Kúpili by ste dom po majiteľovi, ktorý v ňom zomrel?

brna1989
26. júl 2020

Ahojte, kúpili by ste dom po majitelovi, ktorý v ňom zomrel?stačí nejaké vysvetenie alebo..nešli by ste do toho..čisto otázka zo zvedavosti, lebo sa to stalo na našej ulici a ja si teda neviem predstaviť, že by som ho kúpila..lebo je dom v predaji..

danielinaa
26. júl 2020

@brna1989 ale ved vacsinou ludia umru prave doma, ci? Aj z nemocnic ked je neliecitelny stav ich poslu umriet domov medzi blizkymi.

vikusjk
26. júl 2020

@brna1989 ja si myslim, ze povodna majitelka nasej chalupy v nej zomrela. Ale nepytala som sa, naco.

brna1989
autor
26. júl 2020

@danielinaa áno, keď sa to zoberie takto, jasné.
Aby som to upresnila, pani spáchala samovraždu v dome.mozno to len beriem citlivejšie,keďže som ju poznala a keby som kupovala dom niekde ďaleko a nemala by som ani šajnu..bolo by to iné.skor myslím tak, že idem kúpiť ten dom a dostane sa mi do ucha,že tam majiteľ spáchal samovraždu...či by ste do toho išli

danielinaa
26. júl 2020

@brna1989 tak to neviem. Ale pocula som uz o domoch kde strasilo lebo tam bol niekto zavrazdeny a podobne

brna1989
autor
26. júl 2020

@danielinaa veď práve toto myslím,že potom si ľudia dajú domy,byty vysvetiť a zavolajú farárka a podobne.no ja by som to asi nedala,že ho kúpim a vedieť ,čo sa tam stalo, v ktorej miestnosti a podobne.asi by ma to odradilo

petka1982
26. júl 2020

V dome ktorý sme kúpili umrel starý ujo,dali sme dom vysvatit pre pokoj duše.u susedov zase zabil muž manželku,a žijú tam v pohode už veľa rokov.

damtiporiti
26. júl 2020

@brna1989 nekúpila som, ale vyrástla som v takom. Žiadne strašenie ani nič sa nekonalo.

judar
26. júl 2020

Vidis na tom len to zle ale ma to vyhodu...da sa s cenou manipulovat skrz toho cinu le ale zalezi od cloveka ci to vie prekusnut ....a inak kamarat kupil taky dom kde dokonca z neho musel vyhadzovat haraburdy a este aj postel v ktorej daka babka umrela a isty cas sa v nej aj telesne rozkladala nez ju nasli - cenu vyspekuloval nadol a peniaze ktore takto usetril investoval do prerabky, ma skvely dom a nik ho v nom nestrasi

andrea_82
26. júl 2020

Keby sa mi ten dom pacil, tak ano, asi kupila. Bat sa treba zivych ludi, nie mrtvych. A navyse, ked som s neboztikom nemala nic spolocne, preco by som sa ho mala bat?

brna1989
autor
26. júl 2020

@andrea_82 mne je to ťažko si to predstaviť, keď viem,že tam priamo niekto umrel.mraz mi behá po chrbte..ale pekne si napísala.báť sa treba živých a nie mŕtvych 👍

andrea_82
26. júl 2020

@brna1989 ano, je to ine, ked ty si ich osobne poznala. Ale pre niekoho zvonka to bude mozno v pohode.

brna1989
autor
26. júl 2020

@judar ono určite.aj to ma napadlo, že s cenou sa dá ísť dole..len to vedieť prekúsnuť, preto ma zaujímalo,ako to beriete ostatní.ci by ste nad tým mavli rukou a neriešili 👊

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
26. júl 2020

mne by pomohlo pre dobrý pocit zavolať farára a dom nech vysvätí...

judar
26. júl 2020

@brna1989 natoz ze to bola samovrazda to je dobry dovod na upustenie hodne z ceny v podobe dobryych par desiatok tisic co je fakt vyhoda nez dat za horsi barak v inej lokalite mozno viac.....popripade ho za lacno kupit investovat don a predat dalej...moznosti je viac ako aj ta si ho nechat vyfuknut...pocula som o cloveku co takto po celom SK skupovava vselijake domy a aj take kde ludia pomreli a netrapy ho to -momentalne vlastni nieco cez 60 rodinnych domov, takze aj taki sa najdu

oslo1
26. júl 2020

Samozrejme, ze by ma to neodradilo od kupi. AJ v nemocnici si lahnes do postele a to v kazdej jednej zomrel pacient.

77daniela77
26. júl 2020

Byvame v dome z 13.storocia,urcite tu pozomieralo vela ludi....poslednu majitelku tu zavrazdili cigani v r. 1993.....hmmmm!.....

lenqua_12325
26. júl 2020

Ja určite nie. Ale je pravda, že som citlivka na také veci.

lenqua_12325
26. júl 2020

@deti95060810 ty si ma pobavila 😃😃😃😃😃😃

h2
26. júl 2020

@brna1989 Úplne v pohode. Ja som ako 18 ročná išla sama bývať do bytu, v ktorom zomrela moja babka. Neskôr sme s mužom kúpili dom, ktorý už má takmer 90 rokov, ani len netuším, koľko ľudí v ňom zomrelo. A k tej samovražde, poznám jednu pani, ktorej sa doma obesil muž. A ona stále v tom dome býva. Skoro všade niekto zomrel, nie je to nič nezvyčajné, väčšina ľudí zomiera doma.

marca12
26. júl 2020

@brna1989 tak ja teda nie. Poznam dom,kde sa muz obesil a uz tam byva min. 6ta rodina. Kazdej rodine sa stala nejaka tragedia. Ale naopak kamoska vyrastala v dome,kde tiez nasli obeseneho a im sa nic nestalo,ziadne pohromy. Ale zbytocne to riesis,ked nemas o dom zaujem. A este ma napadlo jedna znama isla byvat do domu po starkych. Starky tragicky umrel pred rokmi,zapichli ho nozom.... a jej dcerka sa hravala a hovorila s ujom...nikto v miestnosti nebol. Bezne vravela,ze je tam ujo aj ukazovala kde stoji.

jana_eyre_2
26. júl 2020

Ja som.po maminej smrti chvíľu ešte bývala v byte kde zomrela a nič sa tam nedialo.. byt kúpili mladí manželia, normálne tam vychovávali deti a žili pokiaľ viem.. pokiaľ dom nie je novy, v každom jednom je možnosť že niekto zomrel.. smrť patrí k životu, je všade..

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajka71
26. júl 2020

@brna1989 ty ten dom beries ako domov niekoho, ktoreho si poznala mozno mas nan nejake spomienky alebo vztah k byvalej majitelke....ale pride niekto, kto to bude vnimat ako budovu, pripadne ho zaujme pozemok a dom zbura alebo uplne prestavi. Nieje celkom realne, zeby sa mu/jej skor ci neskor dostalo do usi co sa v dome stalo, nieco sa prikrasli, nieco sa nafukne....myslim, ze vzdy je lepsie, ked tam niekto byva a prisposobi si ho svojmu naturelu ako by mal ostat opusteny a tercom hostoriek ci neskor asocialov ci holubov....v kazdom meste sa najde dom, kde doslo k umrtiu nie uplne prirodzenou smrtou a vzdy je lepsie ked ma novych majitelov akoby mal ostat opusteny, spustnuty a jeho cena bude klesat az sa vasimi susedmi stanu hlodavce....

silviazlat
27. júl 2020

Keby to bola prirodzená smrť, tak áno a dala by som dom posvätiť... keby násilná, tak nie

brna1989
autor
27. júl 2020

@marca12 nemám o dom zaujem, založila dom tému zo zvedavosti, aký majú na to ľudia názor 😊

kvetinka75
27. júl 2020

Asi nie. Nie kvoli ,,straseniu,, ale mala by som.blby pocit. Myslela by som na to

jeliz59
27. júl 2020

No ťažká otázka každý sme iný...xy ľuďom to nevadí...berú to v pohode....ja by som nekúpila....a ty keď z toho nemáš dobrý pocit tak by si asi radšej nemala kupovať....
Kúpiš a môže sa stať že si tam nezvyknes a nebudeš chcieť bývať potom čo?...pokiaľ s tým niesi stotožnená a presvedčená....asi na tom Niečo bude....

magduska2
27. júl 2020

Tiež ma toto inak vždy napadne..a keďže isty čas sme hľadali dom a prešli sme X nemovitosti vzdy ma to trápilo a mala som na jazyku sa spytat ci tam niekto nestraší 🤣 samozrejme som sa nespytala...
Ale vždy som sa spytala,prečo sa dom predáva...
Počula som už pár príhod o uväznených dušiach v dome ktore potom doslova strašili..nebolo to nič príjemné,a mám z takýchto vecí rešpekt

77daniela77
27. júl 2020

@magduska2 ....no ale ani nemozes vediet ak postavis novy dom co tam bolo predtym,ci nie nejake stare pohrebisko,alebo boje.....za tolko rokov uz je mozno malo "panenskych" miest.....nemozno to tak brat.