaše a ešte v tomto stojane jeden sáčok na.plasty a tetrapaky a jeden na zálohové obaly 😄

gabika0825
autor
1. feb 2023

@tana85 Presne 🙈 nemôžu byt stlačené to je naprd poriadne. Preto sa tie vrecia aj tak rýchlo naplnia a ja si myslím že keď toto zálohovanie vymysleli tak mohli dať ľuďom aj nejaký kôš na to alebo zbernú nádobu. Tie vrecia sú ozaj neestetické a hlavne minule sa mi aj to pevne vreco pretrhlo kvôli plechovke zospodu…

gabika0825
autor
1. feb 2023

@choco6 Papier a pod. Mám porieseny, na to mám take nádobky, ale tie plastové fľaše… a toto je fajn čo si mi poslala, ale ako pises ze do komory.. ktorú ja nemám 🙈 lebo tiež to nevyzerá moc lichotivo dať to do čierno čiernej kuchyne elegantnej

simca06022011
1. feb 2023

@gabika0825 v chodbe pri dverach mam papierovu tasku velku z nejakeho nakupu oblecenia, tam hadzem flase. Plna je, vezmem do auta,a lebo do obchodu... Urcite v kuchyni by som to nedrzala. Mozno tak ak mas v kuchyni balkon, tak da sa nieco vymysliet exterierove, ale tiez, kto to tam v kuse bude vykladat? U nas ta taska v chodbe funguje.
V bytovej kuchyni je to pre mna no go. Ani xy miest na triedenie a xy krabiciek a kosov.. Pod dresom mam suflik, v nom 3 kose. Vystacim si s tym uplne bohato a jedine co sa zbiera inde je papier do zberu dceru a na to ma plastovu zatvaraciu krabicu v izbe, naplni sa, zaviaze sa a odkladam to tam kde to nezavadzia (u nas technicka miestnost, v byte by to bola pivnica). Skoda priestoru/neekonomicke. Proste radsej si suchnem tasku do kufra auta a cestou tam nahadzem flase z domu, ale v kuchyni by osm ziadnu opachu flaskovu nedrzala.

Teoreticky keby som nevedela zvladnut tu tasku v chodbe, mame tam na sedenie taku kocku, drevenu na sedenie s uloznym priestorom, hodim do nej miesto topanok tasku a tam davame flase.

h2
1. feb 2023

Mám to vo veľkej modrej IKEA taške a tú mám v špajzi. Niekedy dávam fľaše aj do kufra auta, tam nikomu nezavadzajú a počkajú, kým idem do obchodu.

gabika0825
autor
1. feb 2023

@simca06022011 No bývam v dome ale nemáme žiadnu komoru iba pivnicu, kde sú bicykle atd a tá je pod domom, bežne do nej nechodíme čiže mi to príde nepraktické kvôli flasiam chodiť do pivnice. Čo sa tyka chodby tam nemáme žiadny úložný priestor kde by sa to vrece dalo schovať alebo umiestniť tak aby to nevyzeralo ako nevysypane smeti. 🙈 preto som zvažovala nejaký pekný kôš, popripade by som k tomu kúpila dvojičku aj na normálny odpad, aby to vyzeralo trosku normálne a to vrece sa stále nevysypavalo a nezosuchovalo. Ale Dakujem za komentár

19daniela90
1. feb 2023

Ja mám pod umývadlom v kuchyni kartónové krabice od prášku a klasika kôš. Do tých krabíc dávam sáčky a tak dávame plast, papier a sklo. Do koša komunál. Vratný plast dávam rovno do veľkej Lidl tašky a tá je položená na spodku šatníka v chodbe pod bundami. Kompost dávam do 10l vedra a je vyhodené na balkóne. Cez jeseň sme aj vratné fľaše dávali na balkón, ale cez zimu sú vo vnútri, lebo potom zo zimy do tepla sa scvrkávajú.

tana85
1. feb 2023

@choco6 no tieto mame tiez, ale na plast a papier…moj muz uz niekedy dost vybuchne, ze vsade nieco, vkuse triedit…tak mu hovorim, nech toho menej produkujeme a je po probleme. lebo my ozaj vela plastu vytriedime, nie som tomu rada :(

gabika0825
autor
1. feb 2023

@h2 No ja práveže tiež už to v poslednej dobe dávam do auta, lebo má to už štve v tej kuchyni, ale koľkokrát na to zabudnem a keď treba niečo v kufri previezť tak sa to tam kvôli vrecu nezmestí 🙈 No asi budem vymýšľať ohladom tých košov niečo, lebo to jedine sa mi zdá u mna ako riešenie, lebo nemám to fakt kam dať

simca06022011
1. feb 2023

@gabika0825 preto ja mam velku papierovu tasku, nevyzerat to ako vrece na smeti :D Inak napr. na pradlo na pranie mam velkyyy smetny kos. Tak to by sa dalo aj na tie flase, nejaky velky kos na pradlo alebo smeti a do toho to vrece a bude to napr. v tej chodbe postavene. Technicku miestnost tiez nemate?

gabika0825
autor
1. feb 2023

@tana85 U nás to iste, strašne veľa plastových fliaš ale my mame zlu vodu na bežne pitie zatiaľ, čiže sme nútený tie minerálky kupovať, aj keď z našej vody sa dá napiť ,ale treba ju ešte nejak prefiltrovať zatiaľ. Neskôr sa to už upraví, no tak či tak sme aj tak zvyknutý aj predtým piť minerálky hlavne a partner coly a plechovkové či už pivo alebo redbully a rozne takéto veci. Čiže to je ťažké takto

gabika0825
autor
1. feb 2023

@simca06022011 Veď to tak chcem riešiť s tým košom. Len problém je ,že aj keď sme pozerali aj kôš na odpadky ták dlho nám trvalo kým sme našli priestranný kôš s väčším objemom. Všetky koše dlhe a úzke alebo malé a široké… veľmi zle kombinácie

gabika0825
autor
1. feb 2023

@simca06022011 a čo sa týka tej papierovej tašky tak to je u nás nemysliteľné, lebo to by sme mali naplnené za pár dni.

januska12323
1. feb 2023

Keď toho máte veľa tak treba častejšie vyhadzovať alebo menej kupovať. My máme miesto na fľaše v špajzi a keď ich je už veľa ide sa to s nákupom vyhodiť, možno každý druhý týždeň. Ak by som musela mať v kuchyni tak aj každých pár dní.

simca06022011
1. feb 2023

Tak to treba castejsie vyhadzovat, ja som vracala vcera plnu tasku a bolo tam 25flias... to zase nie je malo. Ako mozes si na to dat vyrobit aj extra skrinu, moznosti su, ale ozaj kvoli smetiam, robit taketo neekonomicke a priestorovo narocne veci.. neviem. Je moznost urobit aj v skrini velky pruteny kos (vyuziva sa to napr. v kupeniach na pradlo, ja tomam naplanovane do práčovne, proste vyklopis/vysunies a je tam kos, najdes urcite obrazky na nete) a do toho sa da dat to 110l vrece na smeti a mozes flase davat tam, urcite aj do chodby sa da vyrobit nieco a na vrch pride napr misa na kluce alebo nieco, ak mas miesto.

A len tak mimochodom v nasich domacnostiach, ked kose su pred domom, ok triedene na dedinach musime trochu viac odnasat, ale v domoch si vieme zabezpecit kose na triedenie aj vonku, proste nevidim dovod preco mat 80l kos a xy inych nadob na triedenie v interiery, ked sa naozaj iba da vyjst von a vyhodit to (detto kto v rodinnych domoch zbiera bio odpad, na kompost, vo vedrach.. nechapem, mam z tuppleware prasiatko, ma cca liter dva, nasupem zeleninu, ovocie hadzem tam veci, dokoncim pracu vyhodime von, pocas dna sa tam zbiera sem tam nieco ako ohryzky a pod... ked par minut trva to odniest von. Ja mam ten troj kos, z tych dlhych a jeden sa naplna 3dni komunalom, vedla mam plast, ten tiez. My sme radsje kupili (kedze obec to nedava u nas) zltu kuku von a riesim aj tie vrecove ale exterierove na triedeny papier/kov,ale toho mame minimalne (ano su tu ludia co to zbieraju v spajzy, co nechapem, u nas to zvazaju raz za mesiac, a proste odpad citit.. aj ten plastovy, nik by ma nedonutil chodit tyzdne doma okolo smeti... cize neviem, ako to kolko tyzdnov zbierate tie flase? :DD ).

gabika0825
autor
1. feb 2023

@januska12323 Lenže ja nemám obchod vedľa domu. Ja mám najbližší zberný automat niekoľko km od domu, čiže my ani do obchodu nechodíme každý deň alebo každý druhý, po prvé s partnerom nestihame keďže chodíme do práce na celé dni a po druhé sa nam to ekonomicky neoplatí, keďže dajú listocek na vrátenie peňazí alebo na odratanie nakúpu a zbytocne je kvôli 1,50€ ísť tie fľaše zanasať, ked za deň môžem ísť znovu a my mame systém že sa chodi az ked sa naozaj nazbiera a aj nam treba domov nakúpiť.

simsalabim
1. feb 2023

@gabika0825 na vratne flase mam takuto tasku (z Tchiba, nie tieto konkretne), ked je plna, chytime za ucha a vezmeme do obchodu https://www.megaknihy.sk/nezaradene/3550944-tas...

gabika0825
autor
1. feb 2023

@simca06022011 My chodíme cca 2 krát do mesiaca nakúpiť na poriadny nákup do veľkého obchodu, keďže zijeme na dedine tak nemáme pod nosom obchod, menší je vzdialený niekoľko km od nášho domu čiže keď ideme nakúpiť ideme do mesta , kde tie fľaše zoberieme a naraz ich zrecyklujeme. Z toho potom je odrátane aj z nákupu a my sme zvyknutý takto chodiť čiže mala taška papierová neprichádza do úvahy. My mame akurát naplnené za tie cca 2 týždne aj 200L vreco a ešte jedna taška k tomu. Čo ešte aj partner donesie z práce, kde si aj on zbiera fľaše aby sme to na ten veľký nákup išli odniesť. On to nemá kde cestou ísť odniesť. To iste ani ja. Takze preto to riešime takto len to vrece musim niekde vymyslieť kde dám,

simca06022011
1. feb 2023

@gabika0825 tiez mam 10km obchod, neverim, ze nejdete pocas tyzdna do obchodu vobec a proste neda sa to castejsie vybavit 🙂 Radsej si budes orbit vrasky kvoli priestoru.

No ale to je jedno, ked sa neda tak sa neda. Ale ako si to predstavujes ? 200L vrece to uz je iny rozmer, na to si nenajdes len tak nejaky kos a miestecko. Proste bud zmenite system, alebo si budes musiet najst naozaj nieco velke, napr. rovno jednu skrinu. Mozno naozaj kupit jednu kuku, to mas 50EUR a dat dnu vrece (len tie nemaju 200l urcite) a hadzat tam flase a drzat to von :DD idete do obchodu vrece vytiahnete a potom vratite.

viestta
1. feb 2023

@gabika0825 mame velky kos na spinave pradlo na chodbe v kute. Nic moc, ale co uz teraz

danielle16
1. feb 2023

Ked byvate v dome kupte si velky nadobu, kos do zahrady a ked sa ti v kuchyni naplni tak to zatial dajte tam.

janka_266
1. feb 2023

@gabika0825 mame na balkóne na to veľkú tašku, keď sa naplní berieme vrátiť.

gabika0825
autor
1. feb 2023

@simca06022011 Nechodíme naozaj počas týždňa do obchodu lebo nemáme kedy, keď mame s partnerom volno tak sme doma alebo ideme na turistiku 😀 nemáme sa kedy zaoberať nejakými fľašami. A po práci nemáme kedy ísť do obchodu. Čiže to riešime 2x do mesiaca keď ideme nakúpiť normálne do veľkého tesca alebo lidla 😀 budem to riešiť tým košom, nejaký idem pohľadať a uvidíme.

gabika0825
autor
1. feb 2023

@danielle16 von to nechceme dávať aj z dôvodu toho čo sa tu už písalo že je zima a fľaše menia tvar. Čiže ostáva mi iba nájsť nejaký kos domov. Len má zaujimalo ako to máte riešené ale inšpirácii je tu dosť len skôr inšpirácie do bytov domov kde ludia vypijú max 2 minerálky za týždeň 😃

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simkima
1. feb 2023

na chodbe mam satnikovu skrinu a v nej mam zavesene vreco kam ich hadzem. no poviem, mne sa to nechce zbierat. kupili sme si filtracnu kanvicu a naucili sme sa taknejak viac pit cistu vodu, akurat teda, ze si ju filtrujeme

saxana000
1. feb 2023

Mame na to velky mech na balkone