Práčka so sušičkou verzus bez sušičky

katherine0712
13. nov 2022

Ahojte baby, prosím poraďte už som zúfala a neviem sa rozhodnúť či kúpiť pračku so sušičkou v jednom alebo pračku bez sušičky? Využijem? Oplatí sa? Aké sú zápory pračky so vstavanou sušičkou? Neviem či sa oplatí priplatiť. Vaše skúsenosti postrehy komentáre, všetko ocením. Ďakujem pekne za každú radu, postreh, skúsenosť. Ďakujem krásne 😁

zuzuliennka1
13. nov 2022

@katherine0712 je tu viacero diskusii na tuto temu, v skratke - ak si to financne a priestorovo mozes dovolit - vzdy je lepsia samostatna susicka.
Ak nie, tak jasne ze aj pracka so susickou v 1 je lepsia, ako rozvesane pradlo po celom byte

daridari11
13. nov 2022

@katherine0712 Ja mám práčku so šušičkou v jednom. LG. Táto voľba bola iba z dôvodu nedostatočného priestoru. Celkom určite ak máš priestor, kúp zvlášť. No ak nemáš a rozmýšľaš iba nad alternatívou práčka či práčka so sušičkou, tak by som volila druhú možnosť, t.j. 2 v1. Občas sú situácie, že ju využijem, oblečenie v nej suším výnimočne, ale napr. paplóny, uteráky, plachty, páperové bundy......na to všetko je fajn.

maminkajanka84
13. nov 2022

@katherine0712 Ahoj môj názor je taký, že keď maš samostatne práčku a sušičku,tak môžes nezávisle prať a sušiť.Kdežto keď máš 2v 1 teda sušičku súčasťou práčky ,tak po sušeni napr. Tmaveho pradla sa ti prach usádza v bubne práčky (nie oddelene akoje tomu v sušičke),takže následne si dať oprať bledé prádlo je uplne nepraktické.Alebo kým usušíš jednu várku prádla ,tak časovo môžeš oprať dve v práčke.záleži ,či,chceš sušiť často ,napr. Po každom prani alebo len príležitostne.Moja rada jednoznačne oddelene😉

kacena4
13. nov 2022

ja mam 2v1 susim minimalne 1x tyzdenne, zere to elektrinu a zaserie mi to celu pracku, musim ju potom cistit od zmolkov inak sa to nanesie do dalsieho prania na pradlo. susim klasicky na snure a potom nemusim zehlit kazde pradlo.

lenuska9999
13. nov 2022

@katherine0712 určite oddelené. Ak nemáš miesto v kúpeľni, tak ich môžeš postaviť aj na seba. Pripadne nemusíš susicku vôbec dávať do kueplne, keďže nemusí byť napojená na odpad, ale zbiera vodu do zbernej nádoby (naša sa dá napr napojiť aj na odpad ak by sme chceli) , veľa ľudí má susicku v chodbe. Šetrí ti to čas, lebo kým peries jednu varku pradla, ta druha sa už môže sušiť. Čiže stihneš si toho v jeden deň viac poprat. Ja si neviem predstaviť čakať tak dlho kým mi to pracka so sušičkou v jednom aj vyberie aj vysusi. Pri malých deťoch periem naozaj veľa a to aj 4 práčky naraz, takže by mi to tu muselo ist možno aj každý deň, aby som to stihla mat všetko vyprate a vysusene. Ďalej ušetriš na elektrine, lebo práčky so sušičkou žerú naozaj veľa. A to aj tie lacnejšie susicky. Takže pozeraj na spotrebu. My keď sme pozerali susicky, tak niektoré co mali triedu A++ zrali 2000W.. mame A+++ a žerie už len 600 W. Čiže oplatí sa podľa mňa priplatit a usetris dosť na elektrine. A sleduj aj triedu sušenia, to je tiež dôležité...

gabika128
13. nov 2022

@katherine0712 my máme 2v1 a už je pokazená 🤦‍♀️ teda práčka perie, sušička nesuši. Asi sa to niekde zanieslo, lebo ako spomínali baby vyššie, celá práčka bola vždy zanesená od žmolkou zo sušenia.