Nenáročné interiérové kvety

ssandyy
18. aug 2021

Prosim vas viete mi poradit nejake pekne nenarocne kvety? Všetko pri mne hynie. Jedine co sa udrzi pri mne su kaktusy a fialky. Chcela by som zopár ešte živých kvetov, ale nie náročné. Mala som aj kalanchoe vraj nenáročné a aj to mi zdochlo. Prosim viete mi poradiť nejaké pekne kvety v malých črepníkoch? Ďakujem za rady... 😊

0silvia0
18. aug 2021

@ssandyy zamioculcas... ale skor mimo slnecneho ziarenia

zuzuliennka1
18. aug 2021

aloe

daom
18. aug 2021

@ssandyy zamiokulkas, tucnolist, svokrin jazyk. Ja som taka ista 😄

daom
18. aug 2021
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
galganka
18. aug 2021

Pilea... prežila u mňa, prežije u každého... 💪😄

ssandyy
autor
18. aug 2021

@0silvia0 vdaka
@zuzuliennka1 vdaka
@daom joj ale to je hrozné pri tom nechcem tak veľa len aspoň niečo v tom dome že by vydržalo... A pri tom som kvety ani nechcela no predsa to tak zutulni ten domov...
No ta fotka... Na tu si spomeniem ked pôjdem kupovať kvety 🤣🤣🤣🤣

shogun
18. aug 2021

@ssandyy co tak orchidejky? Ja na ne zabudnem kolkokrat, polejem raz za 2 tyzdne a stale kvitnu

luccija
18. aug 2021

@daom presne toto isté máme doma a ešte anturie ružové a biele úplne nenáročné.Este mám lopatkovec stále kvitne, ale chce veľa vody.
@ssandyy

luccija
18. aug 2021

@ssandyy za anturiu som vďačná mám rôzne farby a úplne nenáročná.

merlinja
18. aug 2021

:o)))))) všetko čo píšete - orchidey, lopatkovce, antúrie, zamiokulkasy, kaleochnoe, ... u mňa za chvíľu KO! Ešte aj v kvetinárstve mi vraveli, že tieto v pohode, vydržia! To nevedeli, že mne aj kaktus vyhynul. Teraz som si kúpila monsteru, krásna je tak snáď ........
@daom celá ja.

ssandyy
autor
18. aug 2021

@shogun nie to tiež pri mne zdochlo 🤣🤣🤣🤷‍♀️

ssandyy
autor
18. aug 2021

@luccija no presne také niečo že aj farebné budú tie kvety. Ďakujem 😁😁😁

ssandyy
autor
18. aug 2021

@merlinja joj zobrala si mi nádej 🤣🤣🤣

luccija
18. aug 2021

@merlinja ale neexistuje🙂)ja nehnojim iba polievam a lopatkovec zvadne až je celý ovisnuty dáš mu voda a pookreje.Ty im nespievas?🙂)
A Turie mám asi 5 r a zamioculcas roky.Ja si svokrine jazyky sama odrežem tie mladé výhonky a spravím nové to rastie ako z vody a pekne su

@merlinja monstera je krásna, ale bojím sa jej ona má tuším aj listy otrávené nie, či to difenbachia?

jannka89
18. aug 2021

@luccija lopatkovec je mega náročná rastlina 😁 stále má ovadnute listy, ale podu totálne premočenu.... Ty ho ako často polievas a na akom stanovisku ho máš? Ostane rastliny mám ok, ale s touto si nvm rady :( dakujem

simca06022011
18. aug 2021

@jannka89 tak ani premokrit ho nemozes 😁

simca06022011
18. aug 2021

Inak ja mam v dome tento probkem, v byte som mala dzunglu... A neviem ci ti nebude vodou alebo niecim. Neprezilo mi nič okrem 1 kaktusu a 4 orchidei... A svokrine jaxyky, na ktore som zabudla a boli ani neviem kolko v kupelni bez starostlivosti 😂 plus "ťahavy Jano" sa mi drzi ale ten ma svoje stanovisko kde sa mu darí a nikde inde. Ked zacne opadavat, ostriham, presadim a ide znovu... Aj na 4-5-6m mi vyrastie uplne v pohode.
Difenbachie a podobne kvety, palmy po nejakom case "odpadli", normalne ako keby ich dačo pri substrate odrezalo a koniec. Aloe som chytila list a ostal v ruke... A takto vsetko zaradom aj orchidei kopa isla do meba, kym som prisla na to, ze u nas je na ne sucho a dari sa im iba pri drese v kuchyni... Cize som to vzdala 😭 nemam na to nervy sa piplat s kvetmi a potom vyhadzovat.

ssandyy
autor
18. aug 2021

@simca06022011 takže nemáš nič doma?

simca06022011
18. aug 2021

@ssandyy nove iz nekupujem nic, mam tie co som pisala 😂 a vonku zahradu...

ankare
18. aug 2021

Zamio je super

simca06022011
18. aug 2021

@ankare ten je aj krasny... Ale z toho mne ostali tiez len dva listy 😂 ale pomaly sa hadam spamätá odniesla som ho do prace radsej 🤦🏻‍♀️

luccija
18. aug 2021

@jannka89 nemôže byť na slnečnom mám ho v tieni pri krbe a polievam, keď cítim, že má suchú hlinu.Ked je zvadnutý a mokrá hlina tak si veľa poliala.polievam cca každý 3 deň, ale teraz ako boli tie teplá skoro denne ja ho už mám obrovsky

lara8888
18. aug 2021

Dracena 🙂

merlinja
18. aug 2021

@ssandyy nádej umiera posledná :o)))) snáď až po kaktusoch

@luccija no priložím foto "môjho lopatkovca", čakám, kedy mu posledný list odpadne, tak ale mám ho už tuším od apríla, tak celkom dlho vydržal keby som mu spievala, tak by ani toľko nedal :o))) orchidea mi pred týždňom odišla ...
keď tie svokrine jazyky spomínaš, jeden mi v zime úplne odhnil.
antúrie sa páčia aj mame, ale ani jej sa nedržia. monstera, keď je jedovatá, by to so mnou hádam mohla vydržať ;)

evaachesa
18. aug 2021

Super diskusia, aj u mňa veľmi aktuálne keďže vyberám niečo nenáročné 🙂 👍
Sukulenty ti 100% prežijú...mam ich na balkóne, prežili aj zimu, nedávala som ich do vnútra 😀
Ja akosi tým orchideam neviem prísť na chuť, nepáčia sa mi...hlavne tie otrasné listy a korene 🤔 Keď som sa ich konečne zbavila (darovala kamoške😅) tak som dostala ďalšie 3 do daru 😩🤦

Baby čo sa vyznáte, čo vravíte na tento výber? Vraj sú celkom nenáročné. Ten zamioculcas ale vraj strašne rýchlo rastie. Je to pravda? Mne by sa hodilo niečo čo nerastie rýchlo, prípadne len veeeľmi pomaly 😀

ssandyy
autor
18. aug 2021

@merlinja odpadla som 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 joj veľmi sa smejem. Tak vyzerajú aj moje kvety 🤣🤣🤣🤣 hahahaha

ssandyy
autor
18. aug 2021

@merlinja joj bože veľmi si ma rozosmiala

tncka
18. aug 2021

@ssandyy orchidea. Mne takisto skape vsetko ale toto su naj kvety nic im nebude aj ked tyzden zabudnes poliat a stale mi kvitnu🤣🤭mam uz cez 20ks 🙈

evaachesa
18. aug 2021

@tncka mne už jedna orchidea doslova odhnila, ale to bolo dávno 😂 Pred rokom mi svokrička kúpila orchideu, no zabudla som ju u nej a potom bol lockdown, nechodili sme veľmi a aj keď tak som stále zabudla😏...a tak dobre jej tam bolo, kvitla, super podmienky mala 😀 na ďalšie narodky som od nej dostala novú orchideu a pribalila k nej aj tú predošlú aby som nezabudla 🤦😳 u nás sa im už tak super nedarí a všimla si to naposledy aj svokruša....len sa opýtala či je to tá od nej 🙄 žlté zoschnuté listy a vysušené kvety...tak mi ich aspoň pooberala 😂💁