AKé máte skúsenosti s ostrovom Rabač v Chorvátsku?

syja
11. apr 2010

My sme sa tohto roku rozhodli pre dovolenku v chorvatsku, konkretne rabac. Ak ma niekto z vas skusenosti s tymto miestom budem rada za kazdy typ na nejaky vyletik v okoli, ihriska pre deticky, miesto kde sa da vypit dobra kavicka a tak. Vdaka za kazde info.

yanielka
12. apr 2010

ahoj Syja,

my sme boli dvakrat v Rabaci, raz ked som bola tehotna a druhykrat mala dcerka 8 mesiacov. Plaze su kamienkove, je tam fajn aj pre deti nejake ihriska a vecer aj vlacik a nejake tie auticka no myslim, ze staci. Neviem v akej casti budete , my sme boli az na konci a fajn su tam take mensie plaze a je ich viac, ale aj tak bolo dost narvano.........Je tam velmi pekne, ale voda bola trochu studena, kazdopadne minuly rok sme boli v Taliansku a zdalo sa nam to pre deticky lepsie....ale kolko ludi tolko chuti. Urcite sa vam bude v Rabaci pacit......ak mas este nejake otazky kludne napis

syja
autor
20. apr 2010

Super. Som rada ze su tam nejake aktrakcie pre deti. my budeme tiez na konci na girandelle. Ideme zaciatkom jula tak dufam ze nebude az taky velky dovolenkovy booom.

yanielka
21. apr 2010

my sme byvali za girandellou, po nou su este aj take atrakcie ako tahanie kolesa za clnom a podobne a hned za girandelou teda pod valamarom (hotel v ktorom sme byvali) je detske ihrisko aspon pred dvoma rokmi bolo 🙂 takze to budete mat pod nosom. Inak nasi znami chodia do girandelly uz roky a vraj je tam super strava, tak snad budete spokojni.....ak by si mala este nejake otazky napis

rainee
21. jún 2012

@yanielka ahoj, my mame v plane ako jednu z variant na dovcu girandellu, len by som sa chcela spytat ci je tam vhodna plaz pre deti, hlavne bez kamenov a jezkov a ziadna masovka 😉 a tiez ci je to daleko do mestecka na prechadzky, lebo vraj tento komplex je niekde na kraji.

yanielka
22. jún 2012

@rainee myslim, ze plaz vhodna pre deti je su tam okruhliaky a rovno pod girandellou male kamienky, ziadna masovka typu sever Talianska ale male plaze a plazicky, ktore ale plne su🙂 Do mestecka cca 15 minut pomalou chodzou a vecer tam jazdil aj vlacik spod girandelly

adapo
1. júl 2012

ahojte, tak my sme sa práve vrátili z Rabacu, Girandelly a môžem povedať, že bolo super. Miesto vhodné pre rodiny s deťmi, ubytovanie a polpenzia super, pláže, atrakcie....všetko na jednotku, odporúčam....

olik2009
17. júl 2012

Ahoj mi sme tam boli minulý rok,bolo tam super ,ubytovaný sme boli tak ku koncu,tam boli take super pláže kde sme boli za kameňmi aj sami,bolo tam veľké súkromie,voda bola trochu studená,okolie krásne,večer keď sme sa prechádzali videli sme aj delfíny -krásny zážitok,prechádzal aj vláčik 😀 ,bolo to lacné,večer veľa stánkov 😵 ,aj ja odporúčam 😵

erzulik
17. júl 2012

@adapo ahoj aj my sa chystame do Chorvatska okolo 27.7 s 10 mes. dcerkou. Ako dlho trva do Rabacu cesta? Musim si vopred zarezervovat ubytko? Je lepsie cesovat s babom v noci alebo cez den? Dakujem za info.

rainee
18. júl 2012

My sme boli zaciatkom jula v Girandelle, takze pisem par postrehov....
Letovisko Rabac sa mi pacilo, nebolo daleko z hotela do mestecka a premaval tam aj turist.vlacik co potesilo hlavne deticky 🙂 Tiez nebolo daleko na vylety (Pula, Poreč, Rovinj, pripadne do Talianska).
Ja osobne by som ale nabuduce vybrala urcite kvalitnejsi hotel. CK ponuka tento hotel ako 3*, oficialne hodnotenie je len 2*, comu zodpoveda aj ubytovanie a sluzby, takze je vhodny skor pre nenarocnych klientov. Co mi dost vadilo bol neskutocny pocet schodov do restauracie, na plaz, proste vsade (boli sme ubytovani v tom najvyssom pavilone), takze je to urcite nevhodne pre starsich imobilnejsich ludi alebo pre rodiny s malymi detmi a kocikmi. Izby su sice zrenovovane, ale kupelka a balkon pamätaju este davne casy. Chybala nam tam klimatizacia kedze na izbe sme mali vyse 35 stupnov 😝 Personal mily ochotny, upratovanie tiez ok.
More krasne ciste, kamienkove plaze vhodne aj pre deti, bezjezkove, voda studensia. Len tam bolo dost vela ludi takze bolo treba si hned rano obsadit miesto - po 9,00 hod boli mensie plaze beznadejne plne, dalo sa najst este miesto na platenej plazi. Tiez kopec vodnych sportov k dispozicii (banan,padak), minigolf, plaz.volejbal, male detske ihrisko.
Mali sme polpenziu, varili tam vyborne. Len na veceru boli velke navaly (ludia uz cakali v rade pred otvorenim restauracie a potom sa doslovne "vpustilo stado" dnu) takze hodinu po otvoreni ste nenasli miesto na sedenie a ovocie+kolaciky boli uz vyjedene. Ale toto je skor o (ne)spravani sa turistov ako o restauracii. Tiez v tam velmi chybala klimatizacia pri takom teple a pocte stravujucich ludi, bolo tam nedychatelne 😝
Takze pre mna - Rabac ano, Girandella uz skor nie 😉

rainee
18. júl 2012

@erzulik my sme isli cca. 9 hodin z BA autom, po Ljubljanu bola cesta super ale potom uz boli dost navaly na chorvat.hraniciach lebo oni kontroluju doklady a tiez zdrziavaju mytnice. v noci budes mat asi prazdnejsie cesty a deti lepsie pospia podla mna, ale zas nie kazdy sofer chce ist na noc....

kvetka08
7. feb 2017

@yanielka Prosím pekne, kde v Rabači ste boli? Aké ste mali počasie?

yanielka
15. feb 2017

@kvetka08 to uz bolo davno🙂 byvali sme uplne na konci Rabacu v hoteli Valamar bellevue. Boli sme tam dvakrat a dvakrat sme mali pocasie dobre, iba prvy raz nam jeden vecer prsalo, plaze boli malicke kamienkove okruhliaky, bolo to fajn, ale s odstupom casu za tie peniaze uz by sme tam nesli. Za take prachy mas inde lepsi servis (plazovy atd)...ale ak niekto hlada apriori chorvatsko tak dobra volba🙂