Platí zmluva z prenájmu?

sabinka2019
10. feb 2021

Ahojte ja s priateľom sme si zobrali byt do prenájmu, je to náš prvý prenájom nemáme žiadne skúsenosti. Našli sme si podnájom ktorá vybavovala realitná kancelária. Druhý deň po obhliadke sme sa stretli v realitnej kancelárii a spísal tam snami realitný maklér nájomnú zmluvu. Všetko by bolo v poriadku až na to že som sa podpísala len ja a priateľ,ten realitný maklér sa nikde v zmluve nepodpísal povedal že 26.2 bude byt voľný tak vtedy nám dá kľúče od bytu majiteľ a vtedy sa aj podpíše majiteľ. No lenže aktuálne v zmluve sú len naše podpisi a bojíme sa či je zmluva plátna keďže sme zaplatili nájom vopred aj depozit takže to nebola mala čiastka aby sme neprišli o naše peniaze.
V zmluve je hore logo realitnej kancelárie údaje sú od majiteľa dolu je len napísané vybavuje realitný maklér a jeho meno no taktiež žiaden podpis ani pečiatka. Co myslite?

sapetka
10. feb 2021

@sabinka2019 zeby som neodovzdala peniaze bez podpisu. Pre mna je ta zmluva neplatna kedze ste sa podpisali len vy.. mate nejaky doklad ze ste zaplatili najom a depozit?

sabinka2019
autor
10. feb 2021

@sapetka nemáme žiaden

sapetka
10. feb 2021

@sabinka2019 tak si uz len drzte palce aby ste nebolj oklamani.. 🤦‍♀️

3009
10. feb 2021

@sabinka2019 to nechápem ako niekto môže dať niekomu peniaze a on mu nedá zmluvu, alebo príjmový doklad o príjme peňazí. To je tá slovenská finančná gramotnosť.

sabinka2019
autor
10. feb 2021

@3009 no bolo to na rýchlo v týchto veciach sa nevyznáme až doma sme si všimli že podpis chyba

patka06
10. feb 2021

zmluva je platná po podpise oboch strán a zvyčajne sa vtedy aj platí, ideálne prevodom na účet, ak platíte hotovosťou, tak by ste mali dostať príjmový doklad ...takto ostáva len veriť, že o peniaze neprídete

andreatytler
10. feb 2021

@sabinka2019 Nemohli by ste zajst do tej agentury a vypytat si doklad o zaplateni?

sabinka2019
autor
10. feb 2021

@andreatytler práve chceme zajtra ísť hneď ráno

sense
10. feb 2021

No dat v dnešnej dobe niekomu peniaze len tak lebo sa ponáhľa, je dosť nezodpovedné...
Zmluva pokiaľ nie je podpísaná oboma stranami nie je platná. A ak sa vám podarí získať ešte potvrdenie o platbe, príp peniaze späť, tak si môžte gratulovať.... Ak to nevyjde budete mat poučenie do konca života... Držím palce

3009
11. feb 2021

@sabinka2019 zapamätajte si do budúcna, že pri podpise žiadnej zmluvy nesmieš byť v časovej tiesni. Na každú zmluvu si musíš dať čas, aby si ju riadne prečítala, skontrolovala, či má všetky náležitosti. Ak niekomu dám peniaze, tak ihneď mi musí dať príjmový doklad, ale najlepšie je prevod na účet, lebo to sa nedá poprieť. Ak budete ešte niečo robiť so zmluvou, doporučujem vám zobrať niekoho nestranného so sebou, ktorý aj keď by sa tomu úplne nerozumel, ale by aspoň pozeral na formálne veci, lebo zväčša ten čo podpisuje zmluvu sa sústredí možno na jednu dve veci na zmluve a nejaká dôležitá vec mu môže uniknúť. Takto ľahko prídete o peniaze, lebo že ste im dali peniaze a oni budú tvrdiť, že nie sa dokázať nedá. Bolo by to len tvrdenie proti tvrdeniu.

evaachesa
11. feb 2021

Tak toto mi nepríde v poriadku. Mali ste mať podpísanú zmluvu aj zo strany majiteľa ako aj realitky a dostať príjmový doklad o zaplatení. Snáď tam zajtra niekoho nájdete 😒

oblecenie99
11. feb 2021

@sabinka2019 Nie je náhodou už priamo v zmluve taká veta,že podpisom tejto zmluvy platíte takú a takú sumu a druhá strana túto čiastku prijíma...?

111kiki11155
11. feb 2021

Podľa mna to mal realiták podpísat čo viem prvé sa podpisuje rezervačná zmlúva to sú peniaze pre realitku a pri podpise nájomnej zmlúvy sa uhrádza nájom a depozit majiteľovi

andreatytler
11. feb 2021

@sabinka2019 Ako ste dopadli? Dali vam aspon doklad o zaplateni?

sabinka2019
autor
12. feb 2021

@andreatytler áno našťastie dal nám doklad o zaplatení a aj v zmluve dal pečiatku tej realitnej kancelárie

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz