Problém s majiteľkou bytu

22. júl 2022

Dobrý večer , dnes mi majiteľka napisala že neprišli peniaze za nájom , platím mesiac vopred snáď asi ako všade na svete sa platí. Najprv začala že neprišla platba za júl keď som jej poslala výpis z účtu že som poslala tak začala že vlastne v apríli neprišla platba , tak som jej to všetko poposielala z pohybov na učte všetky platby.
Do bytu som nastúpila 28.11 , v hotovosti som jej zaplatila nájom za december+ depozit.
V zmluve mame napísané platbu k 30. Dnu v mesiaci.
K majú som menila zamestnanie a meškala som s platbou asi týždeň o com som ju vopred oboznámila a povedala že to je v poriadku , v júni som meškala tiež týždeň tiež povedala že je to v poriadku. Neviem už je neskoro možno to mne nepáli a fakt mi chyba platba ale keď rátam že som v byte od decembra to znamená že teraz v auguste budem začínať 9 mesiac v byte , tým pádom teraz o týždeň mám platiť deviatu platbu. Už ma celu zosomarila z toho. Píše mi že jej chyba aprílová platba podľa tých screenshotov ale ja som april platila v marci a v a maj som jej posielala v máji s tým omeškaním!! Stále vymýšľa niečo , niesom neplatič , dávam si pozor aby som mala všetko zaplatené tak ako mám mať.

nelca84
22. júl 2022

@michaelam2 jasne, ja som prehliadla ten december, preto mi jeden mesiac chybal

autor
22. júl 2022

@ildiko36 ja som hlavne na rodičovskej a slobodná matka, takze som rada že si môžem dovoliť vôbec nejaky byt do ktorého sa ako tak zmestime. Aj keď nikdy nebude môj. A bývam v BA od narodenia takze by som sa asi nestahovala kvôli vlastnému bývaniu. A niesom si istá či vôbec chcem ostávať na Slovensku 😊 ale ďakujem za radu❤️ , máš určite pravdu!😊

petulda333
22. júl 2022

Skoda,ze si ku platba nepisala poznamku- najom za ktory mesiac to je. Platby sedia. Volaj jej a vysvetli. Resp nech si sama spocita kolko platieb si jej mala dat a kolko dala

autor
22. júl 2022

@petulda333 no ja som to do nejakého februára písala. Lenže podľa mňa ona neodvádza dane😃 energie jej napríklad platím v hotovosti , tak neviem či by som jej tým neuškodila 😄 nevyznám sa do takýchto veci len mi niekto povedal že keď takto platím že určite neplatí dane tak ma napadlo to tam radšej nepísať.

kitycat
22. júl 2022

Ja som si vzdy pisala do spravy pre prijemcu aj do piznaky, ze za co je to platba.

Pani je nechapava, urcite to vyriesite. K dalsim uz pis, za ake je to obdobie a posli az po tom co si to vysvetlite aby toto nepovazovala za april

ildiko36
22. júl 2022

Ja som tiez na rodicovskej, a nemci mi neuznali peniaze,kvoli tomu ze mam aj adresu na Sk..zo slovenka narok nemam lebo som nedala vypoved v robote v chranejclehote, žijem z detskych pridavok a rodicia a starka mi momentalne pomahaju..

tykat
22. júl 2022

Urob jej tabuľku, v jednom stĺpci nájomné a mesiace tak ako si mala platiť, a v druhom stĺpci kedy platba odišla z úctu
December 350+depozit …. 350+depozit Uhradené v hotovosti dátum
Január 350 … 350,-uhradené 29.12. z úctu
Február 350 …350,- uhradené 20.1. z úctu
.
.
Atď. A na konci spočítať kolko si mala uhradiť a kolko si uhradila = rozdiel 0,-

savanna
22. júl 2022

Aprilova platba za maj ti tam chyba, ale teraz si to dobehla dvomi platbami v juni, to je cele. Cize teraz mas vsetky mesiace pokryte a mala by si kazdu chvilu zaplatit za august.

simca06022011
22. júl 2022

Autorka @nikaeli ti to pekne rozpisala, napis jej to takto, pani nechbsi vedie evidenciu pohľadávok, je to ľahké co rok to 12xnajomne na byt a odratava si to. Nebude mat chaos. Bohužiaľ tiez napr mam jedného dodavatela a to je dokonca podnikateľ s ktorým sa v kuse natahujem o platby lebo evidenciu nema a hkada si veci podľa výpisov ako truhlik.

ninusa221
22. júl 2022

@ildiko36 na strednom Slovensku išli byty najviac hore…

ildiko36
23. júl 2022

@ninusa221 tak ja som to kupovala ked som mala 30r,vybavila som dotaciu pre mladých, ale aj pre mna vtedy bolo vsetko drahe lebo som bola sama s dcerou , vsetky usporene peniaze išli na vysokú školu, ja som ani tolko nemala že ked zomriem aby ma z čoho pochovali a som dom kupila na hypoteku..

mogaa
23. júl 2022

chýba apríl a chýba aj depozit - teda podľa toho čo si poslala

autor
23. júl 2022

@mogaa nechýba nič 😊

mogaa
23. júl 2022

ono je jedno že si meškala, ale je 7mesiac, takže platieb by malo byť 8 - bez depozitu, tak si zrátaj koľko nájmov si jej poslala a od budúceho mesiaca tam už dávaj poznámky....z toho čo si poslala tam naozaj chýba platba v apríli...ak si ju zaslala v máji, tak sa všetko poposúvalo .....lebo žiadna platba tam nie je uvedená že bola zaslaná 2xv mesiaci...teraz si zrátaj počet nájmov čo si poslala, malo by ich byť 8 - 12-7/22 + ešte 1platba za depozit......takže naozaj ti to tam nesedí

autor
23. júl 2022

@mogaa je tam v júni 2x platba a v príspevku píšem že december som jej platila v hotovosti s depozitom

mogaa
23. júl 2022

tak jej to takto zrátaj a vydokladuj....12-7 - čiže 8platieb a 1 depozit

mogaa
23. júl 2022

ano v júni je 2x platba ale v apríli platba nie je a je júl......takže už by mal byť zaplatený aj júl

autor
23. júl 2022

@mogaa v apríli platba nieje, pretože v apríli som mala platiť maj ktorý som zaplatila až 6.5 ,
S platbou za jun som tiež meškala a zaplatila som ho 8.6 a 29.6 som platila júl

ndrag
23. júl 2022

Urob majitelke pekne tabulku s platbami a datumami a posli jej k tomu aj tie print screeny. Ak je popletena, tak sa jej ani necudujem, ked neplatis pravidelne 🙈. Ja sama prenajimam a za taketo meskania a dohladavacky by som mala chut najomnikovi vypovedat zmluvu.

autor
23. júl 2022

@ndrag nehnevaj sa ale ja platím poctivo , meškala som iba v apríli a v maji o čom som ju vopred informovala z toho ten nájom za jun som poslala neskôr kvôli tomu lebo som chcela robiť oplotenie a dohodli sme sa že to dám spraviť rodine aby nemusela platiť firmu a že jej neposlem ten mesiac nájom , ale kupim material zato že jej to zdokladujem a ak material bude stať menej ako nájom tak doplatím ale tej firme od ktorej som material objednavala to trvalo 3 tyzdne , preto som jej ho nakoniec poslala a nedala spraviť ani plot. Takze ak za jeden jediný krát ktorý ti nájomca nevyplatí na čas máš chuť ho vyhodiť z bytu tak to som rada za takú majiteľku akú mám aj keď je popletena lebo bývať u teba musí byť fakt horor 🙂

ndrag
23. júl 2022

No ako som si myslela. Bordel v platbach, riesite hovadiny ako nejaky plot, ustne dohody. Skus na sebe do buducna popracovat na tom, ze ak chces byt dlhodobo v najme, platba musi odist pravidelne kazdy mesiac. Nech sa deje co sa deje, najom je na prvom mieste. Potom bordel nebude a nebude treba nic dokazovat a dohladavat.

autor
23. júl 2022

@ndrag mne sa snáď sníva , ja mám na sebe popracovať za jednu omeškanú platbu?😄😄😄O ktorej bola vopred informovaná a povedala že to nieje žiadny problem ?😃 Ach bože .. viva MK

andreatytler
23. júl 2022

Sedi ti to ale je pochopitelne ze sa doplietla koli tym dvom omeskanym platbam.
Neviem preco sa plati dopredu? Nie je to tak vsade vo svete. Co ja viem tak vacsinou sa plati 1 den v mesiaci na ten konkretny mesiac. Cize pati sa dopredu ale platba neprebehne v predchadzajucom mesiaci, ale v tom konkretnom mesiaci. Vtedy clovek nemusi preratavat ze ktora platba je za ktory mesiac.

mogaa
23. júl 2022

tiež sa vôbec nečudujem že sa jej to takto doplietlo.....zbežne keď sa na to človek pozrie a nerieši meškajúce platby tak to naozaj tak vyzerá....a prenajímateľka je k tomu ešte pani v staršom veku...popíš jej dátumy kedy si čo zaplatila a len zrátaj platby, nerieš ktorá platba bola za ktorý mesiac ani meškania....jednoducho za obdobie od do mala dostať toľko nájmov a vypíš jej dátumy kedy si ich poslala....takto si to pekne okontroluje a od ďaľšieho mesiaca jej tam už píš za ktorý mesiac je úhrada

autor
23. júl 2022

@andreatytler ako mne to je koniec koncov jedno kedy by som platila, tým že som nastúpila 28.11 do bytu a hneď aj zaplatila v hotovosti za december tak mi automaticky nastavila platbu k 30. V predchadzajucom. Ide len o to že to nastavila tak ona, je to tak aj v zmluve a teraz mi tvrdí to čo ty, že sa platí vždy daný mesiac. Takze nieje popletena kvôli 2 omeškanym platbám. Je popletena lebo si nepamätá , Stačilo by keby každý mesiac napríklad poslala smsku “ďakujem nájom mám na učte” alebo keď je toto priveľa tak “dobrý deň peniaze prišli”. Ale ona to nerieši ona si spomenie za pol roka že jej niečo nesedi. Keď som jej zaplatila ten nájom 29.12 (viď foto) tak 6.1 mi písala že jej neprišli peniaze .. poslala som jej presne ten výpis z účtu z tej platby v PDF a 13.1 mi písala zase že jej stále neprišli tie peniaze. Takže ona si nedáva na to pozor až niekedy 22.1 mi napisala že musela ist do banky a nastaviť si aby jej chodili smsky keď jej prídu peniaze. Preto bol pôvodný nadpis diskusie OPÄŤ PROBLÉMY S MAJITEĽKOU , lebo take veci namna skúša často pritom vždy všetko pekne zdokladujem. A stále si ide svoje

simca06022011
23. júl 2022

Ty nerobis nic zle, nedaj sa sekyrovat 😉 plat ako to mas uvedene v zmluve a nech si to ráta ona. Do poznámky ale normanlne pis co platis.