Mesto, s dobrým pomerom ceny bytov a kvalitou života

15. feb 2023

Predstavte si, že ste mladá žena, bývate na strednom Slovensku a chcete nehnuteľnosť predať (starší dom, kde nezvládate starostlivosť oň a zlí susedia ako bonus). Nemáte nejaké významné väzby na dané miesto, pracujete z domu. A chcete si niekde kúpiť dvojizbový byt za prijateľnú cenu. Lokalita celé Slovensko v podstate. Kam by ste išli?
Podmienka, bezpečnosť, teda nie niekde do "osady" a trochu treba brať do úvahy, že aj do dôchodku daleko, teda aj niekde, kde by v okolí boli pracovné príležitosti, lebo neviete, či bude v terajšej práci z domu ešte 40 rokov. Ste aktívny vodič s autom, teda nevadí ani nejaké malé mestečko alebo veľká dedina blízko väčšieho mesta, kde sú pracovné príležitosti. Kam by ste išli? Kľudne mesto alebo aj lokalita.
Pripomínam, že podmienka prijateľná cena nehnuteľnosti, lebo kúpa by sa hradila z predaja nehnuteľnosti na tom strednom Slovensku, takže Bratislava napríklad určite nie, to by som musela vyhrať Loto a sama hypotéku niekoľko stotisíc nedostanem. Mám nižšie príjmy.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magic08
15. feb 2023

ja by som sla do Popradu, Trenčína alebo Piešťan 😀

tinkavvv
15. feb 2023

Trencin

wade
15. feb 2023

+1 pre Poprad - hlavne dostupnost Tatier, zeleznicne spojenie, Dialnica a Letisko by boli pre mna uplne postacujuce.

tinkavvv
15. feb 2023

@wade akoze poprad je tiez fajn. Lokalita z hladiska prirody super 🙂
Ale letisko s jednym letom do londyna (a par charterov v lete) a ta neexistujuca dialnica do ba?

anjelok
15. feb 2023

Pozri na internete podla lokalit ceny nehnutelnosti a od toho sa odpichni. Mas auto, si mobilna, vyber si niektore cenovo dostupne lokality a chod sa tam pozriet na vikend...spojis prijemne s uzitocnym 😉

luccija
15. feb 2023

Piešťany, Nitra, Banská Štiavnica, ale v 1 a 3 budú asi drahé byty

moonlight1210
15. feb 2023

Ako prve si obzri moznosti prace.

Ak s ti bude daka pozdavat a myslis, ze mas sancu ju dostat, tak ako druhe vybavenost mesta a okolia (obchody, nemocnice, priroda, kultura).

Ak sa ti aj to pozdava, tak ako tretie ceny nehnutelnosti v meste (v jednotlivych stvrtiach, vie sa to lisit) a okoli.

A mozes to zobrat aj v inom poradi.

Ja by som si asi vybrala Trencin. Je tak skoro na pol ceste do ostatnych vacsich miest v okoli.

76california
15. feb 2023

POPRAD 🙂

bublinka1426
15. feb 2023

@76california ten je blizko Tatier, podla mna tutovka k letnym aj zimnym dovolenkam.

marcellka32
15. feb 2023

Reálne by som si pozrela profesiu, akú prácu ocakavas+za aký plat, keďže budeš platiť hypotéku a podľa toho sa odrazila...

bublinka1426
15. feb 2023

ale inac praca, zakladna skola, skolka, lekari, stredne skoly kruzky ...vela na zvazenie...

biaa
15. feb 2023

Žila som v Poprade a nepride mi že by tam bolo nejak lacnejsie čo sa týka nehnuteľnosti skôr naopak sa hovori ze poprad je druha Bratislava 😀 a čo sa týka prace tiež nič lepšie ako inde

jesenzima
15. feb 2023

Poprad alebo Trenčín

mpg
15. feb 2023

Jedna známa takto predala starší dom a kúpila si byt v Opatovej pri Lučenci a v Lučenci aj pracuje. Ale to bolo asi 5 rokov dozadu. Je tam teplé počasie, sever je dosť rozdiel.

wade
15. feb 2023

@tinkavvv tak je to o jeden let viac do Londyna, ako vacsina inych slovenskych miest 🙂

marcellka32
15. feb 2023

A záleží či mas rada zimu v Poprade, alebo väčšiu časť roka veľké teplo dole na západe cez rok

76california
15. feb 2023

@marcellka32 no veru, ja zimu môžem, ale mm neznáša...ale odkedy skúsil ski alp, tak už mu vadí menej 😉
Vlastne to záleží vždy od toho, ako sa človek nastaví, na ktorom mieste má v rebríčku prioriu TEPLO...lebo v Poprade aj v lete večer musíš obliecť mikinu...

deti95060810
15. feb 2023

Žilina, Nitra...
Záhorie pozri - práca na Moravu...

marcellka32
15. feb 2023

@76california veď to, že ja nemám rada veľkú zimu...takže je viac faktorov pre autorku podľa ktorých vybrať

janage
15. feb 2023

No ten Poprad neviem. Máme tam kontakty a veru s prácou to vôbec nie je ružové pokiaľ nie si lekár, IT alebo iná vychytená či nedostatková pracovná sila.
A práve už veľakrát sme hovorili, že fajn by tam bolo bývať, len tá robota je bieda.

kvaplakvapka
15. feb 2023

Zilina. Za mňa Trenčín určite nie

jaja20
15. feb 2023

Žilina alebo Zvolen.

mariejenka
15. feb 2023

Za mna bud Trenčín, Piešťany alebo Košice.
V PN som byvala 3 roky,a kedykoľvek by som sa vrátila ❤️

lenickalienicka
15. feb 2023

@kvaplakvapka preco nie trencin?

tinkavvv
15. feb 2023

@wade ano a priemerne tam lietas kazdy rok zoparkrat😃
Ale mne sa inak poprad paci, len teda to letisko by nebolo to rozhodujuce.

autor
15. feb 2023

Tak ja by som zatiaľ pokračovala v práci z domu čo mám. Ale nikto nevie, čo bude do budúcna, môžem o ňu prísť, teda nechcem ísť do hladovej doliny, nech sú v okolí nejaké možnosti práce. A teoreticky by som si nejakú bokovku na pár hodín mesačne hľadala asi rýchlo, lebo teraz mám času akurát, nenudím sa, ale mám čas aj na koníčky. Lenže veľa času zaberie aj dom, v zime treba kúriť, odhrabávať sneh, v lete hrabať lístie, trhať burinu a tak. A teda očakávam, že v byte by bolo toho času viac a hľadala by som niečo, ale či manuálne alebo kancelárske, to by bolo možno jedno, keby to bolo len na pár hodín mesačne k práci z domu. Mám inak strednú s maturitou ekonomický smer. A čo sa týka zimy/tepla, mám najradšej prechodné obdobia, ale horúčavy menej ako mrazy, nemyslím, že by bol problém v byte kde je teplejšie ako v dome aj sever Slovenska, zvykla by som si. Tu na strednom Slovensku v dolinách bývajú tiež tuhé mrazy. Akurát snehu menej ako na severe. Na sneh by som si zvyknúť musela, ale zase v lete by bolo príjemnejšie.

kvietocek87
15. feb 2023

Určite západné Slovensko....Nitra,Trnava,Zilina alebo poprípade Bratislava ale nekúpiť nehnuteľnosť tam, ale trebárs v Maďarsku niečo pri hraniciach.Ale aj keď predas dom na strednom Slovensku bude ti ešte treba dobrú sumu zobrať pôžičku na nehnuteľnosť.My sme tak počítali s mužom, že keby sme všetko popredali tu na strednom Slovensku, tak by to bola len kvapka.Mozno nejakých 100 000 by sme naskrabali a čo to je...
Nič v dnešnej dobe

adrianka2606
15. feb 2023

Poprad ma drahe nehnutelnosti, prave kvoli tomu, ze je to vstupna brana do Tatier, ale inak suhlasim, za mna tiez TOP mesto 🙂

kvietocek87
15. feb 2023

@bublinka1426 jej treba pracovať a nie dovolenkovať.Potrebuje miesto,kde budú pracovné možnosti.Na dovolenku sa aj odvezie