Poraďte dobrý vysávač 2 v 1

lilu2008
5. apr 2021

Ahojte. Viete mi prosím poradiť dobrý vysávač 2 v 1, teda taky ktorý vysava a zároveň aj umýva podlahy? Ma viacero nadstavcov a keď umýva nepotrebujem pod hadicu utierku? Ak máte s nejakým skúsenosť, vysava a umýva naraz? Nemám však záujem o mopovy typ vysávača. Vopred ďakujem.

ichbinich
6. apr 2021

Znacka Thomas.
Ja mam ten parquette plus ci ako sa vola.
Povysava aj umyje v jednom, usetri jednokolo po byte 😉 😀
A moj model vie aj tepovat. Maju viacej modelov. Za mna sto bodov! 🙂

ifava
6. apr 2021

To chces nieco take ako vysavac a parny cistic v jednom alebo tomu zle rozumiem, ked nechces mopovy typ?? Vyskusaj popozerat od Rowenty, maju viacero typov a hlavne su to take podla mna dost prijatelne ceny 🙂

lilu2008
autor
6. apr 2021

@ifava Ano, niečo také. Mopovy nechcem preto lebo všetko utiwrat jednou handrou mi nepríde 3x hygienické. Dakujem

lilu2008
autor
6. apr 2021

@ichbinich super. Veľmi pekne ďakujem. Presne o toto mi ide, aby som mala ušetrené to jedno kolo. Pri malom dieťati nestíham umývať podlahy. Keby som našla vysávač ktorý umyje a aj poutiwra jednou ranou to by bola bomba 🙂 Ale nemá to dole na hlavici utierku však? Hlavica je ako pri klasickom vysávači? Vedela by si mi napísať prosím presný typ. Je ich dosť. Hľadala som podľa toho čo si písala, ale je ich viac. Pripadne keby si poslala link ci foto toho tvojho modelu, aby som vedela. Veľká vdaka

ichbinich
7. apr 2021

@lilu2008
Tento je to:
https://www.robert-thomas.de/staubsauger-mit-wa...

Videla som ho v prospekte tusim Datart, takze sa da kupit aj na Slovensku 😉

Dole na hlavici je mala mikrovlaknova "handircka" na suchy zips. Teda by si ju vedela vymenit podla potreby. Mala by byt v krabici jedna "ostrejsia" na dlazky a jedna jemnejsia na parkety. Nie vzdy sa mi chce to menit, tak vsetko poumyvam tou jemnejsou 😉 Ale z casu na cas si dam tu robotu, ze umyjem dlazdicky extra a parkety extra, teda s tymi prislusnymi handrickami.
A davam tam nie len ich speci pripravok, ale supnem tam normalny Ajax, Mr. Proper, DMkovy univerzalny cistic,... co mam prave po ruke 😉 Len menej ako do kybla, lebo ta nadobka je mensia. Akurat tam nedavam speci prostriedok na parkety, kedze su v nom vosky, to neriskujem. Tak parkety umyjem ajaxom a potom este rucne prejdem speci pripravkom s mopom, ked sa mi chce 😉
Mne to staci na umytie wecka, kupelne, kuchyne, obyvacky a chodby, co je dokopy nieco vyse 50m².
Uz sme s nim aj tepovali, aj calunene stolicky s malym nadstavcom, aj lepene koberce v detskej.
Da sa pouzit aj ako iba vysavac 😉
Pri vylievani vody sa vzdy len cudujem, kolko spiny dokaze vytiahnut 😉 Za mna top!

lilu2008
autor
7. apr 2021

@ichbinich veľká vďaka 👍👏🙏

ifava
7. apr 2021

@lilu2008 ROWENTA RY8561WH - tento vyskusaj pozriet, v Planeu ho maju aj za celkom dobru cenu a paci sa mi, ze fakt usetri ti aj cas aj namahu 😉 A vies si intenzitu pary nastavit podla povrchov ktore ides cistit 🙂

lilu2008
autor
7. apr 2021

@ifava ďakujem veľmi pekne. Kuknem

ifava
7. apr 2021

@lilu2008 nemas vobec za co, tiez ked cosi taketo kupujem, tak to porovnavam, preberam si to z kazdej strany, tak drzim palce nech dobre vyberies 🙂

lilu2008
autor
8. apr 2021

@ifava ďakujem. Ty ho máš?

lilu2008
autor
8. apr 2021

@ichbinich ešte by ma zaujímalo ze keď tepujes s nim koberce, tie nedostávajú príliš vlhké z dolnej strany? Muž sa bojí že naše drahe podlahy budú potom pod kobercom vlhké a bude problém. Dik

ichbinich
8. apr 2021

@lilu2008
My mame v dvoch izbach lepene koberce, takze tento problem nemame.
A behun na chodbe je po prve polozeny na linoleu a po druhe pogumovany odspodu.
Takze neviem posudit, ci nepremoka.
Bohuzial ti ani neviem presne povedat, ako dlho to schlo. Proste sme otepovali a sli prec z domu na pol dna 😀 A v detskych izbach tepoval manzel, ked bol doma sam a nechodil tam 😉
Inak vzdy mozes este raz vysat vlhost bez tepovania, teda nebudes striekat ten prostriedok iba budes este vysavat. A potom kuknes do nadobky, ze ci a kolko este vysalo 😉

lilu2008
autor
10. apr 2021

@ichbinich OKI. Ďakujem pekne za odpoveď 🙂

ifava
13. apr 2021

@lilu2008 ja konkretne nie, ale kamaratka ano. Som jej pisala, ked si napisala, ze taketo cosi aj ako parne, tak mi napisala jaky je to typ a ze by nemenila, ze je to fajn.
Ja som zacala aj rozmyslat, ze aj nasim by som neico taketo kupila 🙂

lilu2008
autor
14. apr 2021

@ifava ďakujem pekne. Pozriem sa na to. 🙂

ifava
3. jún 2021

@lilu2008 co si napokon teda vybrala? My sme sa dohodli s drahym a kupili sme napokon nasim, chcela som im to, ze az na sviatok nejaky alebo na Vianoce az, ale to dovtedy aj zabudnem, co som chcela, tak sme im len tak urobili radost 😀 Mamine tak oci zasvietili 😀

lilu2008
autor
5. jún 2021

@ifava upustila som napokon od parného vysávača. Sestrine známe majú a neodporúčajú. Odišiel im lesk z dlažby. Druhej nechal po státí na jednom mieste fľak, ktorý už nezisiel. Takže s mužom sme si povedali ze nechceme donicit lesklú dlažbu. Takže zostáva turbo vileda mop. Už len výkonnejší vysávač klasický musím zohnať. Mile že si si spomenula. Napriek tomu verím, že vaši budú spokojní. Držte sa

ifava
9. jún 2021

@lilu2008 joj tak to ma mrzi, ze si nevybrala. Tak ja som rada, ze mamine aspon trosku robotu ulahcim, lebo viem sama, ze sa tesim ked si mam ako usetrit cas a ked mi nieco ulahci upratovanie 😀 Najviac by som sice nejaku pani na upratovanie prijala, ale to by mi nepreslo doma 😀 Vysavac hlavne pozeraj bezvreckovy, to je dnes uz zaklad by som povedala 🙂

tinka323
11. feb 2023

@ichbinich to je ten modry? Pozerala som ten aqua plus oranzovy, ale recenzie neboli dobre. Odporucali z tej znacky iny. Tak rozmyslam, ze asi tento modry.

ichbinich
11. feb 2023

@tinka323
Ja mam taky tyrkyzovy. To je ten a parket plus ci ako (keďže máme aj parkety).
Ja som spokojná, dlazka je takmer hneď suchá 👍