Čo brať na chatu na 10 dní?

peter0123
30. jún 2023

Ideme s deti na chatu našich známych. Chata je za dedinou asi 1,5km po poľnej ceste. V dedine sú potraviny. Mám info že nám.bude k dispozícii riad na varenie a posteľné prádlo. Nič viac. Blízko chaty je aj jazero. Cestujeme tam vlakom, ku chate autom. Viem že mám brať čistiace potreby a inú drogéria. Lieky deťom. Väčšinu jedla kúpime tam. Baby čo brať z domu? Čo nechať doma?.

isadoraisa
30. jún 2023

@peter0123 to co vam bude treba na tych 10 dni, neviem ake potreby mate

cyberk
30. jún 2023

Spis si na papier, co pouzivas/potrebujes kazdy den a podla toho pobal ;)

anonymous87
30. jún 2023

@peter0123 ja beriem plavky, letne oblecko, ale aj nejake dlhe nohavice, tricka s dlhym rukavom a mikiny.. ak sme na sk, tak lieky fakt len zakladne. A urcite pribal repelent. Ak budete mat k dispozicii auto, tak potraviny na prve 2 dni by som brala…idete vlakom, cize ziadne zbytocnosti… 🙂
Prajem peknu dovolenku 🙂

januska12323
30. jún 2023

Oblečenie, doklady, nabíjačku... Čo ja viem čo denne potrebuješ?

anonymous87
30. jún 2023

Ale este pridam jednu radu, ktoru ma naucil ocino: hlavne peniaze a doklady, vsetko ostatne sa da kupit 🙂

enka81
30. jún 2023

@peter0123 za mňa rovnako ako ostatní predo mnou. Len malá rada, ja si beriem so sebou vsade svoju kávu, lebo pijem len isty druh a nie všade ju kúpim.

milanemila
30. jún 2023

@peter0123 nejdete mimo civilizacie, takze netreba sosebou brat celu lekarnicku a podobne, hlavne ked idete vlakom a nie autom. Okrem oblecenia by som vzala hlavne dobry repelent, opalovaci krem, haciky na vyber kliestov a nieco proti horucke, nieco na hlavu nech sa vyhnu hlavne deti upalu a aj nejaku pevnejsiu obuv okrem sandalov do prirody. Ak su tam potraviny, tak aj tie zakladne cistiace prostriedky mavaju. Ved sa zbalite rovnako ako na hocijaku dovolenku plus teda potom dokupite jedlo 🤷🏼‍♀️

taminka1986
30. jún 2023

@peter0123 ja by som vzala hlavne doklady+hlavne karticku poistenca,bank.karty,hotovost nie vela ale predsa,opalovak,nejake zakladne lieky(Paralen,nieco na stipance,alergiu, naplaste,dezinfekciu),repelent,mobil,nabijacku,plavky,oblecko,siltovku al.klobuk hlavne detom,uteraky a utierky na riad😬 aspon par,ja viem ze bude ale mam rada svoje. Jedlo teda kupite z toho by som nebrala nic

kristinapetronela
30. jún 2023

Hmmm... Tak každý inak ...nepremokavé oblecko ,topánky turistické ,lieky ,jedlo ,baterku ...

tykat
30. jún 2023

@peter0123 hlavne hotovost ak by sa nedalo platit kartou, toaletak a hyg.vreckovky, vlhcene obrusky, sacky na odpad, nieco proti komarom a kliestom, kremy na opalovanie a po opalovani. Zapalky. Klobuciky, siltovky. Pohodlnu obuv, ruksaky na nakupy, aj detom nech pekne nesu zopar rozkov. Spolocenske hry, mensie napr. kartove.

belllinka
30. jún 2023

@milanemila ide 1,5 km od dediny, kde sú iba potraviny. Takže celú lekárničku by som ja osobne určite brala

osky
30. jún 2023

Urcite doklady a peniaze.
A Este nabijacky a telefony.
To je zaklad.
Ale ja by som na chatu vzala napr.vreckovu baterku,alebo sviecky,zapalky...pre pripad,ze vypadne elektrina.
aj v noci Sa moze daco zomliet,a bude potrebne urobit obhliadku chaty ,vtedy tu baterku ocenis.

Inak urcite pevne topanky do prirody,dlhe gate a mikinu,nejaku lahsiu bundu,ci prsiplast-podla toho,ci mate v plane aj nejaku turistiku,alebo sa chcete vyslovene iba kupat...plavky,opalovacie kremy,
Urcite nejake naplaste i obväzy,sprej na rany,nieo od bolesti aj na alergiu-toto obzvlast,lebo obcas mas daku reakciu na jedlo,stipanec....a je blbe,ak nic na to nemas/fenistil mas aj gel aj kvapky..../,male balenie Alpy-aj na stipance,aj ako repelent,aj na pokazeny zaludok unavene nohy
Ihlu a nit,nejaky gombik,zicherku..
Dobry nozik...