Pleseň na perinách

evica17
25. apr 2023

Ahojte,pri velkom upratovani som nasla v gauci periny, ktore uz boli trochu chytene pliesnou, tie velmi chytene asi vyhodit ale zvysok je stale citit takym plesnovym zapachom. vyhodit , alebo ako sa toho zbavit ? existuje nejaky cistiaci prostriedok na pranie aby som sa toho zbavila ? su to nove periny, a nie su na tom az tak zle, boli odlozene pre deti, zial na zlom mieste

jesenzima
25. apr 2023

@evica17 vyhodiť

pinkgirl
25. apr 2023

@evica17 odniesla by som ich do čistiarne. A v závislosti od ceny čistenia a ceny nových lôžkovín, by som zvážila kúpu nových.

1mina
25. apr 2023

Ķed len smrdia po tej plesni a nie su flakate od nej alebo co, ja by som kupila ten sanytol na pradlo s tim oprat.

evica17
autor
25. apr 2023

@1mina flakate boli starsie, tak tie som vyhodila. tie boli nastatsie naspodu. skusim toto no, uvidim co to da. cize sanytol na pranie a tym oprat. vdaka

evica17
autor
25. apr 2023

@pinkgirl kolko cca stoji vycistenie jednej periny ? tieto sme kupili za 50 eur jeden set

pinkgirl
25. apr 2023

@evica17 neviem aké sú ceny teraz, pred koronou cca 9€/ks. Veď si zavolaj do čistiarne čo máš najbližšie.

evica17
autor
25. apr 2023

@pinkgirl dakujem, ja len tak priblizne to chcem vediet. asi skusim aj tu cistiaren, to nie je az tak vela

1mina
25. apr 2023

@evica17 ano natom sanytole ze nici aj plesne, a da sa pouzit od nizkej teploty prania uz, tak vyskusala by som 🙂

oli18
25. apr 2023

@evica17 Predpokladám, že periny z peria. Ak áno, daj vyčistiť. Perové periny a vankúše sa cez leto dávajú von na zábradlie presušiť aj každý týždeň. Je to prírodný materiál, ten si to vyžaduje. Aj v starých filmoch to vidíš. Takto robila aj moja babka a mama. Ja už perové nemám.

evica17
autor
25. apr 2023

@oli18 nie, nie perove, take nemame. neviem ako sa vola ten material, ale taka klasika, napr znacka medica alebo ine, take biele

lienka.7
25. apr 2023

@evica17 oper na 60tke so sanytolom a uvidis co a ako.

simca06022011
25. apr 2023

Oper na 60tke.. ale najlepsie by bolo potom ich suchnut do susicky... ale inak na slnku vyschnu. A uvidis. Popravde, vyhodila by som ich skor ak by som si nebola ista.
A odporucam, na odkladanie perin, vrecia vakuove.