Prepis energii po úmrtí manžela

bambulkaemi
29. dec 2021

Dobrý deň,

prosím Vás o radu. Potrebujeme prepísať energie na starú mamu po zosnulom starom otcovi. Kontkrétne SSE a StVPS je naozaj potrebné vypisovať všetky žiadosti, ktoré požadujú? Všetko ostáva ako bolo na odberných miestach akurát sa zmení meno. Obaja boli vlastníkmi nehnuteľností s trvalým pobytom príde nám to pritiahnuté za vlasy vypisovať toľko žiadostí, robiť odpisy elektromerov a vodomeru, keď ide len oto aby nechodili platby a zúčtovania na zosnulého.
Vopred ďakujem všetkým, ktorý majú nejakú skúsenosť a poradia.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
poopsie
29. dec 2021

Áno je to potrebné prehlásiť, trošku sa vymotaj z tej lenivosti a nakoniec zistíš, že tých tlačív nieje toľko, alebo rovno to rieš cez internet... Neviem ako u elektrikárov ale rtvs všetko cez net... Na mŕtveho človeka pošta nechodí 🤷‍♀️

simisi
29. dec 2021

Aj my sme museli vypisovat milion papierov pri prepise energii ked zomrel ocino.A pritom tiez isla iba zmena z neho na maminu.Strasna byrokracia plus samozrejme si vsetko zauctovali,takze kopec zbytocnych poplatkov

trinity_77
29. dec 2021

@poopsie môj ocko zomrel v auguste, všetko je už dávno prepisane a veľmi dlho nám chodili obálky na jeho meno. Ešte s oslovenim, kde bolo napísané že pán XY, bol nám doručený umrtny list a tam znovu jeho údaje.. A to nebol jediný list.

siska1313
29. dec 2021

@bambulkaemi bohužiaľ, treba. Tento rok som to riešila, zomrela mi mamina a všetko som prepisovala na otca. Elektrina a plyn išla relatívne v pohode, veľa vypisovania, ale všetko sa spravilo naraz na pobočke (mala som všetky papiere, splnomocnenia a pod.). Horšie to bolo so Slovak Telekom, ten riešim doteraz. Je to únavné všetko vybavovať, ale bohužiaľ, nevyhneš sa tomu. Ja som aspoň mala šťastie na príjemných pracovníkov.

poopsie
29. dec 2021

@trinity_77 ak ste nepovedali doručovateľke, nemá z kade vedieť, vo veľkom meste nieje žiadna povinnosť sledovať nejaké parte.. Ak ešte dôchodok chodil na účet, ide to mimo doručovateľky...
V malej obci alebo na dedine všetci všetko vedia

trinity_77
29. dec 2021

@poopsie konkrétna SPP vedeli, že ocino zomrel, ktorý to aj tak niekoľko krát posielali na jeho meno aj po viacerých urgenciach, s tým nemá nič dorucovatelka

poopsie
29. dec 2021

@trinity_77 tie listy mŕtvym nechodia pretože ich doručovateľky otáčajú 😉oni to pošlú jasné, aj preplatky na šeku, nemajú problém.. Ale keď dorucovateľka vie, že adresát nieje živý má povinnosť list vrátiť...