Pranie detských vecí

17. máj 2022

Baby, o chvíľu čakám mimčo a chcela by som sa spýtať ako periete detské veci? Plánujem do roka prať samostatne detské veci a potom po roku spolu s našimi mali ste to podobne? A aký práci prášok/gél používate, s čím ste spokojné? Mám kúpenú lovelu ale počula som dobre recenzie aj na persil sensitive..posledná otázka mám zopár bielych veci a väčšinu farebné, neoplatí sa mi stále púšťať práčku s pár kúskami bielych vecí mám to prať spolu s farebným a pridať nejaký color catcher alebo ako to vy robíte? Celkovo máme doma málo bielych veci (len uteráky) a bojím sa že tých pár veci sa mi zrazí keďže ich periem na 60C
Ďakujem 🫶🏻

xtina1711
17. máj 2022

Ja zatial neperem s nasimi ale samostatne a vsetko vzdy na 40 a davam farebne s bielymi a davam raz biely praci raz farebny..pradlo je rovnake zatial sa mi nezafarbilo mala ma 6 mesiacov🙂a perem s bupi ale vyskusam aj ine cochvila🙂

riskoh
17. máj 2022

Persil sensitive je fajn,vyperie aj flaky,oeriem zvlast biele,zvlast farebne,inak ta biela nebude biela....

greta2017
17. máj 2022

Ja mam v plane do 3r separe prat detske. Pouzivam Lovelu aj gely (na farebne, na biele) aj avivaz.

dame2
17. máj 2022

Používam Lovelu, mne osobne pekne vonia, bez aviváže, a periem spolu farebné aj biele s colour catcher obruskami, zatiaľ sa nič nezafarbilo aj biele vecičky sú stále pekné biele

lilyianka
17. máj 2022

Tiež používam lovelu na farebné prádlo prací gél, cca do 2r malého som používala machadlo na dojčenskú bielizeň Frosh a ešte aj Frosh sprej na škvrny. Ten je výborný... kupovala som v DM
Inak samostatne periem veci doteraz,malý má skoro 2,5r a všetku bielizeň spolu. Ale ja som veľa bielych veci nemala. Prádlo sa nikdy nezafarbilo, prací obrúsok nebol treba.

matkahelka
17. máj 2022

ja periem v lovele a neperiem zvlast. sme doma styria, delim pradlo podla farby, ale vsetkym periem spolu. robila som to tak aj pri statsej dcere. neviem si predstavit prat pre malicku zvlast, to by som 2 tyzdne zberala veci do pracky

lejusinka
17. máj 2022

Ja planujem prat od malicka spolu s nasimi s nasim pracim prostriedkom 🤷🏻‍♀️ Lovela obsahuje phenoxyethanol ktory sa neodporuca tehotnym, dojciacim a malym detom.

elis248
17. máj 2022

U nás periem detské (chlapci 2r4m a 6m) a dospelácke oddelene. Na detské som mala aj Lovelu aj Bupi, ale Bupi sa mi viac pozdáva. Do každého prania dávam aj obyčajnú sódu a namiesto aviváže ocot. Gél a sódu priamo do bubna práčky a ocot tam kde sa dáva do práčky aviváž.

tara42
17. máj 2022

Ja periem stále samostatne detské veci (zvlášť biele, tmavé, ružové, iné farby). Od 40-60 stupnov podľa toho čo to je. Periem v Bupi gély a aviváž mam Qalt Batole ale uz sa mi stalo ze som odolné fľaky oprala aj s naším Arielom. Dcerka ma 2r.

kikushaa
17. máj 2022

Dcera bude mat cochvila 3r stale jej periem separe v persil sensitive. Je atopicka, takze hlavne kvoli tomu, pradlo jej jemne vonia napriek tomu ze avivaz nepouzivam

andreatytler
17. máj 2022

Preco periete veci pre male dieta zvlast?
My sme iba vymenili prasok. Ani ma nenapadlo ze by sa to malo prat zvlast?

lenkadenisa
24. máj 2022

Ja periem všetko a všetkým v persil sensitive, prvej dcére som prala úplne zvlášť, ale to som bola ešte taká opatrná vo všetkom. Veci druhej periem teraz spolu s vecami tej staršej. Najmä kvôli sušeniu, tie ich malé veci sa v sušičke pekne uschnú a nemusím ani žehliť ak ich hneď poskladám.

bororka
24. máj 2022

Ahoj,

periem zvlášť detské. Používam prášky Tierra Verde/Cena, eko stopa a bála som sa chémie a som nadmieru spokojná/.
K bielemu si pripočítaj aj bavlnené plienky, detské uteráky /teda ja používam keď doma prebalujem a umývam / a pol práčky máš full. Teda ja mám aj prebalovacie podložky pratelne.

yvett78
3. feb 2023

ja nepouzivam nic z drogerie, iba 100% prirodne platky.Chceli sme sa vyvarovat v buducnosti roznym ochoreniam, ved to nosime denne, tak som zvolila tuto cestu a super.Pradlo je makke a ciste.

kris_tin257
3. feb 2023

Používala som Lovelu gél bez aviváže do 2.5 rokov. Od 2.5 periem s našim prípravkom ale stále bez aviváže a stále samostatne (má 3.5 roka). Keďže práčka odváži prádlo podľa toho navoli množstvo vody radšej mu periem zvlášť, predsa len naše ponožky a spodné prádlo a jeho pocikane veci niekedy to mi nejde moc dohromady 😊