Disneyland vo Francúzsku. Bol tam niekto letecky?
dakujem
Stručné zhrnutie
- Najlacnejšie letenky na trasu Bratislava – Paríž uvádzané v diskusii sú cez Ryanair za približne 100 € spiatočne len s príručnou batožinou.
- Zo špecifikovaných letísk sa do Disneylandu najčastejšie cestuje autobusom z Beauvais za 16 € jedna cesta, vlakom/RER A z Paríža za približne 11 € alebo taxíkom z CDG za 40–50 €.
- Ubytovanie priamo v hoteloch Disneyland Paris poskytuje výhody ako skorý vstup a niekedy balíky so vstupenkami lacnejšie než samostatné lístky; dochádzanie z Paríža na denné návštevy sa v diskusii označilo za časovo náročné.
Najčastejšie otázky
Q: Ako sa najlacnejšie dostať letecky na návštevu Disneyland Paris z Bratislavy?
A: Najlacnejšia možnosť podľa príspevkov je Ryanair z Bratislavy do Beauvais za cca 100 € spiatočne s príručnou batožinou, pričom Ryanair lieta na Beauvais len do 25. októbra a potom opäť od marca.
Q: Koľko stojí transfer z letiska Beauvais do Paríža a ako dlho trvá?
A: Autobus z letiska Beauvais do Paríža (Port Maillot) stojí 16 € na osobu jednosmerne a cesta trvá približne 1 hodinu.
Q: Ako sa dostať z CDG na Disneyland a koľko to stojí?
A: Z CDG sa odporúča taxi za cca 40–50 € jedna cesta alebo vlak/RER A do Paríža a potom RER A smerom na Marne-la-Vallée; v diskusii je uvedená cena RER do Paríža cca 11 € a dojazd z Paríža na Disneyland približne 40 minút (údaje z diskusie).
Q: Oplatí sa ubytovať priamo v hoteloch Disneyland Paris?
A: Áno; príspevky uvádzajú, že partnerské a oficiálne disney hotely často dávajú skorý vstup (napr. od 8:00), balíky s lístkami a občasné zľavy 30–50 %, pričom príklad balíka pre 4 osoby na 3 dni/2 noci bol v diskusii za približne 450 €.
Q: Koľko stojí vstupenka do Disneylandu podľa príspevkov?
A: V diskusii boli uvedené rôzne ceny: 1-deň/2 parky pre 4 osoby 185,25 €, pri kúpe na pokladni 1-deň 2 parky cca 85 € na osobu, a iný príspevok uvádzal celkové 2-dňové vstupné pre 4 osoby 554 €.
Q: Kedy je v Disneylande menej návštevníkov?
A: Viaceré príspevky odporúčajú začiatok septembra alebo september/október ako obdobie s menej ľuďmi, zatiaľ čo koniec júna a letné prázdniny sú výrazne viac frekventované.
Q: Čo je Fastpass a VIP Fastpass podľa diskusie?
A: Fastpass sa v diskusii opisuje ako bezplatný lístok pri automatoch, ktorý skracuje čakanie a býva obmedzený na 4–5 atrakcií denne podľa jedného príspevku; VIP Fastpass je podľa iného príspevku poskytovaný hosťom Disney hotelov a údajne neobmedzený, pričom existujú aj tvrdenia o platených „priority“ lístkoch (tieto tvrdenia sú v diskusii sporné).
Q: Je deň v Disneylande dostačujúci na vidieť všetko?
A: Viaceré príspevky odporúčajú aspoň 2 dni pre oba parky, pričom jeden deň môže byť dostačujúci pre starší park s deťmi 9–10 rokov, ale čakacie doby a počet atrakcií často limitujú program jedného dňa.
Závery z diskusie
Zhoda
- Mnoho príspevkov odporúča vyhnúť sa letným prázdninám a zvoliť termín v septembri alebo októbri kvôli nižšej návštevnosti.
- Ubytovanie priamo v hoteloch Disneyland Paris sa uvádza ako praktické riešenie pre skorý vstup a zjednodušené návštevy parku.
- Z Bratislavy sú lacnejšie letenky často cez Ryanair na Beauvais s ďalším presunom autobusom.
Sporné názory
- Fastpass/VIP/prioritné lístky: niektoré príspevky tvrdia, že Fastpass a VIP Fastpass sú bezplatné, iné tvrdia, že existujú platené priority lístky bez limitu atrakcií.
- Hodnotenie Disneylandu: časť diskutujúcich popisuje návštevu ako „zážitek na celý život“, iní ju považujú za predraženú a preorganizovanú s dlhými radmi.
- Presná vzdialenosť a doba cesty z letiska Beauvais: v diskusii sa uvádza buď cca 80 km/1 h alebo 112 km, tieto údaje sú nekonzistentné.
Otvorené otázky
- Aký je spoľahlivý presný čas a cena spojenia z konkrétnych terminálov CDG/Orly priamo do Magny-le-Hongre/Marne-la-Vallée v konkrétnych termínoch?
- Ktoré konkrétne balíky ubytovania a vstupeniek na stránkach disneylandparis.fr sú výhodnejšie pre rodiny vzhľadom na sezónne zľavy (konkrétne porovnanie cien v danom termíne).
- Existuje v súčasnosti oficiálny platený „priority“ lístok bez obmedzenia atrakcií a aké sú jeho oficiálne podmienky?
Spomenuté značky a firmy
Ryanair, Disneyland Paris, disneylandparis.com, disneylandparis.fr, AZ Travel (aztravel.sk), edovolenky (dovolenka.edovolenky.sk), letenkypariz.sk, Hydrotour, Firo, Satur, TGV, RER A, Familypark, LEGOLAND
Spomenuté produkty a metódy
letenky Ryanair, autobus Beauvais–Paríž 16 €, taxi CDG–Disney 40–50 €, RER A (vlak), TGV, Fastpass, VIP Fastpass, priority listky, rodinné vstupy, jednodenné lístky 2 parky, balíky ubytovania so vstupenkami, skorý vstup do parku (Early Entry)
Miesta a osoby
Paríž, Disneyland Paris, Magny-le-Hongre, Beauvais, Letisko CDG, Letisko Orly, Bratislava, Viedeň, Schwechat, Port Maillot, Neusiedlersee, LEGOLAND
@ivec16 ale vidim ze tam zijete 🙂 to je super..mozem sa spytat ako daleko je zhruba disneyland od letiska? pripadne z centra paríža? sú tam nejaké dostupné spoje,ako by sa tam dalo dostať? my sme boli v paríži pred 5 rokmi,ale autobusovy zajazd a cez zimu..no moc si toho nepamatam,bola s nami aj sprievodkyna a spoliehali sme sa na nu vo vsetkom..chodili sme vsade busom,takze tie trasy su mi cudzie..dakujem za akekolvek info 🙂
@kikina84 najlecnejsie letenky vyjdu cez ryanair cca 100 € spiatocna z bratislavy, len s prirucnou batozinou... raynair lieta na letisko vzdialene od pariza cca 80 km co je 1 hodina autobusu ktory stoji 16 € jedna cesta (autobus ide z letiska priamo do pariza, len jedna zastavka... potom treba prestupit na metro a linku RER A (spoje su dobre, nie je problem sa tam dostat)... myslim, ze sa da prespat aj priamo v disneylande, ak chcete vstup na 2 dni... treba pozriet ceny priamo na stranke disneyland, ak si objednate listky na konkretny termin vyjde vas to lacnejsie, byvaju akcie tusim 33€ jeden vstup ale tusim jeden park na jeden den... ale su tusim aj rodinne vstupy 2dospely +2 deti (www.disneylandparis.com) napriklad 4 osoby 1 den/ 2 parky stoja 185,25€ , neviem kolko dni tam chcete byt... raynair lieta len do 25. oktobra a potom opat az v marci... ostatne lety su potom z viedne
@kikina84 ano z Beauvais chodi autobus 16€ na osobu, myslim, ze aj deti platia (mozno deti bez naroku na sedadlo nemusia platit, nie som si ista, odhadujem ze do 3 rokov)... autobus ide priamo z letiska a stoji len v Parizi na port Maillot, nikde medzitym nema zastavky. Cesta autobusom trva cca 1 hodinu. Co sa tyka inych letisk: z Bratislavy leti len na Beauvais, z Viedne mozno letiet na letisko CDG od tial vas vyjde cestovne vlakom RER do Pariza 11€ na osobu a trva to asi 40 minut. Dieta do 4 rokov je tusim zadarmo, a od 4-11 rokov maju zlavneny listok.
@tenerifka taxik zo CDG do disneyland vyjde taxik cca 40-50€ zalezi aj od poctu osob a batoziny. A co sa tyka navstevnosti, tipla by som skor na zaciatok septembra menej ludi... Uz sa vacsina sustreduje na zaciatok skolskeho roka, kdezto na konci juna sa uz skoro nic neuci, takze deti si mozu dovolit vynechat par dni v skole...
Ja osobne som tam nebola,ale toto leto tam bol môj kamarát a poviem vám je to zážitok na celý život aj pre dospelého,tak čo potom pre detičky 🙂 Fotky,ktoré som od neho videla jednoducho nááádhera! A boli tuším letecky...
ahoj, aj my sme boli, dopravu tam maju super riesenu, to je jedno kde sa ubytujes, metrom sa dostanes na tam na tu zastavku odkial ide aj vlak tam, to sa popytate a cesta asi hodku trvala a hned ste tam ked vystupite, len je tam toho veeeeelmi vela, my sme ani nestihli vsetko pokukat, ale zazitok, krasne 🙂
No rozdiel medzi zájazdom busom a zájazdom letecky je 300 €
casovo si vsak za dve hodky v Pariži oproti celonocnej trase zo Slovenska a prides tam uplne zlomena. Potom chod s detmi hyrit do Disneylandu. Odporucam letecky, tu je par dobrych tipov
http://dovolenka.edovolenky.sk/francuzsko/pariz... a letisko si vyberieš ako chces, Ba, Ke, aj zo Schwechatu. Ale zažitok bohovský, cely den preletí ako v Disneylande 🙂
Tak jednoznacne letecky je to najpohodlnejsie.... busom clovek zabije pol vyletu.... skus pozriet na http://www.letenkypariz.sk/disneyland-pariz/ su tam zajazdy do disneylandu aj busom aj letecky.
Odporucam si vziat hlavne dost penazi🙂 ist do tych obchodikov s Disney hrackami a roznymi vecickami ake si nevies ani predstavit...clovek by nsjradsej nakupil 1/2 obchodu🙂
Ahojte. Pozeram, ze sem nik uz davno neprispel len by som sa rada spytala lebo najlacnejsie letenky su cez Raynair z BA, ale prilet az o osmej do Pariza ☹ a to len na letisko a este min.hodinu a pol do mesta. Nemate niektora skusenost ako dlho by trvalo sa dostat do tejto oblasti Magny-le-Hongre, ktoru som nasla ako najblizsie ubytko k Disneylandu alebo sa oplati ubytovat priamo v Parizi a dochadzat tam kazdy den?
dobrý den,
ak bude chcieť disneyland , či akúkoľvek dovolenku mám cestovnú agentúru www.aztravel.sk, rada vám vybavím a dám najlepšiu cenu. Mám zazmluvnené všetky renomované ck (slovenské,(hydrotour,firo.satur, ....) nemecké, rakúske ck) a mamičkám z koníka pri objednávke dávam zlavu na konečnú cenu, čiže dovolenku budete mať za naj cenu. TO GARANTUJEM
Koníkovský profil profesionála, kde ma môžete sledovať:
Tábory, plávanie, detské aktivity, dovolenka - www.aztravel.sk
alebo Facebook
https://www.facebook.com/aztravel.sk
pekný den prajem
elena
@dooscoby Cesta vlakem z letiště CDG do disneylandu trvá 9 minut vlaky jezdí zhruba každou hodinu TGV jezdi z terminálu 2 z terminálu 3 je lepší jet do Disneylandu rovnou taxíkem. Ad. Ubytování vyplatí se ti ubytování pouze v Disneylandu v jenom z disney hotelů protože dostaneš k ubytování i vstupenky, některých termínech je ubytování se vstupenkami levnější než samotné vstupenky(jednodeni do dvou parku stoji na kase 85E) . Disney hotel koupíš za nejlepší cenu primo na stránkách disneylandparis.fr cena je pro každý den jiná a do toho občas padnou slevy 30-50% dolu a děti do 7 nebo 12 let zdarma... když si to ohlidas dostanes vstup na 3 dny a dvě noci v hotelu pro 4 za zhruba 450E občas i levněji a navíc budeš moct to disneylandu už od 8 hodin ráno. Magny-le-Hongre je kousek od disneylandu ale pokud si koupis ubytovani přímo od partnerského hotelu tak nedostanes vstupenky, lepši je koupit ubytovaní primo na strankach disneylandparis.fr a nepřepínej si jazyk na angličtinu mají různé ceny pro různé jazykové mutace!!
Dojíždět denně z Paříže je masochizmus....
Zdravím, má niekto tip na dobré ubytovanie v Paríži? Chceme ísť s deťmi na jeden deň Disneyland a potom ísť do mesta, priletíme na CDG.
Vďaka
V našom termíne by ma ubytovanie so vstupmi pre 4 osoby vyšlo na 4 noci vyše 1.500,- Eur, čo mi príde straasne veľa.

OSPRAVEDLNUJEM SA ZA PREKLEP V SLOVE DISNEY.AK BY CHCEL NIEKTO RýPAť 😉