Pranie - gél verzus kapsuly

18. mar 2022

v čom sú výhody a nevýhody? čo je podla vás lepšie na pranie?

lilyianka
18. mar 2022

Ja som používala aj kapsuly,teraz používam gél. Tak kapsuly sú hlavne skladnejšie. Ohľadom oprania veci je to za rovnako,aspoň u mňa.

lopka1313
18. mar 2022

Ja pouzivam len gel, pre mna je vyhoda, ze si ho nadavkujem sama podla toho, kolko a ake spinave mam pradlo. Vacsinou ho davam menej, ako je odporucane a vyperie aj tak dobre. A tiez mi kapsule smrdeli (neznasam avivaze).

kofolala
18. mar 2022

Aj ja som prala v kapsuliach ale vratila som sa k prasku alebo gelu . Kapsule su drahe a vyperu tak isto ci prasok ci gel

veronika3110
18. mar 2022

Väčšinou sú kapsule oveľa drahšie a na menej praní... ak je to rovnaký produkt, myslím, že je to jedno či je to gél alebo kapsuly.. gél si nadávkuješ podľa potreby.. takže ja osobne vlastne v tých kapsuliach nevidím zmysel :D

autor
18. mar 2022

@lopka1313 a ku gélu už aviváž nedávaš? a vieš odporučiť aký gél používaš?

autor
18. mar 2022

@veronika3110 a vieš odporučiť gel s ktorým si spokojná ? ja som terat dlho používala perwoll ale chcem nejaký iný skúsiť

veronika3110
18. mar 2022

ten perwoll používam aj ja najčastejšie :D väčšinou ružový...pekne vonia.. ale chcela by som skúsiť aj cocolino.... ja mám rada, ked veci pekne voňajú... raz ked bola v akcii aviváž cocolino, tak som skúsila a tá vôňa trvá veľmi dlho a pekne ju aj cítiť... manžel chodí v monterkách, často v pondelok ked oblečie čisté, večer je už celý zašpinený...ale tú vôňu stále cítim... aj ked sa ráno oblečie a ide okolo mňa, tak tá vôňa ide za ním :D
takže skúsila by som, či tak dlho bude voňať aj gél...ale s tým perwolom som tiež celkom spokojná... ešte som používala aj lenor zlatý... aj ten bol fajn.. väčšinou kúpim len tieto dva, ked je niekde v kauflande akcia na veľké balenie....

autor
18. mar 2022

@veronika3110 myslíš tento? lebo na ten som sa pozerala ale ešte som ho neskúsila :D neviem či ho môžem použiť aj na biele, farebné a tmavé alebo je len na farebné :D doteraz som používala totižto z perwollu zvlášť na tmavé a na farebné ....tak asi pozriem aj to cocolino :D

veronika3110
18. mar 2022

áno presne ten.. :D dávam to na všetko... :D a cocolino mám teraz pomarančové, ale už mám do zásoby aj nejaký kvetinkový tiež taký ružový...
a inak na mall.sk majú výhodné balenia tých gélov.. napr. 6 kusov 1,8litrovej aviváže je za13€, to je na cca 420 praní podľa toho čo píše... tak tam som si vela nakúpila :D kadejaké značky majú takto výhodne.. aj pre babatko som takto kúpila lovelu za pár eur

autor
18. mar 2022

@veronika3110 a nie je z tohto perwollu tmavé prádlo také menej tmavé? akokeby velakrát prané? ..... super dakujem za tip :D

veronika3110
18. mar 2022

nemám ten pocit vôbec 😁

lopka1313
18. mar 2022

@autorka Zijem v Kittsee, tak tu kupujem nejake rakuske v akciach. V SR som pouzivala formil z lidlu a bola som s nim spokojna. A nie, nepouzivam avivaz, spustaju mi migreny, celkovo som prilis vysadena na pachy, takze u mna je ideal, ked nic z pradla necitit (aj tak pouzivam deodorant a obcas trochu vonavku, tak to je na moj nos a hlavu tak akurat).

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz