Kúpa bytu bez balkóna/loggie

27. apr 2024

Kúpili by ste si byt bez balkóna? využívate balkón aj na posedenie relax? našli sme pekný trojizbak ale balkón chýba 😔 prádlo vyrieši sušička ale neviem váham. Myslím že nie každý využíva balkón len ako sklad.

macatt
27. apr 2024

My máme dorobený balkón, predtým ako sa šlo zatepľovať nám balkóny dorobili za 3700€, prišiel žeriav, nahádzali panely, dnes nie je nič nemožné😊

majlo1234
27. apr 2024

Mame, ale mame v nom najomnikov. Ja som si tiez po skole prenajimala byt bez balkona. Fajcit som chodila pri prechadzke so psom. Ale ak by som mala znova byvat v byte, chcela by som urcite aspon balkon

macatt
27. apr 2024

Neviem si to predstaviť bez balkóna, ja tu aj obedujem😃

marsmykkok
27. apr 2024

To záleží od osadenstva rodiny, dala si tu otázku a 95 percent maminiek píše, že tam pomaly aj spáva a ak sa pozrieš na sídliskovú realitu, riadne využíva balkón možno 10-20 percent ľudí. 1 vec je či fajčíte? Ak áno, chodiť pred vchod alebo fajčiť v byte nebude asi dobré a bude chýbať. A potom či ste pracujúci? Lebo pracujúci je rád, že si cestou domov nakúpi, naje sa, dá sprchu, cez víkend upratuje alebo ide na výlet. Zato mamičky na materskej čo sú celý deň doma, imvalidní dôchodcovia, starobní dôchodcovia a takí, čo celé dni trávia v byte balkon skôr ocenia a využijú. Lebo dokolečka dokola robíš to isté, tak aspoň kávu vypiješ na balkone.

huxy
27. apr 2024

Ja na balkóne v lete suším prádlo, mám tam posedenie kde pijem ráno kávu (ak práve nie som v práci), mám tam muškáty... Pozerala som aj byty bez balkóna, ale pre mňa bol balkón veľké plus. A ako sklad ho teda vôbec nepoužívam.

macatt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
27. apr 2024

Mne by balkón chýbal a, keď sme boli v byte tak som ho využívala

macatt
27. apr 2024

Veru, žiaden sklad, večer ani nemusím pozerať TV😃(vymenila som foto) keď zostane tma tak bomba😀

adinam
27. apr 2024

my sme 20 rokov žili v byte bez balkóna.Zvykli sme si,ale vždy som chcela byt s balkónom.Teraz ho máme už 10 rokov.Čistý,uprataný-žiadne skladisko.ALE vešiam tam prádlo a nijak inak ho nevyužívam...nechápem🙂

klotildabazarik
27. apr 2024

@marsmykkok mi sme mali suseda býval na prízemí balkón mal a fajčiť chodil pred vchod😂

minesasubu
27. apr 2024

Záleží či máte teraz balkon a využívate ho, my aktuálne hladame byt na kúpu a jeden tam je prerobený že balkon zrušili a maju vacsiu kuchynu ale to je byt na prvom poschodí a za mna super nápad , čiže zvažujeme či nám treba balkon 🙂 ale stále pozeráme ponuku

kris_tin257
27. apr 2024

Kupovala som byt ktorý nemal balkón, nikdy mi to nechýbalo 🤷 teraz balkón máme a aj tak ho nevyužívam, prádlo von nedávam sú tu holuby a sused pod nami fajčí, posedenie na balkóne máme a to ak si tam sadnem 3x do roka tak je zázrak... Máme tam len kôš na bio odpad

dettilv
27. apr 2024

Vyrastala som v byte bez balkóna ale keď som išla do vlastného tak podmienka bola balkón. Využívam ho aj s deťmi.

autor
27. apr 2024

@macatt veľmi pekný balkón 🙂 aký má rozmer? vyzerá dosť veľký. Myslím že v panelaku sú menšie balkóny

macatt
27. apr 2024

Ďakujem🩷áno je úžasný…no my sme sa všetci susedia dohodli(celá stupačka) že balkóny chceme a je to vlastne uchytené na šírku miestnosti( obývačka) oni sa na tie pôvodné panely nadpojili.. a napr jedna moja známa si v malej bytovke dala dorobiť tiež, susedia jej to schválili, potom statik, mesto atď a nájsť firmu už potom tiež nebol problém.. takže tá veľkosť naša bola daná tým panelom a teda dôležité bolo to robiť pred novou fasádou..
Tak myslím, že dnes nemusí byť žiaden byt bez balkóna 😀

rachel36a
27. apr 2024

Nikdy by som nekupila byt bez balkonu

kristiii
27. apr 2024

Áno, kúpila som byt bez balkónu a vyhovovalo mi to. Teraz splácam balkón, ktorý absolútne nevyužívam (občas tam dám niečo chladiť-ale to zvládal aj vonkajší parapet). Vyzerá približne ako @macatt, aj tam mám pekné posedenie, aj som hľadala inšpirácie, keď nám ho mali dorabat, ale... 🤷 pravdou je, že nejak je mi na nič.

lalenka33
27. apr 2024

Nekúpila by som byt bez balkona. V lete sa na ňom opalujem, mám priesady, kvety. Tiež máme el.zásuvku, pracujem na ňom, obedujem, večeriam. Večer relaxujem . Keď nemám dom a záhradu, tal chcem aspoň balkón a prístup na vzduch a slnko.

klaudinkad
28. apr 2024

Nikdy som si nevedela predstaviť bývať v byte bez balkóna, keďže u rodičov sme mali aj sa využíval celkom. Teraz v takom bez balkóna bývam už piaty rok a jasné, že ten balkón by bol veľký benefit, ale rýchlo som si zvykla, že tu nie je, dá sa to.

pomoni
29. apr 2024

Celé detstvo u našich len francúzsky balkón /t.j. zábradlie/ výlučne na vesanie pradla. Potom sme v prenajme mali veľkú loggiu, ale nevyužívali sme. Keď sme mali možnosť kúpiť veľkometrážny tehlový byt v lukratívnej lokalite hoci bez balkóna, neváhali sme. Boli sme tam 10 rokov a úplne v pohode sme fungovali. Teraz sme v dome, ktorý sme menili kvôli chýbajúcej izbe, nie kvôli balkónu. Takze za mna tiež balkón nie je priorita, ak ma byt iné prednosti.

mtnns
30. apr 2024

Balkon musí byť, uz len kvôli sušeniu prádla..

hiro
30. apr 2024

No, za mna urcite s balkonom. Susedia maju aj dvojnasobne ako my ale aj nam sa usiel trosku vacsi balkon ako su standardne - 12m2 pre deti to bolo super ked boli male, mali tam bazenik, pieskovisko, mame tam hojdacku a drevenu sedacku, zahradku, kvetinacov a tak...
Na susenie sa pouzije - ale len na koberce a vlnene veci ci vetrovky. Susime v susicke.

zuzuliatko18
30. apr 2024

Ked sme kupovali byt a videli byt Bez balkonu, vedeli sme, ze toto nie. Teraz mame dva balkony, plno kvetov, sadenic a podobne. Susime na nom pradlo. Mne osobne by balkone chybal.
Ale tak samozrejme, nie kazdy ma pestovatelske sny, takze je to Len na osobnych preferenciach.

akinom0077
3. máj 2024

Fu no bez balkona by som rozhodne byt nechcela. Balkon plnohodnotne vyuzivam aj na susenie pradla aj na posedenie v lete rano kava na balkone, vecer posedenie na balkone s vinkom.napr + sa opalujem pokial som doma v sobotu tak som na lehatku kludne aj cely den na balkone

simona1994
6. máj 2024

Ja si neviem predstaviť mať byt bez balkóna dokonca pozerám byt a predzáhradkou 🤣chceme si kúpiť svoje už teraz v podnájme máme až dva balkóny a topka
Za mňa balkón nieje odkladacie miesto vypijem si tam kávu,čítam si , kvety pestujem skvelé miesto na relax