Akú cestu zvoliť do Chorvátska zo západného Slovenska?

hanaxxx
25. júl 2023

Ahojte, ideme do chorvatska k Rijeke z Bratislavy a chceme ist po dialnici, teda na vyber mame smer budapest a potom do zahrebu atd, alebo cez rakusko a slovinsko. Cesta cez budapest je o hodinu dlhsia, cez rakusko a slovinsko to ale vobec nepozname, par ludi mi hovorilo, ze rakusania zvyknu znizit max rychlost na dialnici a potom sa cesta predlzi (je to naozaj pravda?). Viete mi niekto poradit, kto uz bol viackrat v chorvatsku, resp isiel tymto smerom cez rakusko a slovinsko, ci je to v pohode cesta alebo ist radsej na budapest? Dakujem

luccija
25. júl 2023

@hanaxxx vždy chodíme cez Rakusko

hanaxxx
autor
25. júl 2023

@luccija na vieden, wiener neustadt, graz, maribor? Dakujem

domiklik
25. júl 2023

@hanaxxx hlasujem za Rakúsko, neviem ci je dlhšia alebo kratšia, drahšia alebo lacnejšia, ale komfort cestovania sa s maďarskou diaľnicou nedá porovnať... Boli sme tento rok na začiatku prázdnin v Crikvenici, áno v rakúsku sú zúžené cesty, kvoli práci na ceste, ale išli sme v noci tak pohoda... Ak pôjdete v iny deň ako soboty, myslím, že nemáte čo riešiť...

nepic
25. júl 2023

@hanaxxx
Rýchlosť sa znižuje pri zhoršení kvality ovzdušia. Pri značke s obmedzenou rýchlosťou svieti aj IG-L a vtedy si treba dať obzvlášť pozor,lebo pri bežnej pokute napr 130€ v to v tomto prípade môže byť aj za 400.
A z Bratislavy nemusíte ísť až cez Budapešť,už pri Czarna sa dať smerom dolu a myslím,že to nebude hodinový rozdiel oproti Rakúsku a Slovinsku. Už majú aj Maďari dobre nové cesty. Zas čo sa týka kvality ciest a odpočívadiel,Rakúsko a Slovinsko je asi top v Európe. Šťastnú cestu a peknú dovolenku.

hradnapani
25. júl 2023

dlho sme chodili cez rakusko/ slovinsko a potom sme objavili madarsko (ale az na budapest sme nesli nikdy, netreba az tam zachadzat) a uz len tadial za posledne razy. Bolo to plynulejsie a cesty prazdnejsie - v rakusku stale nieco kopu a plno :D . Ale dost mi chybali tie rakuske pumpy s wc, v tom madarsku je toho ovela menej.

h2
25. júl 2023

@hanaxxx Chodíme cez Rakúsko. Neviem, ktorú navigáciu používaš, ale Waze ti ukáže pravdepodobnú dĺžku cesty, keď si zadáš aktuálny čas, kedy pôjdete. Berie do úvahy zníženie rýchlosti, zápchy, aj rôzne dopravné obmedzenia. Prepočítava trasu aj počas jazdy, stalo sa nám aj cestou tam, aj cestou späť, že sme sa vďaka nej vyhli zápcham.

hanaxxx
autor
25. júl 2023

@domiklik praveze nam to vychadza na noc zo soboty na nedelu :(

domiklik
26. júl 2023

@hanaxxx co spravíš, lepšie v noci ako cez deň...

luccija
26. júl 2023

@hanaxxx áno, tie zuzenia sú tam roky, ale nikdy sme nestali a vždy chodíme cez den

marcela1906
26. júl 2023

@hanaxxx ahoj, cestujeme každý rok cez Rakúsko a Slovinsko...je to lepšie

simonah73
26. júl 2023

@hanaxxx my minuly rok takto (niekto to manzelovi poradil) a predpokladam, ze aj tento rok tak isto. cez Slovinsko ideme cez tri dedinky popri dialnici takze bez platenie slovinskej dialnicnej. kupujem len madarsku dialnicnu a plus mame enc. a minuly rok sme tiez mali ist v sobotu som si to pri objednavani neuvedomila, nastastie mali volny den predtym iny apartman takze sme mohli ist skor z domu. tento rok ideme tam aj nazad vo stvrtok.

vroni
26. júl 2023

My sme išli tento týždeň. Z Viedne, takže Rakúsku sme sa vyhnúť nedokázali, ale rátaj, ze asi 140 km cez Rakúsko máš 100, inak normalne, žiadne obmedzenia neboli. Slovinska diaľničná známka stojí 16 euro (na týždeň), takže sa mi to tiež nezdá tragické. Išli sme celú cestu po poloprazdnych cestách, prvú zápchu sme schytali až ďaleko za úsekom, kam chcete ísť vy (v Čiernej Hore, čiže v celom Chorvátsku vôbec nie)

daniela2202
26. júl 2023

@hanaxxx ja mám tetu v Rijeke, išli sme cez maďarov, je to kratšie

hanaxxx
autor
26. júl 2023

@vroni isli ste cez pracovny den?

hanaxxx
autor
26. júl 2023

@simonah73 aj mne radili nieco podobne a aj by sme tak isli, len z urciteho dovodu (nechcem to teraz rozoberat, lebo to nic nezmeni na situacii) potrebujeme ist po dialnici (minimalne cestu tam, mozno cestu naspat by sme uz mohli ist aj mimo dialnice)

hanaxxx
autor
26. júl 2023

@simonah73 cize u nas moznost cez madarsko znamena ist po dialnici ku budapest ring a potom po dialnici do zahrebu

simonah73
26. júl 2023

@hanaxxx tak to netusim. ja som nikdy nesoferovala cez madarsko, tak sa k tomu neviem vyjadrit ale co pozeram na tu mapu tak od budapesti je to pomerne daleko.

vroni
26. júl 2023

@hanaxxx, nie, v sobotu, išli sme poobede.

hradnapani
26. júl 2023

@simonah73 my chodime presne tiez po tejto trase na Szombathely, nie je taka prepchata ako ta hlavna dialnica, ide sa po nej dobre. Ak nie je vyslovene nejaky dovod zachadzat k Budapesti, tak toto je dobra trasa smer chorvatsko.

hanaxxx
autor
29. júl 2023

Este trochu mimo otazka..si obchody v Chorvátsku v nedeľu otvorené? Googlim rozne odpovede, tak som z toho zmätená

zania
29. júl 2023

@hanaxxx ano, su zatvorene. Mozu mat otvorenych 16 nediel v roku, takze si treba prezistit, ci ta konkretna prevadzka je otvorena/zatvorena.

simonah73
29. júl 2023

@hanaxxx presne ako pise @zania tento rok to schvalili, mozu si sami urcite ktorych 16 nediel budu mat otvorene a zase isli by sami proti sebe, keby si vybrali nedele mimo sezony.... a teda ak tam akurat nedocestujes v sobotu vecer bez akejkolvek stravy tak si to vies pozriet aj na dverach, ze ci maju v nedelu otvorene alebo zatvorene a podla toho sa zariadit. ja v podstate ani doma nechodim v nedelu do obchodov.