Skúsenosti s Airbnb

quinten
13. feb 2016

Dobry den. Mate prosim niekto skusenosti s objednavanim ubytovania cez AIRBNB ? Ja som zatial vyuzivala len BOOKING a bola som vzdy spokojna. AIR vsak ponuka ovela viac sukromnych apartmanov, ktore ja oblubujem a tak premyslam nad nimi. Odradzaju ma vsak tie ich poplatky navyse. Cena za noc je tam priblizne rovnaka ako v ponuke na BOOKING, ale ked si k tomu pridam poplatok za upratovanie a nejake ich sluzby, tak sa cena vo vacsine pripadov teda dost dvihne. Ako to teda je, vie mi niekto povedat osobnu skusenost? Vopred dakujem 🙂

razdvastyri
13. feb 2016

Ahoj, ja som cez Airbnb absolvovala uz niekolko pobytov aj vo vselijakych exotickejsich destinaciach a zatial vzdy spokojnost. Aj tento rok mame ubytko na Mallorce vybavene cez Airbnnb. Kazdopadne s tymi cenami je to tak ako pises - niekedy sa roznymi povinnymi doplatkami mozu vyrazne zdvihnut, cize je to potom na uvazenie ci sa ti to oplati oproti, povedzme, hotelu. Neviem kde konkretne hladas, ale vo vacsine miest je ten vyber naozaj pestry, staci si nastavit nejaky cenovy strop a urcite najdes aj lacnejsie alternativy, na ktore sa nejaky hotel proste nechyta. NIe kazdy si navyse nastavuje poplatky za ubytovanie, kaucie atd. Sprostredkovatelsky poplatok Airbnb uz je tam vzdy, ale zase tiez sa odvija od vysky celkovej sumy za tvoj prenajom...Ja Airbnb preferujem okrem vyhodnych cien najma kvoli tomu, ze sa rada na dovolenke citim ako doma. Mam normalny byt ci dom s kuchynou a dalsim vybavenim, byvam niekde medzi miestnymi a nie ako sardinka so 150 dalsimi turistami v nudnom hoteli atd. Ak mozem este nejak poradit kludne pis.... 😉

quinten
autor
13. feb 2016

Nad hotelom neuvazujem. Presne ako pises, sukromny byt a citit sa a fungovat ako doma. Ja som si len vsimla, ze niektore apartmany su aj na AIR aj na Booking a vdaka tym poplatkom vychadza AIR drahsie. Ale prave ten vyber je tam ozaj velky a tak je v kazdom termine z coho vyberat.
A ako je to s tymi kauciami, tie tam totiz nikde nevidim? Kedy sa dozviem, ci je a v akej vyske?
A mozem hostitela kontaktovat s nejakymi otazkami aj ked nemam urobenu rezervaciu?

razdvastyri
13. feb 2016

Niekedy sa ozaj môže stať, že nájdeš apartmán aj inde a bez poplatku, raz som tak vymákla domcek v slovinsku, ktory som len tak zo srandy hodila do googlu a dohodla potom uz priamo s majitelom (mal sukromnu stranku..). Skusat sa teda urcite oplati aj takto...Kaucia by bola v rovnakej sekcii kde sú aj napr. tie upratovacie priplatky, cize ak tam nie je tak ju majitel nepozaduje. S tymi otazkami bez rezervacie je to trochu sranda - ano, mozes sa "len" pytat, ale uz aj vtedy zadavas konkretny datum, na ktory sa pytas (presny, ziadne priblizne, inak ta to nepusti..) a odpovedajuci majitel vramci odpovede tvoju ziadost predschvali (plati tusim 48 hod..?) . Nemusis, samozrejme, dalej v komunikacii/rezervacii pokracovat, ale tlaci ta to akoby do takej zavaznosti, co mna trosku irituje. Ale komunikovat urcite treba, mne to vzdy vela napovie o tom, ci s danym clovekom chcem alebo nechcem nieco riesit...tento rok som napr nasla supervyhodne grecko byt+auto k tomu, ale ked na moju anglicku "esej" s tromi zasadnymi otazkami majitel po troch dnoch odpisal "halo welcam", rozhodla som sa nepokracovat :D

slniecko35
13. feb 2016

Ja som bola velmi spokojna, ubytko nas vyslo o vela lacnejsie ako hotel a je super, ze mozes jednat priamo s majitelmi. Ak su nejake extra poplatky je to tam riadne napisane a ak sa ti ta osoba nepozdava tak proste nepokracujes. Mozem len odporucit.

lennicka
13. feb 2016

Boli sme tak v salt lake na lyzovacke, aj v Parizi, aj Prahe..., pre mna super....

alaguema
13. feb 2016

@quinten u mňa dobrá skúsenosť, určite budem využívať aj ďalej.

savanna
13. feb 2016

bola som tak v rime aj vo varsave a vsetko bolo super 🙂 ubytko velmi lacne, ceny na urovni hostela a kvalita neporovnatelnejsie lepsia.

quinten
autor
13. feb 2016

Dakujem za vsetky skusenosti. Este by som mala otazky k platbe. Akou formou za pobyt zaplatim? Povedzme, ze si teraz urobim rezervaciu na pobyt s terminom o mesiac, ako prebieha uhrada? A v tom odseku CENA, ked je uvedene, ze ZALOHA, tak to ma byt ta kaucia?

razdvastyri
13. feb 2016

Ano zaloha by mala byt ta kaucia, aj ked v praxi s nou osobne nemam skusenost, ale myslim, ze sa to dava az v hotovosti na mieste a pri odchode ked sa majitel uisti, ze ste mu nic neznicili tak peniaze vrati. plati sa inak normalne kartou, aspon ja platim tak a neviem ci je aj nejaka ina moznost (paypal..? skor nemyslim..hotovost az na mieste ale celkom urcite nie). funguje to tak, ze peniaze hned pri rezervacii zaplatite airbnb (cela suma) a oni si ich nechaju az do 24 hodin po vasom planovanom prijazde do ubytovania. tych 24 hodin mate na to, aby ste sa ozvali v pripade nejakej nezrovnalosti (majitel sa s vami nechce stretnut, byt neni ako ste sa dohodli atd...) a airbnb tym padom peniaze majitelovi neposunie a vam by naopak mali hned zaistit primerane nahradne ubytovanie v danej lokalite atd. este som taku situaciu nezazila, ale pocula som ze to celkom funguje,,,

quinten
autor
13. feb 2016

Dakujem. Ja som zatial bola zvyknuta platit vsetko v hotovosti na mieste. Ta 24 hodinova "poistka" je ozaj super. Aj ked myslim, ze tie recenzie su dostatocne realne a da sa podla nich rozhodnut.

jano1401
16. feb 2017

caute vsetci .. ak sa teraz registrujete na airbnb da vam zadarmo 30 libier na prvú rezerváciu
https://www.airbnb.co.uk/c/janc1550

glori333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miselle95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz