Airbnb filter

maru21
10. feb 2024

Dobrý večer, chcem sa poradiť prvýkrát vyhľadávam ubytovanie cez stránku Airbnb, neviem sa dopátrať a nastaviť filter....cenové ponuky ubytovania sa dajú zoradiť podľa obľúbenosti,ceny...?
Tak ako je to napríklad na booking.som?
Ďakujem za odpovede..

vanilkovazmrzka
10. feb 2024

Tusimze sa nedali zoradit podla ceny…. Aspon v telefone v appke si pamatam, ze ma to rozculovalo. Vies si iba nastavit max cenu. Ale uz som to nejaky cas nemala zapnute tak mozno sa nieco medzicasom zmenilo

maru21
autor
10. feb 2024

@vanilkovazmrzka Najprv som to pozerala v apke kde to nešlo,tak som skúsila cez web.stranku ani tam to nejde alebo to teda neviem nastaviť, tiež ma to rozčuľuje, keďže sa striedajú ceny 50€ verzus 140€🙈

limoncino
10. feb 2024

@maru21 vieš si nastaviť cenové rozpätie koľko Max. Si ochotná dať za cenu za noc

deedol
10. feb 2024

myslim, ze @vanilkovazmrzka ma pravdu, stale to tak je.
mozes si dat nizsiu cenu, napr. tych 50, a potom postupne zvysovat, ak nic dobre nenajdes v tej nizsej.
a inak offtopic, ale odporucam pozriet aj booking, bookovala som nedavno ubytka na leto a booking mal ten isty apartman v ponuke o 1/4 lacnejsie (450e vs 350e). bola som celkom prekvapena, lebo pred rokmi bolo airbnb vzdy vyhodnejsie...

vanilkovazmrzka
10. feb 2024

Inak fakt, uz je to casto 1:1 ta ponuka na airbnb aj bookingu, takmer kazdy to uz inzeruje na oboch platformach, cize fakt uz to neni co to byvalo…. A booking je v tomto lepsi aj co sa tyka rozsahu filtrovania aj radenia podla kriterii

maru21
autor
10. feb 2024

@deedol ďakujem za upozornenie...😉

queen_mary
11. feb 2024

@deedol a mozno keby pozroes agodu, tak to maa este o 100 menej 😀

queen_mary
11. feb 2024

Ja mam rada airbnb, nemala som tu skusenost, ze by som nasla na bookingu to, co som si nakoniec vybrala, aj ked ano, urcite predavaju cez viacero portalov, why not.

Mna stve ten ich filter, tiez si tam nevies povyberat viac veci naraz, a este aj tie filtre v hornej liste co tam su, su tiez dost slabe..

fido69
11. feb 2024

Filtre na AirBnB su nastavené dobre. Vždy hľadáš ubytovanie v určitej cenovej hladine a prave tu si tam nastavíš. Nie je rozhodujúce či ubytovanie stojí 50€ alebo 55€ na noc. Dôležité je ako sa páči tvojej manželke/patrnerke 😁

Ak porovnám Booking.com vs AirBnB z hľadiska ceny je výhodnejší booking. AirBnB cenu prenajímateľa navyšuje o svoj poplatok za fungovanie systému. Bremeno poplatku prenáša na záujemcu o ubytovanie. Booking.com naopak províziu vyberá od inzerenta, takže hľadajúci to má lacnejšie.
Na bookingu je väčší vyber, pretože sú tam aj klasické hotely, ktoré môžu mať lepšiu cenu (last minute) resp. ponúkajú aj doplnkové služby (raňajky).

Ak niekam idem, tak booking.com je moja prvá voľba. Ak nie som spokojný s výberom alebo cenou, tak pozriem aj AirBnB.