Staré linoleum - modernizácia

heidy222
23. apr 2024

Zdravím, mám otázku pre skúsenejších. Budem využivat prenajaté priestory s takýmto škaredým linoleom. Vec sa má tak, že sa mi neoplatí väčšia rekonštrukcia, lebo sa odtiaľ budem za 1-2 roky sťahovať. Dali by sa tieto podlahy nejako zmodernizovať, skrášlit na tento obmedzeny čas, napr existuje nejaka fólia, alebo možno len ak by som vymenila ohraničenie, vyzeralo by to lepšie? Koberec bohužiaľ neprichádza do úvahy

viestta
23. apr 2024

Kup najlacnejsie linoleum ake zozenies a nalep ho tam. NIc jednoduchsie nenajdes.

egonsk
23. apr 2024

@heidy222 preco koberec nemoze byt?

heidy222
autor
23. apr 2024

@viestta rovno na to staré?

heidy222
autor
23. apr 2024

@egonsk charakter tohto podnikania to nedovoľuje

eeffka
23. apr 2024

@heidy222 jasne ani nemusis lepit ak nemas velke miestnosti, dekor kupis aky chces ( kachlicky, drevo)myslim to lino

egonsk
23. apr 2024

@heidy222 aha.. to ma mrzi, to by bolo najjednoduchsie a najlacnejsie riesenie. Pozor vsak, tenka gumena podlahovina ma velmi kratku zivotnost ked sa dobre nenalepi, navyse je makka, takze sa lhko poskodi cimkolvek tazsim a pevnym (skrina, koliecka kresla, atd..). Linoleum tvrde vyzaduje aj dobre nalepit a niekedy aj podklad upravit (vyliatie samonivelackou, aby nekopirovalo chyby lovodneho). Mozno tak este najlacnejsia plavacka by vedela splnit ucel, podla odhadovanej zataze a potreby na mokru hygienu vsak treba rozhodovat... (ta sa da ale polozit na existujuce lino..)

viestta
23. apr 2024

@heidy222 ano poloz to na stare, okolo kraja to prilep obojstrannou paskou aby sa to nevlnilo, 2 roky posluzi

heidy222
autor
23. apr 2024

Super, ďakujem

marcellka32
24. apr 2024

Kupovali sme linoleum zospodu je filc, nelepilo sa, vyzerá to dobre ...na dočasné riešenie

heidy222
autor
24. apr 2024

@marcellka32 a aké to bolo linoleum, tvrdé alebo mäkké, hrubšie alebo tenké?

marcellka32
24. apr 2024

@heidy222 hrubšie a tvrdé