Mobilný dom alebo kontajner dom

mara2010
5. nov 2023

Ahojte kto by v takomto dome ako sa vám to páči. 🙂

buberova
5. nov 2023

Bola som raz v takom dome a napriek tomu že má rozlohu ako klasický panelákový 2 izbák, cítila som sa tam akosi stiesnene a plastovo?

mara2010
autor
5. nov 2023

Ja som veru v takom ešte nebola ale vypadá to pekne co som pozerala ako to dokáže človek prerobiť. Len v dnešnej dobe si brat úver na klasicky dom... je hrozne

buberova
5. nov 2023

Len si musíš spočítať ako to bude rokmi.. byt alebo klasický dom bude pravdepodobne naberať na hodnote, neviem ako na tom bude takýto mobilný dom

obkladac
5. nov 2023

Kontajnerovy dom nieje lacný, naštudujte si postupy a s mužom si postavte malý murovaný .

lujza123
6. nov 2023

@mara2010 za mňa ani jedno ani druhé. Alebo teda záleží od situácie

Dom z lodných kontajnerov v našich klimatických podmienkach je hlúposť, my musime zatepľovať a kúriť, co je celkom technologicky náročné pri toľkom železe aby ti nevznikali tepelne mosty a nezačalo všetko plesniviet. Navyše obstarávacia cena a doprava to všetko predražuje

Mobilný dom (maringotka, karavan, jurta) je super dočasne riešenie ked mas pozemok kde chceš časom stavať, pripadne je v prenajme , u rodičov na dvore atd.
Na trvale bývanie si potrebuješ kúpiť mobilhouse nový alebo poriadne zrekonštruovať starý co opäť všetko predraží.

Najlepšie riešenie je postaviť miniatúrny montovaný drevodom, cena takejto stavby je nižšia než u mobilhouse. Navyše sa da naprojektovať a stavať na etapy , najskôr ti postačí naozaj 1 izbak o rozlohe 40 - 50 m2 a v prípade potreby ked už majú ľudia rodinu pristavia ďalšiu časť