Pleseň v pračke

anyka2110
7. nov 2019

Mame kupelnu bez okna (bytovka), pracku mam mimo prania vzdy otvorenu a predsa mam v nej na gumickach kopec plesne 🙁 mam tam ceresit pohlcovat vlhkosti..neviem ako sa jej zbavit...skusala som aj savom vystriekat ale nepomohlo..dik za rady

merynka3
7. nov 2019

mas odsavac - ventilator v kupelke?

anyka2110
autor
7. nov 2019

@merynka3 jo...ale mam pocit ze len huci a netaha..vyvod ma na pojd,nie von z bytovky...

caroline_
7. nov 2019

Ja používam ocot, vyvarit na 95 stupňov, a po každom praní ručne vyčistím aj tie gumičky aj nádobu na dávkovanie pracieho gélu, tiež mame problémy s plesňou v kúpeľni, uteráky po dvoch použitiach nonstop zatuchute...

anyka2110
autor
7. nov 2019

@caroline_ my praveze nikde v kupelni nemame plesen,ani zatuchnuty vzduch len ta pracka...

anyka2110
autor
7. nov 2019

@caroline_ kolko toho octu? Cely liter? A po "doprani" na 95' vam v pohode zijde ta plasen?

jankapepe
7. nov 2019

@anyka2110 V spálni plesne v práčke plesne...... a to sú len tie čo vidíš....... byť na tvojom mieste vysanujem byt vymalujem a rýchlo predám a utekám odtiaľ.

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laguna28
8. nov 2019

@anyka2110 Ja som niekde čítala, že najlepšie na vyčistenie práčky je tabletka čo sa dáva do umyvaciek riadu. Jednu dve tablety na 90-95 stupňov. Zapnúť prázdnu práčku. Za pokus to stojí. Mne to pomohlo ale pridala som aj hrnček octu, lebo tieto kapsule sa pomalšie rozpúšťajú a stalo sa mi, že mi to z bubna vyhodilo na gumu pri dvierkach, tak som to musela opakovať, lebo sa to nerozpustilo.

zavana
8. nov 2019

ako ak sa ti tam takto robieva pleseň, tak po každom praní budeš musieť tie gumy jednoducho vydezinfikovať. kúp si sanytol do kúpelky a po každom praní tú gumu pretri

anyka2110
autor
8. nov 2019

@laguna28 ta kapsula fakt zabrala! Uz som len trosku docistila savom,asi ju este pustim raz naprazdno pre istotu..dik za tip!

pnsvb
9. nov 2019

@anyka2110 prosim ta, to si dala kapsulu na umyvanie riadu? Alebo na cistenie umyvacky? Dik

anyka2110
autor
9. nov 2019

@pnsvb kapsula na umyv.riadu 😉

laguna28
11. nov 2019

@anyka2110 rado sa stalo