Triedený odpad - koše, systém

tykat
7. jan 2023

Ahojte, prosim.ako mate doma rieseny triedeny odpad. Myslim nejake uhladne riesenie 😀 Aktualne sedim.a pozeram na nase "triediace centrum" a som z neho nervozna. Mame tam 60l kos na komunal, hnusny modry plastovy na plasty, druhy hnusny cierny na papier a velku krabicu kde hadzeme PETky a navrchu papierovu tasku na suchy bioodpad. Na linke mam pekne uhladne vedierko s napisom kompost a pokrievkou s filtrom ale to "hniezdo, vedla ma znervoznuje. Ako to mate vy? Idealne aj s fotkou 🙏

pininka1
7. jan 2023

My to mame takto a som max spokoja. Velke sacky mame v garazi, tam to presypujeme..

tykat
autor
7. jan 2023

@pininka1 dakujem, toto som.pozerala akurat ze na PETky a plechovky mi to pride male (ten jeden box). A tie modre sacky potom po presypani vratis naspat?

pininka1
7. jan 2023

@tykat ano, pokial nie su velmi znecistene. Nam to staci kedze davame.potom do vriec a tak vyhadzujeme.

jaja1979
7. jan 2023

@tykat ja mám tieto tašky z IKEA, mám ich v kuchynskej linke, vybrali sme stredovú poličku a vedľa seba sa mi zmestili tri, jedna je na papier, druhá na plasty, tretia na sklo a plechovice. Ideálne ak máš špajzu, daju sa poukladať vedľa seba, sú ľahučké a rovno s nimi chodíme ku kontajnerom a vysypeme.
https://www.ikea.com/sk/sk/p/knalla-taska-ciern...

tykat
autor
7. jan 2023

@jaja1979 toto vyzera dobre, nemam spajzu ale mam predstavu boxu na kolieskach (potrebujem to mat pri potr.skrini a podla potreby rychlo odsunut) a v tom sacky. Ale toto je lepsie ako sacky, drzi to tvar,super 👍

mariet24
8. jan 2023

@tykat ja mám pod drezom taký veľký vysuvaci šuflík a v ňom dva koše (papier, plasty), komunálny normálne na zemi pri chladničke, a ešte si chcem dokúpiť nejaký malý kôš na linku na bio.... Fľaše a plechovky hádžeme do takej veľkej pevnej tašky (tu máme vyloženú na chladničke) aby nezavadzala.....