Umývačka riadu a soľ

jt261
3. okt 2022

Preco mi stale svieti kontrolka sol na umyvacke riadu ? zacala svietit pred paru dnami, otvoril som zasobnik na sol, kde bola voda, dal tam asi cca 200g sol a zatvoril a nic svieti to dalej. Na nete som potom nasiel ze zasobniky maju kludne aj 1kg priestor. Tak som tam vysypal uplne cely balik 1kg balenie sol. A svieti to stale. Ta sol sa hned roztapala vo vode. co pozeram na nete je napisane ze treba mat sol az po okraj. Ako ked sa hned roztopi vo vode co tam je. Vdaka za radu.

thereisabear
3. okt 2022

Mne sa soľ nikdy takto nerozpustila. Akú dávaš?

kiwi3
3. okt 2022

davas sol urcenu pre umyvacky? ak ano, tak jedine kontaktovat servis... umyvacka umyva normalne?

jt261
autor
3. okt 2022

@thereisabear somat. Len som ju tam sypal a nic, len farba vody bola bielsia. Ale sol som nevidel 😀

jt261
autor
3. okt 2022

@kiwi3 umyva normalne

snehulak77
3. okt 2022

@jt261 stačí aj normálna soľ. Treba jej dat tak ako je napísané, aby ju bolo vidno. Môj muž dakedy dáva aj viac ako kg. Je servisak na umývačky

viestta
3. okt 2022

@jt261 ostane tam koncentrovaný silný roztok a na dne nerozpustene granule soli, ktoré sa postupne rozpúšťaju tak ako koncentrovaný roztok preskakuje do umyvacej vody.
Skontroluj ci máš správne zasrubovane viečko, či popod neho nevyplachlo všetku soľ.
A áno, sypať ju treba dovtedy, kým nevidno granule soli pod hladinou. Čím mensie granule, tým viac soli do zásobníka vojde

jt261
autor
3. okt 2022

@viestta vdaka, pojdem kupit este jeden balik s hrubym zrnom

ichbinich
3. okt 2022

@jt261
Skus ten zasobnik premiesat, normalne umelohmotnou varechou pomiesaj. Mozno sa spravil z tej soli akoby kamen a umyvacka si nevie odmerat spravnu koncentraciu.
Ja davam sol ako pirde, raz DM, raz Somat, co kupim. Po nasypai vzdy premiesam.

A este - da sa ti nastavit v umyvacke tvrdost vody? Mas ju spravne nastavenu? Niektore umyvacky maju aj funkciu, ze sltacis, ze pouzivas iba all-in-one tabs. A potom umyvacka inak berie sol a lestidlo.
Ked nepomoze, volaj do servisu, co by to mohlo byt.

euka210
3. okt 2022

@jt261 mne to raz tak svietilo a baby mi poradili premiesat dnu sol druhym koncom varechy...mne to pomohlo, kontrolka zhasla.
Mne tam vojde skoro cela krabicka od Somatu...asi 1kg je tusim.