Krásna obec na rodinný život

5. okt 2020

Ahojte. Mozno to je velmi hlupa tema, ak ano, kludne zmazte, ale uz dlhsie sa pohravam s myslienkou prestahovania sa na "dedinu". Moje poziadavky su v podstate nejake taketo: nesmie to byt povodnova oblast, nesmie mat v blizkom okoli osadu s neprisposobivymi obcanmi, idealne pekne prostredie na prechadzky ci turistiku s detmi, (samozrejme nejake schopne internetove pripojenie), idealne skolu, skolku a potraviny v obci a nemocnicu v dosahu (povedzme do 20-30 minut max). Zijete v obci, ktora splna tieto podmienky? Alebo poznate taku, ktora sa vam z tychto hladisk zda fajn (kdekolvek na Slovensku)? Viete mi poradit? 🙂 Dakujem

zuzka1.
5. okt 2020

Topoľčianky❤

ejanjelik
5. okt 2020

Ja byvam v Oravskom Veselom, ale bola som v Kralovej pri Senci a neskutocne dobre som sa tam citila. Neviem posudit zit tam , ale na prvy pohlad to bolo super

mint_blossom
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danielak84
5. okt 2020

Ahoj. Ja v takej dedinke žijem. Je tu škola, škôlka, pošta, potraviny, zdrav. stredisko a nemocnica 20 min autom. S internetom je to horšie, zatiaľ sú tu metalické káble ale už kopu optické kable😃. Je to kúsok od NR.

nelca0510
5. okt 2020

Castkovce v NM okrese

mamza
5. okt 2020

Aj ja v takej dedine žijem máme tu všetko školu škôlku,niekoľko obchodov zdravotné stredisko, väčšie mesto s nemocnicou 15 minút autom. Máme tu krásnu cyklotrasu cez niekoľko obcí. Kysuce Zborov

6mia6
5. okt 2020

Súľov

autor
5. okt 2020

Dakujem zienky 🙂 vsetky obce si prezriem. Ja som zvyknuta odmalicka na "velkomesto" - ak sa da nejake mesto tak na Slovensku vobec nazvat a zivot v panelaku, ale velmi by sme chceli ist do domu, len vobec netusim kde, mam pocit, ze vacsina oblasti ma nejake silne nedostatky z mojho pohladu :D

6mia6
5. okt 2020

A čo sa týka práce ti to je jedno kde? Lebo takých miest je kopec ale po celom sk

autor
5. okt 2020

@6mia6 ano, preto je pre mna potrebny schopny internet. S manzelom obaja pracujeme z domu, takze je uplne jedno odkial a radsej by som bola zavreta v dome (kde si po praci vybehnem na dvor) ako v panelaku. Tak ci tak vela "moznosti", ktore ponuka mesto, vobec nevyuzivame, skor nam tu chyba miesto na bicyklovanie a podobne. Akurat tu nemocnicu by som chcela mat v nejakom okoli, lebo clovek nikdy nevie.

kinderzwillinge
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcellka32
5. okt 2020

Nedám dedinu (aj keď pre mňa to je dedina, som z ba), mame tu všetko, internet, školy základné, stredné aj vysoké, škôlky, dosť obchodov, poliklinika, detské ihriská, za mestečkom pekná príroda, 40 km od ba-Sladkovicovo

77daniela77
5. okt 2020

.

evkamotka
5. okt 2020

Liptovská Lúžna. Nemocnica je v Ružomberku. Maju skolu, skolku, ziadnych Romov. Horske prostredie, mineralny pramen..

kindervajicko
5. okt 2020

moja srdcovka je Pavcina Lehota na Liptove ❤️ i ked neviem ci splna vsetky predpoklady, skola myslim ze tam nie je. Ja by som sa ale chcela spytat, v akom odvetvi pracujete s manzelom, ze obaja pracujete z domu? Strasne tuzim po takejto slobode, ale nase povolania vyzaduju konkretne miesto a klientelu 🙁

autor
5. okt 2020

@kindervajicko IT sektor, obaja programujeme. Obaja to mame vystudovane, ale realita je taka, ze to moze robit ktokolvek sikovny, titul k praci tu potrebny casto nie je. To len pre pripad, ze si niekto povie, ze chce zmenit pracovne odvetvie, netreba sa pre to vracat do skoly, to sa clovek vie naucit aj sam a zvycajne stačia pre zaciatok zaklady, resp. dobre logicke (kusok matematicke) myslenie a vacsinu veci sa clovek aj tak nauci az v praxi. Trochu uvazujem okrem nejakej peknej dedinky na Slovensku aj odchod do zahranicia, ale to este uvidime.

rora
5. okt 2020

@nelca0510 az na tych obcanov ktori tam sice osadu nemaju, ale vyskyt je naokolo pozehnane....

mareka49
5. okt 2020

Krasno nad Kysucou.
Krasa dediny a vymozenosti mesta.

nelca0510
5. okt 2020

@rora no neviem.. Maju pár domov úplne dole v dedine. V tej novej štvrti som nikdy žiadneho nevidela.

fiafia
5. okt 2020

Trnavá Hora okr nad Hronom. Nachádza sa na strednom Slovensku. Na dedine máme všetko. Pošta, základná škola,škôlka, pár obchodov, pizzeria, krčmy, pekne detské ihrisko. Dobré spojenie autobusové, dve železničné trate. V okolí 15km na jednu stranu je Žiar nad Hronom a na opačnú Zvolen. Nápadov na turistiku v okolí je množstvo.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
6mia6
5. okt 2020

@evamarek77 Krásno bude top keď urobia dialnicu

veverickav
5. okt 2020

Pozri si Novu Banu... je to takmer dedina 🙈 krasne prostredie, uzasna poloha- vsade blizo, a vsetko co potrebujez 😉

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. okt 2020

Vdaka zeny, ste super 🙂 uz len vystihnut v spravny cas nejaky fajnovy domcek na predaj 🙂

lulubinka
5. okt 2020

Tiež doporučujem Kysuce. A keď si vyberieš dedinu trochu viac v horách tak máš ešte šancu zažiť v zime sneh.

najk
5. okt 2020

My sme kupili pozemok v Rakoluboch. Je to hned pri Novom Meste nad Vahom, takze na dosah komplet vybavenost, na pozemku vsetky siete, za 5 min sme na dialnici. Skola aj skolka vo vedlajsej casti obce (v Kocovciach, pod ktore Rakoluby patria), uz len aby stavba rychlo pokracovala, lebo sa nemozem dockat stahovania. Je tam na predaj aj hromada novych domcekov..

diqushqaa
5. okt 2020

Malá Lehota 🙂

cacianka
15. okt 2020

@fiafia mate tam vraj dobreho starostu. Byvaly sef mm.a mam od vas spoluziacku Janku, robila v knižnici

fiafia
15. okt 2020

@cacianka snaží sa musím povedať. Veľa veci sa za neho porobilo a dosť veci pre deti, pre obyčajných ľudí.