Oplatí sa robotický vysávač?

21. júl 2022

Ahojte, keďže vysávam denne, tak zvažujem kúpu robotického vysávača. Mame veľmi prašný menší byt (50m2). Nebaví ma stále vysávať, ide mi to už na nervy. Mám aj tycovy vysavac ale s tým je to o ničom.
Ktorý vysavac je za vás naj? Je robot vhodný aj do takéhoto menšieho bytu? Smeti mame stále, buď dieťa niečo namrvi alebo ja pri varení keď sa podarí a teda hlavne toho prachu čo je, to je neskutočne (bývame hneď pri hlavnej ceste takze je to asi z toho). Poraďte mi zienky prosím.

Ďakujem 🙏🏼

autor
21. júl 2022

A ešte mame aj tmavú podlahu v celom byte, to je hrozne tie drobky vsetko na nej vidno 😂

anonym42
21. júl 2022

Ja osobne nie som spokojná s robotickým vysávačom... nepovysával mi tak dobre a v rohu vždy ostali nejaké drobky, koberec tiež nič moc nepovysával... Niekolkokrát som si ho na zemi nevsimla a zakopla som 😄

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzzinkaa
21. júl 2022

Určite áno, kupuj. Raz za týždeň vysavam klasickým vysávačom (rohy, popod nábytok, pavučiny a pod drobnosti) ale inak zvyšok týždňa vysáva robot. Nepovysava to tak kraaaasne ako by som to spravila ja, možno preto že mame len taký lacnejší model, ale aj tak som s ním veľmi spokojná.

viktoriq0
21. júl 2022

Povysáva ale nie na 100%.

petamich
21. júl 2022

neda sa od robotickeho vysavaca ocakavat, ze vyluxuje rovnako ako ty (alebo ja) ale za mna je to uzasna vec a ide u nas aj 2x denne, teda siel, kym si z neho nase stvornozkujuce dieta nespravilo hracku (chudak vysavac) ale spat k teme mame xiaomi roborock a za mna staci, ze povysava vlasy, hrubu spinu a ja si potom raz za x poriadne povysavam, nas prejde aj prah do urcitej vysky aj pod postel sa zmesti atd.

kkovacovak
21. júl 2022

Za mňa je to najlepší pomocník. Hlavne keď máš deti. Idete von, pustíš vysávač a máš vybavené. Musíš rátať s tým že občas treba prebehnúť aj klasickým lebo robotický ti samozrejme nezalezie do kútov. Ja to vždy doťuknem tyčovým a mam pokoj. To že neprejde prahy ako tu niekto písal je tiež hlúposť. Treba vybrať poriadny a prejde. My máme 2cm prahy a prejde ich. Ďalšia vec ktorú si treba uvedomiť že je najlepšie ak nemáš nič na podlahe. Napríklad vešiak na bundy, rôzne stolčeky kvetináče, dekorácie atď. Lebo ak chceš mať dobre povysavane tak to budeš musieť zakaždým vykladať na nábytok a potom zase naspäť. My máme roombu. Vyberali sme taky preto, lebo to boli jedny z prvých vysávačov a mal jedno z najlepších hodnotení

matka1961
21. júl 2022

Môj najlepší pomocník🙂

avanka
21. júl 2022

Za mňa naj pomocník,ktorý u nás ide fakt denne..sem tam vytiahnem tyčový,ale robotický by som už nedala. Máme roborock S5 max

ddaassuullaa
21. júl 2022

@karolinav mne v praci utecie ta blba roomba aj cez prah😁😁😁 mame velikansku chodbu, dve samostatne kridla, ja ked robim nevnimam.... casto hluk na chodbe, pistanie, lebo sa zamota pod nohy a ja ani neviem, ze mi usla😂

zuzzinka
21. júl 2022

Pre mna je to moj najlepsi kamos. Ja mam zase biele podlahy, katastrofa. Ja si ho nemozem vynachvalit. Ja som si kupila second hand, ze uvidim a je to super. Tie rohy sem tam utriem..ale sak nezijeme v prasacinci..moj vymetie dobre, aj koberec dobre povysava.

surama
21. júl 2022

Pre mna tiez perfektny pomocnik. Mame Xiaomi a super pomocnik. Na bezne upratovanie pocas tyzdna parada. Pobeha cely byt, kym ja kocikujem maleho alebo kym rano ranajkujeme 🙂

kakakina
21. júl 2022

Za mna top pomocník , po susicke

noemi155
21. júl 2022

Tiež je to pre mna neskutočný pomocník
Púšťali sme ho každý deň,keď sme šli von
Dcéra sa strašne bála klasického vysavaca,takze to nehrozilo,aby som doma čosi povysavala
Takze vždy som musela čakať len na to,kedy pôjdeme von a môžem ho pustiť
Teraz mam konečne tycovy vysávač a to je naaaaadhera
Dovarime,povysavame a je to proste radosť
Teraz robot využívam len v spálni,tam si behá pod posteľou a tak,nech sa tam nemusím teperit a trápiť sa
Ak trávite veľa času vonku,robot sa ti isto oplatí
Ak ho chceš púšťať počas doby čo ste doma,to mi rozumne moc nepríde

slovenka753
21. júl 2022

Za mňa super vec. Tiež vysavam denne. Niekedy aj 2x keďže mame psa. Mam najnovší roombu.

mandzula
21. júl 2022

Ja ho milujem, neviem si to bez neho uz predstavit.🙂 Mam Xiaomi.

mimikarol
21. júl 2022

Máme xiaomi už asi 3 roky. Ide denno denne viac x. Je to super pomocník. Nemozes samozrejme očakávať že povysáva tak ako ty, ale aj tak je to veľmi dobrá vec.

luliu
21. júl 2022

Dlho som odolávala, manžel chcel kúpiť už dávno, počas pandémie som súhlasila a je perfektný. Ľutujem, že sme ho nekúpili skôr, najlepší pomocník. Máme Xiaomi

mamamasama
21. júl 2022

Mám 2 🤣😅 Mopovač, aj vysávač. Bez nich by som mala sakramentsky ťažký život.

veronika3110
22. júl 2022

ja si práveže myslím, že roboticky povysava ešte lepsie ako ja 😁 ja sa zvyčajne ponáhľam, a nie som taka dôsledná ako on.. zároveň hneď umýva..
ak si vyberieš dobrú značku, neolutujes..
ja ho používam každý deň - mám Teslu IQ600
naši majú xiaomi a ten neustále blúdi, a ma problém s mopom… nepúšťa vodu..
tiež odporúčam aby mal navádzanie laserom..

kikaaa444
22. júl 2022

Ja som spokojna veľmi 🙂 smaozrejme ako pisu aj kocky vyššie neni to 100% ale vec je to super . Ja mám xiaomi aj s mopom . Pri malej mame namelene stále a neznášam omrvinky na zemi a keď sú po celom byt to ma ide porazit tak len zapnem vysavac a mám vybavené . Teraz som s malou v izbe a vysavac mi beha takze fakt super 🙂 vrátim sa do kuchyne obývačky a môžem variť vklude v čistom 😀

avanka
22. júl 2022

@veronika3110 áno,tie bez laseru sú nie tak dobre..rovnako ako od vysávača za 200€ by som neočakávala mega výkon,na takýchto veciach sa šetriť neoplatí

@kkovacovak ja napr vysavam po izbách,nikdy nie celý byt naraz..chodbu denne,niekedy aj viackrát..pre toto su lepšie drahšie,nemusíš vysávať vždy celý byt,ale kľudne len 1 izbu

kkovacovak
22. júl 2022

@avanka tiež dávam častejšie chodbu a obývačku. Tam kde sme najviac. Kuchyňu som si zvykla prebehnúť tyčovým lebo je to rýchlejšie ako dávať hore stoličky 😃

usla35
25. júl 2022

tak nemozes od neho cakat, ze to povysava vsetko tip top, ze si odsunie skrinku alebo nieco, ale na bezne povysavanie cez tyzden, ked clovek nestiha, ze si chce ulahcit, tak je to super vec, my mame od Sencoru, ked som vyberala vela casu som stravila nad tym, ale stalo to zato, pustim ho ked niekam ideme a ked prideme domov tak mame povysavane, umyte a nemusim sa ja nejako nahanat, stresovat 😉

marca12
25. júl 2022

Roboticky je dobry presne na toto,co pises. Zbezne povysavat smeti,aby si nemusela ty kazdy den. Ja ho pouzivam casto a na riadne upratovanie,kedy povysavam vserky kuty,rohy,pavuciny mam klasicky vysavac. Ja na robota nedam dopustit,je to skvely pomocnik. Roboticky zapinam,ked ideme prec z domu bud rano alebo aj poobede,ked nie som vnutri.

saxana000
25. júl 2022

Ano oplati sa ale necakaj ze bude doma vylizane..
Idealne pozri aj s vytieranim velmi sa nam tak znizila prasnost v byte.pustam ho casto ale raz za tyzden si to aj tak povysavam a poumyvam sama poriadne

domcci72
27. júl 2022

@marca12 priklanam sa presne k tvojmu nazoru, nechcelo by sa mi veru denne vysavat, co teda pri malej by som dozaista musela keby sme robota nemali 😀
velakrat ho dam len do jednej izby nech povysava kym my sme v obyvacke alebo tak a ja sa inym veciam mozem venovat a nie je nad to 🙂

danka808
29. júl 2022

@saxana000 to je samozrejme, ze ked si umyjeme a povysavame klasickym, ze je to ine, ale cez tyzden ked clovek ma vela toho, nahana sa a jedno s druhym, tak to velmi ulahci zivot 🙂

saxana000
29. júl 2022

@danka808 na toto uplne postaci

gabussik
16. feb 2023

Baby a kolko trva, kym vam povysava 1 izbu takej standardnej velkosti? Velmi zvazujem kupu, no manzel ma odhovara, ze to dlho trva. Dakujem