Ako správne rozpočítať energie v bytovom dome?

Zodpovedané
15. máj 2023

Dobrý deň,

sused má v dome napojený radiátor tak, že pred vstupom vody do radiátora má prívod vody ťahaný krížom krážom pod podlahou. V podstate má z toho urobené podlahové kúrenie. Merače tepla sú na radiátoroch.

Je možné toto riešiť?

Nejakým koeficientom alebo iným spôsobom merania ako merač pripojený na radiátore. Dom má vlastný plynový kotol.

Dá sa rozratávať teplo ešte v kotolni na potrubí?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja sama takéto veci riešim pre klientov či za klientov priamo zo správcom bytového domu. Obrátila by som sa na správcu so žiadosťou/prosbou o riešenie, najlepšie na kontaktný email, ktorý máte na neho k dispozícii alebo na technický úsek.

Určite sa tým budú zaoberať či to je v poriadku. Len treba na to poukázať, ak Vás to nejakým spôsobom obmedzuje. Resp. Vám to prináša ujmu ako vlastníka bytového domu či ostatných vlastníkov a ide to na úkor nim. To musí posúdiť správca, určite na základe informácii ako aj nejakou technickou obhliadkov a pod.

Toto sú dosť technické otázky či záležitosti, preto by som toto riešila listom či emailom priamo u správcu so žiadosťou o riešenie tejto situácie.

Mgr. Lucia Boledovičová, Rsc.
mail: boledovicova.lucia@gmail.com