Nájomcovia mi zdevastovali byt

xckaret
1. feb 2022

15 rokov prenajimam byt a moji najomcovia (4 najomcovia) mi ho dostatocne zdevastovali. Plavajuca podlaha neskutocne znicena, oskrabane dvere (pes), za chladnickou neskutocna spina, pozalamovane zaluzie (ako sa to da) a o kuchynskej linke ani nehovorim. Plynovy sporak s el.rurou som uz kupila a asi budem musiet riesit kuch.linku. Co by ste mi poradili. Pozerala som Ikeu, alebo to riest so stolarom? Potrebujem nieco lacne a aby to nieco vydrzalo. Pochopila som, ze velke investicie sa neoplatia..A este vylev: Preco sa najomcovia tak spravaju. Preco nicia cudzi majetok.Ja som tiez byvala v podnajme, ale ked som odchadzala, byt som zanechala v lepsom stave, ako som ho dostala. Ach...

oli18
1. feb 2022

Ja som prenajímala byt 22 rokov. Nezariadený. Prvej rodine sa tam narodili dvaja chlapci a bývali tam asi 16 rokov. Vstavané zariadenie nebolo vôbec poškodené, ani zničené. V chodbe bola foto tapeta na celej stene, bola bez poškodenia. Takže ozaj záleží od rodiny, aká je čistotná, ako vychováva deti.
Ďalšia rodina, kde bola matka s dvomi dospelými dcérami a vnúčikom, mi za 2 roky zdevastovali všetko, čo sa dalo. O tej špine ani nehovorím. Po tejto skúsenosti som sa rozhodla byt predať. Ak by som aj dnes prenajímala, určite nie zariadený, ani zrekonštruovaný. Príbuzný prenajíma byt v takmer pôvodnom stave. Neberie zaň veľa, ale nemá starosti. Jedine okná sú plastové, plávajúce podlahy len v dvoch izbách a nové WC. Keď sa menia nájomníci, nechodí po nich ani upratovať. A záujemcov má vždy.

jannies15
2. feb 2022

@xckaret tvoji zhasinali cigarety na parapete, naši na chladničke a kde prišlo. Popis bytu úplne sedí takmer na každého nájomníka jednotlivca bez zvieraťa a dieťaťa, ktorého sme dosiaľ mali nie dlhšie ako dva roky. Čo ti ostáva? Dať byt dokopy a riadne si pritom zahrešit. Humus kentus ako dokážu niektorí zanedbávať bežnú starostlivosť v byte. Môžeš ešte žiadať kompenzáciu, ale pochybujem,že ti nejaké peniaze dajú dobrovoľne, iba keby si mala v zálohe nejakú čiastku naviac, vieš z nej strhnúť.
Ťažko odhadnúť človeka pri prenajímaní, všetci sa snažia pôsobiť slušne (môže to byť aj 40 ročný právnik a tiež výsledok bytu rovnaký). Teraz máme nejakú starú dievku, tak možno " z motyky vystrelí". Nábytok odporúčam čo najlacnejší, aby znovu o pár rokov nemrzelo.

xckaret
autor
2. feb 2022

@jannies15 toto si
@jannies15 toto si vystihol dokonale, vcera dom pozatierala poobijane zarubne, poskrabane dvere od domaceho milacika, povymetala granule spod linky, za 4 roky neutreli prach na chladnicke a neumyli digestor ani raz.... takze tak.

xckaret
autor
2. feb 2022

@oli18 samozrejme, vsetko zavisi od ludi...

bobo2433
2. feb 2022

@xckaret my keď sme bývali v podnájme som sa o to starala viac ako o svoje 🙈a to sme mali v byte aj psa a dávala somsakra pozor aby nič nezničil .. a k tej linke s Merkury Market ...my máme teraz a už 5rokov používa sa teda denne ,aj s deťmi a stále je ako nová ...určite by som do bytu kt.prenajimam nedala nič drahé ... Ľudia sú vseliaky ...zažila si to..

mamacita88
2. feb 2022

@xckaret tak im to strhni alebo nevráť depozit. Veď depozit slúži práve na tieto prípady.