Aj vy sa už neviete dočkať realitnej bublinky?

20. sep 2022

Ja neviem ti predavajuci to s realitnou kancelariou tie cenovky take strielaju aby bolo z coho spustit alebo si fakt myslia ze ich pozliepany stary dom je na trhu drahsi ako novostavba? Ked pozeram tie realitne portaly az niekedy neveriacky zizam kolko si ludia predstavuju ze ich nehnutelnost ma hodnotu.
Myslim teraz domy po rekonstrukcii (ci uz ciastocnej alebo uplnej) s pozemkom velkostou rovnaky, aj vymerou samotneho domu ma cenovku cez 200 000, niekedy aj cez 300 000, ked v tych istych lokalitach NOVOSTAVBA novucicka, nikym este neobyvana, tepelne cerpadlo, chladiace stropy, rekuperacia tam za taky pytaju cca 150 000 - 180 000.

Ci je to skor o chamtivosti?
Kto si vezme taku hypoteku na stary prerobeny dom?

solange7
20. sep 2022

Ja by som si drevodom v satelite s malym pozemkom a susedmi z kazdej strany nekupila. Radsej tehla, kludne aj po komplet rekonstrukcii, v zabyvanej oblasti a s velkym pozemkom. Takze tym cenam nemam co vytknut.

zlomika
20. sep 2022

je to fakt neskutocne, tie dnesne ceny. take palky si pytaju za osarpany dom, ze sa mi rozum zastavuje. clovek moze mat vlastny domcek v tejto dobe fakt jedine ak vyhra sportku. cize vacsina z nas moze o vlastnom byvani akurat tak snivat :D

autor
20. sep 2022

@solange7 spominane novostavby su tiez z tehly, ziadne drevodomy,
rezidencia, pozemky vymerou rovnake 800 - 1000 m2

manzanillaa
20. sep 2022

Nečakaj,ze tie ceny pôjdu nadol behom týždňa,môže to byť proces niekoľkých rokov...niekedy pozemok k domu má veľkú hodnotu,plus dom...a druhá vec,žiť v dome sa stáva luxusom, ak naň mate vysoku hypotéku A ste natesno s peniazmi.

solange7
20. sep 2022

Tak to je lacne, akurat ze by som proste v tom satelite byvat nechcela. Mam radsej uz zabyvanejsie oblasti. Ja mam 3500m2+ tak pre mna je aj tych 800 malo. 😏

solange7
20. sep 2022

@manzanillaa a tie materialy. Tam to tiez cena nepusti, hlavne pri novostavbach.

syyykorka
20. sep 2022

Mozno ta sklamem ale trh je hlavne o dopyte a ponuke. Cena nehnutelnosti je hlavne o lokalite, takze starsi dom v centre bude vzdy drahsi ako nejaky bungalov pri poli.
Osobne mam hypoteku na krasny stary dom s dusou a prerabame ho podla svojich predstav a vsetko mam pri ruke skoly, skolky, obchody. Nepotrebujem ani chladene stropy, lebo stary dom ma siroke mury a vnutri prijemne aj ked je vonku horuco.
Ved nikto ta nenuti brat si hypoteku a kupovat ,osarpany' dom. Kup si novostavbu ked sa ti paci, ale necakaj ze ceny pojdu dole, mozno len nebudu ceny tak rychlo rast.

manzanillaa
20. sep 2022

@solange7 áno,aj my máme pozemok cca 3000m2. Viem si predstaviť tak polovicu,ale menej už nie,chýbali by mi ovocné stromy. Našťastie mal muž pozemok od rodicov🙏

solange7
20. sep 2022

@manzanillaa je to fajn. Stromy, zahradka, klud. Vela m2 poskytuje naraz susedov aj sukromie. 😀

nelca84
20. sep 2022

@autorka vsak ty si kup tu novostavbu, preco ta vlastne trapi za co daju peniaze druhi?

autor
20. sep 2022

@syyykorka ano praveze rovnaku lokalitu pozrram - oboje v tych istych lokalitak - na dedine,

je rozdiel velky pozemok v BA a velky pozemok kde lisky davaju dobru noc

autor
20. sep 2022

@nelca84 netrapi, zabavam sa asi pridam 20 rocne auto ze chcem zan 60 000 to je cele

h2
20. sep 2022

Veď si teda kúp tú lacnú super novostavbu. Prečo ťa trápi, koľko stojí niečo, čo si nechceš kúpiť?

beata_k
20. sep 2022

Dakujem pekne za taku novostavbu. Prdne si mys a pocut to o tri poschodia nizsie. Susedia oddeleni lexanom? Nezartuj. Ani zadarmo.

syyykorka
20. sep 2022

Ale aj dedina ma svoje centrum, tam kde kostol, krcma, obchod, skola. Novostavby sa stavaju na konci dediny, kde nie su siete ako voda a kanalizacia, chodnik, vacsinou su pri poli, ktore sa hnoji. Preto je to lacnejsie.

manzanillaa
20. sep 2022

Byty v novostavbe majú, aj keď to nemusí byť pravidlo,toľko vaaaad...stretla som sa s prasklinami,plesňou,zatekanim, zatiaľ čo staršie byty nic😉to isté môže byť aj pri domoch,len tam to treba lepšie pozisťovať pred kúpou...

syyykorka
20. sep 2022

@beata_k presne a ta kvalita, rychlo postavene, developer chce najlacnejsie postavit a draho predat. V lepsom pripade ti len prefukuju okna, odpadne obklad a v horsom ti vlhne cely dom alebo zateka strecha.

basska_b
20. sep 2022

To je to iste jak tu na bazari. Niekto ma predstavu, ze za nejake obnosene obuchane veci dostane penazi jak za nove. Nechcem - nekupim. Bud sa najde niekto, kto to kupi, alebo pojdu s cenou dole.

tykat
20. sep 2022

U nas su lacne novostavby v takych lokalitach ze tam nic nie je, proste ulice natahane v poli, uzke, domy nalepene tak ze vidis do hrnca susedovi, zahradky uplne o nicom, vsade beton, ziadny zeleny pas, vsetko daleko bud cez pole alebo autom. Ziadny obchod, lekar, skola, skolka, bus ci vlak, park... max nechty, kaviaren, umyvanie aut ...co si novi obyvatelia otvoria. Casto az po nastahovani zistuju kde to vlastne prisli. A este cakat kym.sa novostavba "usadi" ci nieco niekde nevyskoci.
Sused teraz pred letom hodil do predaja zabyvanu 20r radovku za 330tis a mam pocit ze uz aj predal. Ale to uplne ine byvanie, v dedine, vsade zelen, vsetko blizko.

tykat
20. sep 2022

"...pridam 20 rocne auto ze chcem zan 60 000..."

Ak nevidis rozdiel medzi autom a nehnutelnostou tak verim, ze nechapes a ani nepochopis. Btw. jazdenky teraz idu na dracku lebo je nedostatok aut, na nove treba cakat aj rok.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
3petka
20. sep 2022

Všetko to robia tie realitky. Čo som sa rozprávala s pár ľuďmi že či majú vôbec záujemcov za takú cenu že áno a že oni chceli dať menej ale že realitak povedal toľko tak toľko…. Je to naozaj smiešne.

doriiis
20. sep 2022

Chvalabohu ma to nezaujima uz🤷

autor
20. sep 2022

@3petka ano ja ked chodim na obhliadky tak idu s tymi cenovkami aj dole aj 20 - 30 tisic, neviem ako je to na SVK ci realitky majj % z predanej sumy alebo ako

Teraz ani neslo o to ci je stary dom zly, lebo vsetky sa tu zacali bit do prs ake to je fasa kupit stary dom :D
Pre niekoho moze,

belllinka
20. sep 2022

@3petka realitak ta do nicoho netlačí, on dá cenu, akú si ty povieš.
AUTORKA: daj sem pls link na tie super novostavby s obrovským pozemkom. Iba tak zo zaujímavosti. dík

heidy222
20. sep 2022

To ešte nič není, v Nemecku, ja konkrétne v 100 tis mestecku , sa predávaju domy s kúrením elektrikou atď z 1960 pôvodnou, taký ten klasický dom starých rodičov s tapetami a linoleum za 400-500 tisíc 😂

alenka58
20. sep 2022

tie ceny sú neuveriteľné, ale je to ponuka, dopyt, taktiež niektoré staré domy sú kvalitnejšie ako novostavby a to sa týka aj bytov

zmrzlinka2021
20. sep 2022

Cena je vzdy vecou dohody a trhu.
Ty by si predala dom za 200 tis. EUR, ked ti kupca zan je ochotny dat 350 tis. EUR?
Odpovedz nám tu všetkým, sme zvedavé 🙂

3petka
20. sep 2022

@belllinka jasne že ta do ničoho netlačí ale keď niekomu povieš že dostane o 50000 viac tak prečo by nie… však ak nie sa potom zlacnie, len ten kto chce predať hneď musí dať ozaj výhodnú cenu..

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz