Praskanie v predlzovačke

bbbbbbbbb
1. okt 2023

Ahojte...viete mi prosím niekto poradiť. Bývam v prenajatom byte a ako som dnes prišla a zapla predlžovačku, ktorú mám v obývačke tak bliklo svetlo z mojej nočnej lampy v spálni, ale najskôr som to nejako extra nebrala. Potom som však začula praskanie v predlžovačke v ktorej mam danu lampu zapojenú. Takže som tú predlžovačku vytiahla zo zásuvky a praskanie už nepočuť. Nakoľko je však večer, tak sa bojím aby mi tu nezačala elektrina horieť. Bude stačiť ak vypnem ističe s názvom zásuvky? Pretože máme tu jeden hlavný istič, 4krát zásuvky a 2krát svetlo. Môžem nechať ističe svetlo zapnuté alebo mám radšej vypnúť všetko? Celkom sa bojím aby sa niečo nestalo, tak ak by ste mi vedeli niekto poradiť 🙈

viestta
1. okt 2023

Ked prskala predlzovacka, tym ze si ju vytiahla nic nehrozi. Ak prskalo v zasuvke, ked je predlzovacka zastrcena, tak vypni zasuvkovy istitc

viestta
1. okt 2023

Len daj pozor aby si si nevypla aj chladnicku

maranco
1. okt 2023

@bbbbbbbbb prenes lampu a zapoj priamo do zásuvky bez predlžovačky a počúvaj. Ak nebude praskať tak si kúp novú predlžovačku a tú praskajúcu vyhoď.

bbbbbbbbb
autor
1. okt 2023

@viestta akoze nie som si ista ktore to praskalo lebo som to rychlo vytiahla radšej ale tak teraz už praskanie nepočujem tak preto si myslím že to praskala predlzovačka ale tak vypnem ten istič a dúfam že to bude v poriadku do zajtra kym príde elektrikár

bbbbbbbbb
autor
1. okt 2023

@maranco to som skúšala a lampa nepraská,myslíš teda že to možno bol problém v predlžovačke a nie v zásuvke?? Pretožr nieco podobne sa nám tu stalo 3 mesiace dozadu ale vtedy praskala zásuvka vo velkom aj bez toho aby v nej nieco bolo, ale to bola iná zasuvka nie tato.

maranco
1. okt 2023

@bbbbbbbbb tak znovu zapoj lampu cez predlžovačku a počúvaj, prípadne nosom pričuchni k predlžovačke či ucítiš spáleninu, alebo ak je tma možno uvidíš iskrenie

bbbbbbbbb
autor
1. okt 2023

@maranco spaleninu som necitila iba pocut praskanie ale ked zapojim aj tu predlzovacku do inej miestnosti tak tam nepraska nic..takze to musi bytta zasuvka...staci teda ak vyonem ten zasuvkovy istic?

maranco
1. okt 2023

@bbbbbbbbb stačí len si prever, ako hore píše či sa svieti v chladničke

bbbbbbbbb
autor
1. okt 2023

@maranco jasne.. dakujem pekne za rady 🙂