Zemiaky sú v reze čierne - čo to je?

kukucka100
22. nov 2018

Žienky prosím vás čo je v tých zemiakoch? Včera som kúpila a dnes idem variť a čo to je to čierne. Po rozkrojeni je po celej dĺžke čierny pás alebo pásy. A niekde je taká suchá škrupinka ako na tej jednej fotke. Čo to je? Celé balenie zemiakov to malo. Ďakujem. Ja to vidím prvý krát.

lea202
22. nov 2018

vyzera, ako keby to bolo zamrznute. ak sa ti to da obrezat, tak by sa vam nemalo nic stat, ak by ste ich aj zjedli

kittykat22
22. nov 2018

tiež som na to pozerala, keď som to videla 1x. Volá sa to zebra chip, nie je to pre zdravie nebezpečné. 50% zemiakov ktoré kúpim majú tento problém.

kukucka100
autor
22. nov 2018

@lea202 ďakujem za odpoveď
@kittykat22 no ja som už rozmýšľala že ich vyhodím. Ja to vidím prvý krát. Ďakujem

deti95060810
22. nov 2018

ja to vykrojím... zemiaky sú kŕmne, isto nie prvej triedy...

sweetyna
22. nov 2018

Nevyhadzuj ich, toto je pre zemiaky normalne. Co sa da vykroj a daj varit. Neotravite sa 🙂

kukucka100
autor
22. nov 2018

@deti95060810
@sweetyna
Ďakujem. Ja som ani netušila, že je to také bežné. A to zemiaky máme veľmi často a vidím to prvý krát. Inak kupovala som ich na tržnici, že zdravšie 😀.

sweetyna
22. nov 2018

@kukucka100 Mne sa toto uz viac krat stalo a sranda je, ze to vacsinou tieto "zdravsie" zemiaky maju, lebo aj ja ich z casu na cas kupujem 🙂

zanettsur
22. nov 2018

tak mne sa minule tiez stalo, ze som take kupila ako vykrojila som co som vedela a bolo. inak aj chut mali v podstate normalnu

bubbinaa
22. nov 2018

Ak to ide obrezať tak aby ti z toho zemiaku aj niečo zostalo tak to obrež ak nie tak iba tie najškaredšie časti, nič sa nestane keď to aj zjete 🙂 Mne sa to stalo, že som to mala v celom balení zemiakov asi x krát

momi1_1
22. nov 2018

Aj mne sa toto v zemiakoch už zopár krát objavila, takže žiadny stres 🙂 🙂