Smrad z iného bytu

9. máj 2023

Ahojte, bývame v paneláku. Už dva týždne citíme obrovský zápach v kuchyni a v kupelni cez stupačky. Nevedeli sme prist na to odkial to ide. Nie sme bordelári ani nič podobné, no aj tak som všetko vyupratovala. Vycistila aj tak čiste nadoby atd. Prišli sme na to, že ten smrad ide od suseda z dola. Celá chodba pod nami smrdí. Smrad ide aj od neho z bytu. Zistili sme, že sa sťažujú aj ľudia dookola neho.... my už sme zúfalí. Neviete nám poradiť čo sa dá robiť? Predať byt lebo sused začal smrdieť? Ved to je smiešne.
No táto situácia je zúfala, včera tu boli kamarati na návšteve ( sú to fakt dobrí kamaráti) a ich prvá otázka " preboha čo tu smrdí? vy tu mate pokazené mäso?" .... nemyslela som si, že sa budem anonymne pýtať na fóre, ale my už fakt nevieme čo robiť.

lilianka28
9. máj 2023

To začalo zo dňa na deň?
Ja len či sused vychádza z bytu.

autor
9. máj 2023

@lilianka28 ani nie zo dňa na den ale " z minuty na minutu" my sme boli u mojich rodičov aj s dieťaťom cely den, lebo bolo voľno. Poobede sme prišli naspat do bytu domov a odvtedy je ten smrad nonstop. Vetrám, striekam difuzery, všetky zavesy som poprala...a aj tak nepomaha nič, smrad je stale :(

lilianka28
9. máj 2023

Ja len či vychádza ten dotyčný von, či ho vídate. Lebo aj také sa stalo, že smrad v bytovke a sused mŕtvy, už v rozklade.

autor
9. máj 2023

@lilianka28 vychádza, žije aj s manželkou. vídame ich z okna, ked odchadzaju autom.

patka06
9. máj 2023

Môžete to riešiť cez domovníka, prípadne správcu.

lilianka28
9. máj 2023

Tak potom, keď sa sťažujú viacerí, normálne za ním zájsť a opýtať sa, čo vám k tomu povie. Prípadne nejaký správca nech rieši.

marcellka32
9. máj 2023

Majú doma možno veľa rôznych zvierat a potom je nenormálny smrad

kvetinka75
9. máj 2023

nemohlo do šachty niečo vliezť a zdochnúť ? Lebo z ničoho nič taký smrad? Aj u nás ide smrad od susedov ale to už roky. Ale iba do WC , a to sa rýchlo vyvetrá. Oni poriadne ani nevetrajú, je ich tam kopa. Či niečo chovajú, pestujú... neviem , ale už majú svoj vek, okolo 80ky, tak to nejako neriešim.

knieza_pribina
9. máj 2023

Ja len tak, že nepozerajte teraz Dahmera na Netflixe, keď riešite túto situáciu 😄🙊

zuzulka558
9. máj 2023

U nás to tiež dlho bolo, ale ako sa robili nové stúpačky na nejakom poschodí to bolo zle,, vydymilo sa a tak zistilo ktorý byt lebo ako keby to išlo od každého a bolo to len u jedného, odvtedy je pokoj urobilo sa to, nemôže to byť aj u vás tak?

luckasvec
9. máj 2023

@lilianka28 tiež mi napadlo ci tam nezomrel ale teda u nás v činžiaku bol taky chlap co mocil vedľa záchoda susedom spadol strop ako bol rozmoceny ale nevedia si nijak pomôcť lebo chlap platí nájom aj všetko a nie je ani nesvoj právny bohužiaľ 😔

basska_b
9. máj 2023

No, mozno im tam niekde zhnilo maso a oni to necitia resp. nevedia najst. Miesto pisania na Koňa co takto susedovi zazvonit, ze prosim vas, z nicoho nic citime strasny smrad, necitite to, nemoze to byt daco od vas alebo zo stupacky, mozme sa pozriet? Mozno im zomrel psik a maju ho na katafalku 😃

micusa2222
9. máj 2023

keď s nimi vychádzate dobre, normálne slušne by som sa ich popýtala, že čo sa deje u nich v byte,,,že smrad...príp.im ponúknuť pomoc, keď sú to starší ľudia,,,atď..ak by to nešlo s nimi slušne vybaviť, tak ich riešiť so správcom a ak nie, máš poslednú možnosť...zdrhnúť z bytu...

gabika128
9. máj 2023

No hľadajte či niekde niečo nezdochlo, v detstve si pamätám potkana v stupačkach.

77daniela77
9. máj 2023

No mali by ten smrad citit hlavne ti susedia asi.....treba ich urcite oslovit cim skor🤔

dennissa16
9. máj 2023

To vôbec nemusí byť od suseda pod vami.
Nechcem, aby to vyznelo vtipné.... Ale normálne očeknite, ci nie je niekde niekto mŕtvy...Kľudne aj v byte pod pod vami

banderaska29
9. máj 2023

to, čo popisuješ nie je bežný jav, tak silný a intenzívny zápach. takto silne prechádza cez stupačky len mrtvolný sladkastý zápach.

nečakajte ! osloviť správcu - asap! teraz hned (telefonicky, mailovo)
skusit ist poklopkat a popytat sa susedov, otvoria dvere a budete vedieť, odkial to ťahá.

môj priatel mal bohužiaľ presne rovnaku skusenost. dlhodobo zapach. 2 tyzdne. sused pod ním (ale nie byt pod ním, ale naproti pod ním) bol dva tyzdne mrtvy. že to bol nevyslovny zapach hlavne ked to potom vypratavali. deratizovali...ale tiez ho zmiatlo že susedla čo byvali v byte presne pod nim vychadzali, no a on to bol ten byt naproti :(

doriiis
9. máj 2023

@knieza_pribina .....🤣🤣🤣

simca06022011
9. máj 2023

Treba im zaklopať a zistiť.

liusa82
9. máj 2023

ja si to tiež pamätám ešte z bývania v byte.Vždy na záchode ak začal smrad,tak v stupačkách presne ako píšu baby vyššie zdochol bud potkan alebo aj holubov sme tam mali zdochnutých.Ked to ide zo stupačiek tak stopro tam niečo zdochlo

obleckodogymu
9. máj 2023

Cez správcu to treba riešiť alebo zástupcu vlastníkov, neviem akú máte organizáciu v bytovke 😊každopádne je to riešiteľna, aj keď ozaj nepríjemná situacia

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
solange7
9. máj 2023

Mozno tam vyvaraju nejaku mrtvolu. Alebo ju tam len maju. 😀 Ale rozhodne by som to riesila s hygienou/spravcom bytovky. A ziadala by som o okamzite preverenie situacie.

akvi
9. máj 2023

Zaklop susedom a opýtaj sa, či aj u nich je taký smrad, že máš obavu, či nie je niečo zdochnute v stupackach. A keď ti sused otvorí, budeš vedieť, či to ide od nich. Ja som tiež dlho nevedela, čo nám v byte smrdí, kým mi sused neotvoril 😅🙈

jana_eyre_2
9. máj 2023

Ak to je mrtvolny pach, tak prvé zaklop u suseda a povedz mu o tom.. kontaktuj domovnika (existuje snáď ešte taká funkcia, nie? Neviem, v tom sa nevyznám lebo žijem v dome) Ktorý by mal riešiť o čo ide.. možno v stupackach zdochol potkan, tak to tak smrdí, možno je sused vrah 😃 hej, hej rada čítam kriminálky a počúvam krimi podcasty..

lenqua_12325
9. máj 2023

Tu sa pripnem 😅

janulka1802
9. máj 2023

Moja známa toto zažila a bol to mŕtvy sused pod nimi. V panelákoch, kde sa ľudia striedajú, nepoznajú, to nie je nič ojedinelé.

basinka3
10. dec 2023

Em, aký je ten sused len tak že náhodou môže byť vrach viem že to je nepravdepodobné ale človek nikdy nevie pozri si ten seriál na netflixe volá sa dahmer alebo niečo také,nezomrelo mu zviera?

dadis
10. dec 2023

@basinka3 🤦‍♀️