Prívod tepla do nového domu

martina0303
29. jún 2022

Caute chcem sa vas opýtať na nazor aky privod tepla je podla vas najlepší do noveho domu ja som za kotol na drevo moj muz zas chce tepelné čerpadlo vsade bude podlahove radiátory nebudu za kazdy koment dakujem

babovka2321
29. jún 2022

@martina0303 keby som si mala vybrat z tychto urcite tepelne cerpadlo. My ideme kurit v novom dome plynovym kotlom (tiez podlahove kurenie).

simsalabim
29. jún 2022

Urcite tepelne cerpadlo, tu nie je o com. Divim sa, ze vobec uvazujes o dreve. Urob si krb ci kachle ako doplnok na to drevo, ale ako zakladne kurenie - urcite nie.

viestta
29. jún 2022

Tepelné čerpadlo jednoznačne. Drevo bude iba drahšie, a je s ním robota. Na TC viete získať aj dotáciu.

modraslamka
29. jún 2022

daj na chlapa fakt. Na drevo sa uz neoplati cerpadlo je investicia ale vyhodna.

qetka
29. jún 2022

a to drevo budes objednavat a chystat ty? Nasi susedia kuria drevom a kazdy rok im prinesu nejake tatrovky dreva, ktore musia najskor zohnat, nachystat, ponosit a skladovat. Ked im to prinesu, tyzden makaju jak otroci, aby to nachystali. My mame tepelne cerpdlo, raz za rok pride servisny technik na kontrolu a tym to konci. Fakt chces kotol na drevo? Preco?

denda007
29. jún 2022

Samozrejme Tepelne cerpadlo, mozete poziadat o dotaciu. A mate bez roboty

viestta
29. jún 2022

Milé adminky, keď už meníte názvy tém, áno, tu to bolo oprávnené, tak ich aspoň zmeňte tak aby to malo logiku. Lebo zmeniť "topenie" na "prívod tepla" nie je žiadna výhra. Keď už, tak ste mali dat "vykurovanie rodinného domu", pretože "prívod tepla" je pripojenie sa na teplovod, napriklad

simca06022011
29. jún 2022

Tepelne čerpadlo. Inak my mame cisto len elektriku na podlahovku.
Ver ze ondiat sa ti s drevom v kuse nebude chciet. Na efekt krb/pec a vybavene.

creeze
29. jún 2022

@martina0303 My mame tepelne cerpadlo a podlahovku všade. Byvame 3roky a bohato to staci. Muz strasne chcel aj hypokaustovu pec (raz zakuris a vydrzi hriat tri dni) ale prvu rok sme v nej malo kurili, druhy rok vôbec a tento rok sme prikurovali obcas cez zimu. Druhy krat by ju uz nedal (velka imvesticia) ale dali by sme len nejaky krbik pre pripad ze vypadne elektrika,...