Aktuálna trasa z Bratislavy do Chorvátska cez Slovinsko

abab
5. júl 2014

Dobry den, chystame sa do Chorvatska, chceli by sme ist cez Slovinsko bez platenia dialnice. Minuly rok sme stali na dialnici a vobec sme dialnicou neusetrili cas. Cestou spat sa nam podarilo vyhnut dialnici, hoci sme trocha pobludili, Pocula som, ze tento rok su nejake problemy a obchadzky smeruju na platene dialnice. Boli ste niekto teraz, ako je to s uzavermi a obchadzkami? Dakujem za vsetky rady ako sa dostat do Zagrebu.

bublinka127
5. júl 2014

to by zaujimalo aj mna, kedze ideme na Krk, tak sa asi tomu Slovinsku nevyhneme

anovo
5. júl 2014

My stále obchádzame slovinsku diaľnicu a bez problémov. Trasu manžel našiel na diskusii na stránke www.chorvatske.cz a vraj už tam aj tento týždeň niekto písal, že trasa platí bez zmien a problémov. Len treba ísť v meste Ptuj cez priemyselnú zónu, aby ste sa určite vyhli diaľnici. 🙂

abab
autor
6. júl 2014

@anovo dakujem za super link, ale škoda, že nevidim posledne prispevky. Na tej diskusii som sa docitala, ze lepsie je prechadzat cez Mureck, mne nasiel vyhladavac trasu cez Spielfeld. Prosim ta, chodite cez Mureck smer Lenart alebo Spielfeld smer Maribor? Chcem si to vytlacit detailne, nech nezmatkujeme po ceste.

anovo
6. júl 2014

@abab manzel ma urobenu tu trasu aj vo worde aj do Sygic navigacie. Dal to zdielat na internete. Prve dva subory su pre navigaciu cesta tam a spat a posledny je ten textovy. Tak si to stiahni, podla toho urcite nezabludite ani sa nedostanete na dialnicu. V tom worde su pekne aj fotky, ... 🙂 A tu je link https://www.dropbox.com/sh/k6nc4qv2b3txzz4/AACf...

misulikes
8. júl 2014

@anovo
ahoj, chcem sa spýtať nejakú dobu ste išli aj po diaľnici? či už v madarsku alebo v chorvátsku?? my by sme sa chceli uplne celkom vyhnúť diaľniciam...dakujem Ti za info!!!!!!

velkacica
8. júl 2014

@misulikes to veru neodporúčam, ak nechcete ísť dva celé dni, max. povolenou rýchlosťou od dedine k dedine... 😀

misulikes
8. júl 2014

@velkacica asi máš pravdu...

velkacica
8. júl 2014

@misulikes cesta mimo diaľnice v -A- vlastne priama ani neexistuje, vedie extrémnymi zachádzkami; v -H- sa dá použiť cesta č. 86 (BA - Rajka -) Mosonmagyarovár - Szombathely - Lendava (SLO), ale to je ako ísť zo Žiliny do Prešova a cez oveľa viac obcí... Cesta v samotnom -HR- od vonkajších hraníc k moru mimo diaľnice je dnes už nepredstaviteľná (hoci naši rodičia chodili 😀), naozaj nestojí za to míňať dni dovolenky. Pobyt v -HR- nie je najlacnejší (je to pomerne drahá krajina), podmienkam treba prispôsobiť rozpočet, alebo ostať doma, (prípadne ísť autobusovou dopravou)...

ikika
8. júl 2014

@abab a preco neskusite cez Madarsko priamo? Ja nie som velmi scestovana, zial... zaujimalo by ma to... moj otec chce ist tak tento rok...
S detmi nechcem ist letecky niekam, ak by sa nahodou nieco stalo, tak nasadneme do auta a ficime domov... ale verim, ze aj tak vsetko bude ok... 😀

anovo
8. júl 2014

@misulikes my chodime celu cestu (Rakusko aj Chorvatsko) po dialnici. Je to najrychlejsia cesta. Chodime az dole na Peljesac cize Chorvatsku dialnicu schadzame az na poslednom vyjazde. Neviem si predstavit ist tu cestu mimo dialnic 🙂 . Obchadzame iba Slovinsko, pretoze my chodime na 2 tyzdne a zda sa nam extremne vela zaplatit im za tych par km 30 eur (2 tyzdnove znamky) . Pred tym, ked este mali myto a nie znamky,chodili sme aj tu po dialnici. Vtedy jedna cesta (myto) vyslo asi euro. Ale ta obchadzka v Slovinsku je fakt v pohode 🙂 .

abab
autor
15. júl 2014

@anovo
Tak sme to skúsili podla tvojej rady ale Ptuj sme nezvládli, tak sme išli miernou obchadzkkou, manžel na nervy vyhlásil
, ze tych 15e hned ide minút. Uvidíme ako bude cesta spat, ci ho este nahovorim zísť z diaľnice 🙂.

misulikes
16. júl 2014

@abab ahoj, a kadiaľ ste vy šli?? rakusko, maďarsko, slovinsko, chorvátsko? po diaľnici?? díky 🙂

abab
autor
19. júl 2014

@misulikes Isli sme v Rakusku po dialnici, Slovinsko mimo dialnice, na dialnicu sme sa napojili az v HR. Cestou spat sme isli po dialnici po Slovinske hranice, uz sme Ptuj zvladli na jednotku. Len si treba dat pozor na tie kruhace v Ptuji podla odkazu, co sem dala anovo a nezmatkovat. Ja som zavahala, ked cestou tam na jednom bola smerovka na dialnicu, tak sme neodbocili a pokracovali na Varazdin Slovinskou krajinkou, ale napokon sme dorazili do ciela. Fakt nema zmysel davat 30e, ked ides po dialnici par km a este sa ti stane, ze tam zostanes uvaznena v zapche niekolko hodin ako my minuly rok. Takto je jedine riziko sobota v Zagrebe, kde sa tiez zvykne stat. My sme isli tento rok v pondelok a piatok uplne plynulo.

fazulka7
26. aug 2015
Používateľ fazulka7 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fazulka7.

Skús si stiahnuť túto navigáciu na 14 dní zadarmo - a ona ti pekne vygeneruje najrýchlejšiu trasu https://www.fleetwork.com/ 😉