Zvažujem predať byt v paneláku a kúpiť novostavbu bytu/domu

23. jún 2021

Ahojte. Len tak uvazujem, vlastnime 4 izbovy byt v panelaku, je ciastocne prerobeny za 170tis by ho nrbol problem predat. Teraz predavame rodicovsky dom z ktoreho by sme vedeli mat cca 80tis ako podiel 1 z 2 vlastnikov (je to na dedine na okoli nic). Mame este nas cerstvo dokonceny RD do stavu holodom, na ktory mame hypo, no dokoncenie vnutra a zahrady do stavu aky chceme by bolo pri dnesnych cenach 100tis+ a nechceme davat najlacnejsie materialy co sa hned znicia(ked uz tak poriadne). Tak mi napada je par novostavieb kde by sme za cenu nasho panelakoveho 4i vedeli kupit pekny 3i uplne novy neobyvany alebo novy RD v satelite (v dvojdome alebo ako byt) Miloslavov atd. Rozmyslam hlavne preto, ze ten byt v panelaku nebude mat asi taku hodnotu casom. Manzel je na byt naviazany a vravi, ze v tejto lokalite uz za taku cenu nekupis a by sme lutovali. Kvoli detom chceme mat 2 nehnutelnosti, cize nie je to za ucelom zisku. Proste ide mi iba o "zamenu" nasho 4i za nejaku novostavbu 3i pripadne za iny prerobeny 4i v inej lokalite v ramci mesta. Cast z predaja rodicovskeho domu by sa pouzila na fom a cast by mohla ist na novy byt. Dom za taku sumu aj keby ej to vsetko nedokoncime.
Co si o tom myslite? Muzovi som to este neskusala takto povedat ale keby mu vysvetlim, ze v konecnom dosledku by sme mohli mat za nas byt lepsi byt, casom aj drahs mozno by som ho presvedcila. Dakujem za rady 🙂

belllinka
23. jún 2021

@pink_lady a ešte som zabudla napísať že panelák má 42 rokov

pink_lady
23. jún 2021

@belllinka uz xty krat pisem ze som nevedela lokalitu a preto som sa na nu pytala ...sak mohla autorka napisat do uvodneho prispevku ze nejde o Presov ci Kosice Poprad Nitru ale o Bratislavu

belllinka
23. jún 2021

@pink_lady Aha, prepac, mna hned napadla BA, ked pisala o Miloslavove

luccija
23. jún 2021

@pink_lady pise, ze by kupili dom v Miloslavove, tak sme sa dovtipili, ze bude z Ba🙂

luccija
23. jún 2021

A neuvazovala by si predat ten dom v stave holodomu?na tom tiez vies dobre zarobit...ale urcite byt predaj

evkamotka
23. jún 2021

@pink_lady ok jasne. Mne to nejako doslo z kontextu, ked stavaju dom v miloslavove a pise zaroven o meste + s takouto cenou bytu, logicky ze BA. Vsetci vieme, ze v Bardejove asi za taku cenu byty nejdu ani nie je blizko Miloslavova 🙂. Ale hej, nenapisala to autorka priamo. Teraz este 5 prispevkov na tvoju adresu co ti to budu ludia vysvetlovat :D

evkamotka
23. jún 2021

Tak vzdy mozes rok dva, tri pockat, ta vystavba je nepretrzita

pink_lady
23. jún 2021

@evkamotka no dlhy prispevok, moja chyba, prehliadla som miloslavov 😝

sasa1310
23. jún 2021

@pink_lady nie, nie je blázon. Je to realita. Ak chce bývať, iná možnosť nie je.

autor
23. jún 2021

@luccija
To by bolo to posledne co by som chcela. Dom je priamo v Ba a uz by sme taky nekupili, teraz idu podobne novostavby v tej lokalite 450-500tis v holodome, to by sme si uz dovolit nemohli.

autor
23. jún 2021

Dom v Miloslalvove (prve co mi napadlo, kvazi to je jedno kde vkuse niekde stavaju v tych obciach) som spomenula lebo je tam taky projekt gardens v alzbetinom dvore, kde 4i maju uz od 170 s malou zahradkou, nieje to moj sen, kedze obaja sme mestske typy a nemam skusenost s tymi obcami ale som to zvazovala ako alternativu k 3i v novostavbe v Trnavke.

zuzanaete
23. jún 2021

Urcite radsej byt v BA, ako dom v satelite, ak je to ako investicia a nie na vase byvanie. Byt v BA je lahsie predatelny, ak by bolo treba. A aj v pripade najmu lahsie prenajatelny.

konikkon
23. jún 2021

Ja ti neporadím, ale veľmi ma zaujíma, ak to nie je tajomstvo. Čo konkrétne môže stať 100 000 plus, aby sa dom zo štádia holodom dokončil do štandardu?

autor
23. jún 2021

@konikkon plot, garaz, terasy, stromy to sa nazbiera plus vnutro ked len kuchynu ratam 10 aj viac urcite... susedom to vyslo podobne co sme sa pytali

nafka0483
23. jún 2021

@konikkon Jojoooj z holodomu do standardu - vymalovat, pripadne nejaka dekorativna omietka napriklad beton, podlahy, obklady a dlazby, komplet sanita, interierove dvere, kuchyna so spotrebicmi, vstavane skrine, zasuvky, vypinace, svietidla, sietky a zaluzie, technika - kotol, bojler, alebo kolektory, tepelne cerpadlo... vonkajsia fasada, pripadne obklad, bleskozvod, podesta, terasa, vonkajsia dlazba, okapove chodniky , vonkajsie svietidla, kamerovy system, videovratnik... ak k tomu autorka rata este upravu terenu, oplotenie, mala branicka, velka brana na auto, sadove upravy...

yellow28
23. jún 2021

Ja len mozno hlupa otazka, ale kde chces kupit 3izbovu novostavbu v BA za 180 tisic? Ja som kupila v Slnecniciach 75 m2+25 m2 balkon, ale teda cena bola ovela ovela vyssia...

autor
23. jún 2021

@nafka0483 vystihla si to asi vsetko, kurenie a predpripravu na klimu uz mame taktiez zaluzie aj fasadu. Dom je uzatvoreny celok s alarmom a kamerami, ale aj s tym to vychadza vela to dokoncit plus vonkajsok ak to nechceme hala bala

autor
23. jún 2021

@yellow28 Ovocne sady/Moruse v Ruzinove, Trnavke.. viem, ze to vyzera ako ubytovne aj o lokalite ale ma to potencial ked sa to tam zabyva, tiez to pojde casom hore tak ako bory a slnecnice a novy ruzinov.

evkamotka
24. jún 2021

Este taka uvaha. Ked sme sa o tom bavili v rodine, najlahsie prenajatelny je skor 2i, pre pariky ako startovaci byt. Potom 3i a viac si castejsie tieto pariky uz kupuju po tom, co na zaciatok bez deti byvali v 2i. Krstna prenajima 3i a stava sa jej, ze ho musi prenajat ako 2i (jednu izbu zamkne)

nafka0483
24. jún 2021

@evkamotka O 3 izbaky na prenajom maju zaujem aj rodiny s detmi. Ale to sa obavaju prenajimatelia, ze deti im to znicia, ze bude problem ich vyhodit v pripade, ze nebudu platit a robit problemy. Ale inak zaujem by bol, aspon u nas a to velky.

A s 2 izbakom mas pravdu, to je na prenajom ideal, mlade pracujuce pary, akurat startovaci byt 🙂

autor
24. jún 2021

My nechceme prenajimat, bude to detom ked tak, urcite nebudu chciet byvat s nami v dome dlho, a ako startovacia nehnutelnost aby sa nemuseli oni tolko zadlzit a mohli sa venovat comu chcu, podnikat.. nech nejdu vsetky ich peniaze na byvanie

chiara_elle
24. jún 2021

Kde si prosim ta kupila dom v BA v takej dobrej cene?
Ja tiez pozeram uz dlho, ale jedine cenovo co si este mozme dovolit boli dvojdomy v PB.

Inak sialene sumy za blbe dispozicie a pluvanec pozenku.

chiara_elle
24. jún 2021
autor
24. jún 2021

@chiara_elle co je dobra cena? 🙂

chiara_elle
24. jún 2021

Spominas, ze podobne idu teraz za 450 a viac. Takze dobra cena je 350 000 😁, co predpokladam, ze ste asi kupovali 😊😁.

autor
24. jún 2021

@chiara_elle ano bolo to okolo tych 350 ak neratam nase upravy (kamery, odvetrana fasada..). V Podunajskych v tej novej casti, rodinu a znamych mame stare mesto, nove mesto ruzinov. Pre nas vlastna stavba neprichadzala do uvahy. Vychadzala nam Zahorska povodne, ale na ten smer nemame nikoho a aj tak by sme si vilu nemohli postavit/dovolit a "bezne" domy uz boli male alebo zla dispozicia. 😁 Este medzi ZB a Lamacom mali nedavno dobre dispozicne domy samostatne (take kocky s terasou) od 320 teraz tusim do 400 su. V PB je teraz projekt niekolko domov a pytaju za mensi holdom s horsou dispoziciu ako mame my 450. Nakoniec ste sa kde rozhodli kupit? 😊