Živé hybridné ploty - vaše skúsenosti

martinals
3. jan 2021

Ahoj baby, chceli by sme si vysadiť živý plot a celkom sa nám pozdáva stránka zivehybridne ploty.sk. Prosím vás máte od nich niektorá živý plot. Pátrala som nejaké recenzie, ale žiaľ som nenašla. Ďakujem 🙂

januska20
3. jan 2021

My máme rýchlorastúci brest. Tak ti poviem,že ak ho chceš mať pekný ,udržiavaný je potrebné ho za letnú sezónu strihať aspoň 6x. Vyrastie skutočne rýchlo.
Ak ho manžel strihá, musí byť kompletne oblečený v montérkach a mať ešte aj rukavice.
Máme naňho alergiu. Na nezakrytých častiach tela sa vytvorí žihľavka.
Ale čo sa týka tej okrasy,tak to tento živý plot spĺňa. V lete je veľmi pekný.

martinals
autor
3. jan 2021

Tiež by sme chceli brest alebo vtáči zob,niečo rýchlo rastúce. Zo starostlivosťou počítame, aj keď podľa toho čo píšeš to žiadna sranda nebude. Prosím vás a odkiaľ ste objednávali. My by sme chceli tak cca +/- 600 stoniek (máme dlhý plot po oboch stranách).

januska20
3. jan 2021

@martinals ja som objednávala asi z bazošu. Nepamätám presne,ale bolo to dávnejšie, asi pred 10timi rokmi.
Veľa z brestu sme aj povyberali,len je ho problém aj vykántriť. Aj teraz sa ešte objavia mladé výhonky na miestach,kde sme ho vybrali.

januska20
3. jan 2021

@martinals nemám v telefóne momentálne lepšiu fotku.. aspoň taký kúsok z leta

martinals
autor
3. jan 2021

Jeej ďakujem 🙂, vyzerá veľmi pekne,husto.My by sme ho chceli nechať nárast tak do cca 2,5 metra. Hľadať na bazosi ma nenapadlo, ďakujem za tip. Ešte sa opýtam, je možné regulovať teda aj šírku? Chceli by sme ho asi tak 40 cm široký.

januska20
3. jan 2021

@martinals áno,vieš si to regulovať. Len rátaj s tým,že starostlivosť o tak vysoký plot bude náročný.
Je dobré ho od malička tvarovať. Bude hustejší. Ak ho necháte najprv narásť, tak bude dole riedky.
Čím častejšie striháš,tým viac rastie. A rastie rýchlejšie aj vtedy, keď často prší.

Aj my sme ho mali vysoký,ale manžel hovoril,že už nevládze tak vysoko strihať.
Mali sme plot aj na zadnom dvore, preto sme ho neskôr povyberali,lebo hovoril,že ho to už nebaví.
Rátajte aj s tým,že treba mať buď kompost alebo možnosť ho niekde po ostrihaní vyniesť.

martinals
autor
3. jan 2021

Ešte sa opýtam,ako často plot strihate.

januska20
3. jan 2021

@martinals záleží aj od toho ako často prší. Neviem ti tak presne povedať,ako často,ale asi 6x za leto. Posledné strihanie bolo možno v októbri.

martinals
autor
3. jan 2021

Ďakujem veľmi pekne ❤️

januska20
3. jan 2021

@martinals nech sa Vám darí