12 hodinová cesta autom na dovolenku s 18 mesačnou dcérou

5. máj 2021

Ahojte. Chceme ísť na dovolenku k moru autom. Problem je ten, ze dcera od narodenia nenavidi cestu v aute. Vydrží max 10-15min presuny po meste, ale väčšinou strašne place. Ak ju niekto vzadu zabava, pusti DVD , tak možno 30min sa takto udržať da. Mate skusenosti s takým dieťaťom a cestovaním? Strasne sa tej cesty bojim, ale dalsi rok bez mora si uz neviem predstaviť, aj kvôli nej chcem ísť.
Nie je žiadna autistka ani nema žiaden zdravotný problém- to všetko je absolutne vylúčené. Práve naopak, je velmi bystrá . Možno keby videla z okna - ale nevidí, ...neviem ci existujú vyššie sedačky.
Ďakujem za každú radu.

elizabet173
5. máj 2021

Dobre rozhodnutie, ak to teda na letisko nemate styri hodiny....12 hodin v aute by som odmietla aj ja a to som bola viac krat autom na poznavacich dovolenkach aj 2000 km, ale kazdy den nieco, nie byt v aute uvaznena 6-8 hodin

elisebah91
5. máj 2021

Prvu sme mali taku istu, akoze polhodina a dovi dopi...fakt sa s nou nikde nedalo, urcite by som nesla, ved muz uz v nervoch po 45 minutach co sa s nou nedalo...fakt, mas odvahu rozmyslat nad takou dlhou trasou s babom ake mas...proste vela krat musime obetovat veci koli detom, dobremu vztahu s muzom a pod. A ked vam tam bude mrncat cele dni a vy pridete s dovci este viac na cucky+muz ti uz nebude chciet ist na dalsi rok prec po skusenosti...ale ty vies co sa oplati risknut..

patka06
5. máj 2021

mojej dcére pri ceste autom, pomohlo premiestniť sedačku na miesto vedľa vodiča - samozrejme v smere jazdy, tak zvládla aj dlhšiu cestu v pohode, dokonca aj bez nevoľnosti

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elisebah91
5. máj 2021

@beata_k podobne, skoro sme sli do zvodidiel na dialnici co to uz muz nedaval..dieta reve, ja revem tiez lebo uz neviem co a muz v koncoch....niektore ddeti su take a nenaucia sa to...len musia vyrast z toho..

dencii
5. máj 2021

Autorka nechcem ta prehovárať keď už si sa rozhodla letecky, ale treba zvážiť, že aj letecky to nebude za 2 hodiny, musíš byť predtým 2hod na letisku, potom cesta, ďalšie vykladanie a čakanie na batožinu, autobusový transfer na hotel (rozumej napchaty bus cudzích ludi a dieťa na kolenách), ta cesta bude tak ci tak trvať min. 6 hodín a ktovie ci to nie je pre dieťa ešte stresujucejsie. Moja ma 3 roky a do lietadla by som si s nou veru netrúfla a v tejto covidovej dobe už vôbec nie. Ale to ta nechcem odhovárať, len ukazujem druhu stranu veci. Ja by som to radšej riskla tým autom s prenocovaním v BA ako si písala. Alebo ešte rok počkať, my sme ešte tiež s malou v zahraničí neboli, tiež sme mavali grcacky v aute a pod., tento rok chceme prvýkrát skúsiť sever chorvátska, tak uvidíme. V každom prípade držím palce 💪

autor
5. máj 2021

@elizabet173 mas úplnú pravdu... autom fakt blbý napad
🙏 vďaka za MK 😆
Tu človek dostane aj vynadane, ale aspon sa spamata a otvorí oci😍

autor
5. máj 2021

Ja si zaplatim na týždeň stravu, nejaku pani co bude pratat a obsluhovať nas 😅😅 a budeme mat Havaj doma 🤣

Lietadlom by to podla mna zvládla.
2h ešte zabaviť zabavime, ked trochu poplace, to zvládneme. Zmeny ma rada - letisko, bus,... toho sa nebojim

patka06
5. máj 2021

podľa mňa to autom nie je až tak zlý nápad, pre mňa prijateľnejší ako letecky
Dobre si to vymyslela s tou medzizastávkou v Bratislave ..odtiaľ je chorvátske more 6 hodín cesty ...to by v noci zvládla, teda prespala, pri šoférovaní sa vystriedate.. a ten druhý pospí,

hettinka
5. máj 2021

S tým nočným cestovaním je rste jeden problém. Pricestuje o 8:00 ráno a do hotela ubytujú o 14:00. Preto teraz už chodíme nadránom, aby sme dostali izbu hneď.
To iste letové časy charterov, niekedy katastrofa, odlet o polnoci, celu noc sme nespali a ďalšie 3 hodiny sme čakali na ubytovanie. Ale nám to nevadí, kvôli moru všetko 😍
Možno lepšie je letieť pravidelnou linkou a auto si tam prenajať, vtedy sa dá čas trochu vybrať.

tanicka124
5. máj 2021

Aku mate sedacku?

engynka
5. máj 2021

My ideme tiez prvykrat s malym k moru, bude mat 2 roky. Cesta autom je toez docela peklo ale ked zalomi tak je klud. Navyse my ideme naschval na Pag aby sme mohli ist trajektom a tam si pobeha. Takze aj toto je jedna z moznosti.

veronikazoja
5. máj 2021

dá sa ísť aj s autovlakom

lusy9911
5. máj 2021

Tak ale keď mi dieťa neznáša jazdu autom a plače tak nebudem riešiť 12hodinovu cestu autom na dovolenku.tak skúste ísť lietadlom alebo ísť budúci rok keď bude väčšia.ved jeden rok bez mora sa ešte vydržať hádam dá

martyzpp
5. máj 2021

Necitala som vsetky komentare, mozno uz to bolo spomenute, ale do Chorvatska ide aj vlak. Mozno by to bolo za zvazenie. Mala by si mohla aj pobehat, aj pozerat vonku, jest, spat...

janush
5. máj 2021

ak neznáša cestu v aute, tak potom necestovat... bude to utrpenie pre vas i dieťa... treba ešte rok zatať zuby a vydžať...

aceris
5. máj 2021

my sme isli ked mal maly 13mesiacov....tiez nenavidel cestovanie ak to nebolo v case jeho spanku....isli sme cez noc...v pohode tak ako doma aj v aute sa zobudil 1x na mlieko a spal dalej.....cestu sme mali daco vyse 11hodin...takze odporucam casovat a cestovat pocas spanku...

guiseppinka
5. máj 2021

Prve chorvatsko sme dali s dcerou, ked mala 14 mesiacov. Sla spat oblecena, odchod bol o 4 rano, len som prebalila, nakojila a do vajca (to bola chyba, na kratke presuny uz revala, bolo jej uz ltt, ale muz este nechcel do sedacky, ze vajco je lepsie). Prva zastavka bola at slo hranica, dali sme ranajky a sli sme dalej... Este niekde bola prestavka, ale uz nepatam. Dalsia dovca bola uz aj s mladsou, plan taky isty, ale mladsiu zobudila lampa na parkovisku, takze dlho mrncala a kedze uz svitalo, tak bola hore. Cesta bola celkom fajn, ale pred hr bola kolona na dialnici a sli sme krokom, to uz bola nekludna. Ale cesta v noci je u nas des... Nevedia zaspat, budia ich svetla... Teraz chceme ist uz s 3 deckami. Neviem ako bude mladsi zvladat cestu, lebo kvoli hraniciam sme s nim este nikde poriadne neboli... Teraz sa chystame konecne na svk, tak uvidime...

hettinka
5. máj 2021

@veronikazoja videla si ceny za ten vlak? Až mi zle prišlo, to je drahšie ako letecky a auto prenajať. A cesta nekonečna, strašne dlho to trvá.

elenka.k
5. máj 2021

Nič sa neboj , jazdili sme tiež, keď boli deťúrence malé, a malý fakt nemal rád jazdy, šli sme cez noc, aby zaspali a pred obedom sme boli na mieste 😉
Treba hovoriť, že ideme k moru k vodičke, aby sa tešilo 🙂
Takto s autom, môžete kedykoľvek ísť kam potrebujete, aj zastaviť, a keby dačo aj ísť domov

natalala
5. máj 2021

Isla by som lietadlom, my sme prvykrat boli ked mala necelych 11 mesiacov a zvladla to super, lebo si tam mohla aj pochodit, nemusela byt priputana v sedacke

alenka7777
5. máj 2021

neboj, bude to v pohode. my sme vyrazali s takymi malymi detmi o cca 22 vecer. rano o 7 sme boli v crikvenici. celu noc prespali.

veronikazoja
5. máj 2021

@hettinka videla som ceny, ja som len ponúkla autorke ďalšiu možnosť

ceklis
5. máj 2021

Určite keď je takýto problém, naplánovať cestu s prespanim niekde. Ta Bratislava je dobrý nápad určite. A po ceste keď bude moc zle, zase prespať. Čo už 🙂 hlavne že v zdraví a pohode prídete do ciele, to, že to potrvá dlhšie, je jedno 🙂

thoughtfulweirdo
5. máj 2021

Ja by som šla vlakom 😂 lietadlo je samozrejme rýchlejšia možnosť, ale ja sa bojím, takže by som volila vlak. Tam je to fuška pre rodičov na zabavenie, ale pre dieťa príjemnejšie než byť pripútaná v sedačke.

ceklis
5. máj 2021

@thoughtfulweirdo inak to je Super nápad 🙂 veď keď ide napríklad o Chorvátsko, dá sa ísť autovlakom 👍🏻 Je to aj celkom pekne dobrodružstvo 😍

marzuz89
5. máj 2021

Ved nemusela si hľadať fotku, je to ôk, keď povieš ze nevidí, nevidí. No na druhej strane. Naš je voči oknu ešte nižšie sa mi zdá a nie je vôbec problém, komentuje a vidí aj traktor na roli pozdĺž cesty 🤔 ako vieš, že nevidí? Pred seba určite 🙂 tam problém nemusí byt

autor
5. máj 2021

@tanicka124 britax , prečo?

autor
5. máj 2021

@veronikazoja nie kazde auto sa do auto vlaku vojde, inak by sme tak určite isli

autor
5. máj 2021

@guiseppinka dakujem za skusenost
No a zápchy su dalsia vec
...
Naozaj uvažujem, že ten rok asi ešte vydrzime