Autobusom k moru

17. feb 2023

Som mladá a mojím snom je chodiť každé leto k moru. Lenže lietadlom sa sama bojím. Viem, že existujú aj zájazdy, kde ľudia cestujú zopár hodín autobusom k moru. Chodil takto niekto? Čo by ste mi odporučili ako "s tým začať"? Niekto skúseností?

pribinak
17. feb 2023

Skôr vlakom, v buse si nemáš ani ako ľahnúť či sa poprechádzať

marianarem
17. feb 2023

Ja som tak bola parkrat, ked som bola mlada, tak do 30ky. Vtedy som este vedela zaspat pomaly hocikde, takze to bolo v pohode. Dnes by som uz asi veru nesla.

drobcek26l
17. feb 2023

Boli sme viackrát autobusom. Chorvátsko, Taliansko, Bulharsko, Čierna hora

Za mňa je to super. Tu nasadnes a o nič sa nestaras, vystupis pred hotelom.

deti95060810
17. feb 2023

kolegyňa takto išla s rodinou do Grécka - cesta trvala zo 30 hodín...
už v Maďarsku chcela vystúpiť, ale manžel a deti ju prehovorili...
vraj nikdy viac.

maruska2269
17. feb 2023

Tiez som chodila aj s rodicmi busom. Mamina sa bala lietat. Boli sme Taliansko a Grecko (3x) rodičia stale chodili len autobusom. Oblubili sme Grecko a tak tam chodili lazdy rok vzdy na ine miesto. Do Grecka sme isli 21 hodin a bolo to v pohode. Su tam povinne prestavky ktore musia byt. Vacsinou sa vzdy dorazi skor ako je pisane. Da sa to v pohode zvladnut. Cesta bola zaujimava. Stale je sa na co pozerat. Napriklad cez Talianske Alpy to bola parada. Ubehlo to rychlo. Cez den sme sa kukali z okna v noci spali.
Na jednu dovolenku sme dokonca sli v poschodovom autobuse a mali sme rezervovane miesta celkom v predu nad sofermi. Parada 🙂🙂🙂

zobaka
17. feb 2023

ako dieťa stale, ako dospela nie, ja sa strasne bojim lietania, ale radsej vydrzim tie 2 hodiny ako niekde sa trmacat dva dni

gab
17. feb 2023

sla som "zberakom" autobusom,takze do Chorvatska to bolo 21 hodin. 🙉.
Uplne uzasne je, ked ludia zacali okolo polnoci vytahovat jedlo a autobus smrdel po reznoch, klobase a este vselicom inom. 😅
Vyhodou takejto dovolenky je nizsia cena oproti lietadlu aj vlaku, ale to je tak vsetko.
Autobusom to je mozno zaujimave pre deti, ktore sa zmestia v pohode na sedadlo, ale ako dospela si nemam kde poskladat nohy, takze nie, dakujem.

mircalla
17. feb 2023

Ani za nic. Vlak do Splitu a potom taxi. Jedine autom ci lietadlom

karolinakk
18. feb 2023

Jasne chod. Skus na začiatok Turancar, boli sme s nimi minuly rok busom v Grécku, dokonca so 4 rocnym krpcov 🙂 kľudne pôjdem znova.

lienka9
18. feb 2023

Roky sme tak chodili.zbehni do hociakej cestovky a rezervuj si pobyt aj cestu.najjednoduchsis,ak nechces na vlastnu past.najcastejsie sme chodili s turancarom alebo globtour.niektore cestovky robia aj take vikendovky,alebo na otocku,ze v noci cestujes ,cely den pri mori a vecer spat..ak ti nevadi spat v buse (ja som s tym nikdy nemala problem sa tam poskladat :D ) tak je to super,ked chces ist a bez starosti

matabb73
18. feb 2023

My sme boli prvý krát pri mori v Bulharsku v roku 1996 autobusom. Vtedy cesta trvala vyše 30 hodín, lebo cesty boli mizerné, hlavne v Rumunsku, a dlho sa čakalo na hranicich. Teraz to trvá maximálne 24 hodín. Ako mladí sme to zvládli úplne v pohoda, dobré spomienky na to mám. Potom sme boli este autobusom v Grécku a Chorvátsku. Do Chorvátska sa dostaneš aj oveľa rýchlejšie. Netreba sa toho báť a vyskúšať to. Teraz chodia klimatizované autobusy a v prípade núdze je tam aj WC. Inak sú prestávky každé tri hodiny. Vezmi so sebou kamarátky a cesta ti ubehne rýchlo.

kp7333
18. feb 2023

boli sme kedysi v chorvatsku, este za mladi bez deti. vtedy to bolo v poho, isli sme na noc, rano sme sa zobudili uz v chorvatsku. aj v taliansku sme boli ako deti, na severe, to sa tiez da zvladnut. dnes uz by som nesla, uprednostnila by som letecku dopravu.

slavomira236
18. feb 2023

@karolinakk ja som tiez v minulosti chodia turancarom Grecko ..sama s malou dcerou parada vzfy sme mali suer last minutku

guiseppinka
18. feb 2023

Si sofer? Nemas nejake kamosky, s ktorymi by ste sli? Ak by ste mali 1 auto, tak sa viete zlozit na cestu viacere a mate super dovcu. Mne osobne stacilo ist len pp mnichov busom a myslela som, ze ma porazi... A to sa rakusko slo po dialncici... Neviem odkial si, ale do slovinska k moru to mas zo ziliny rovno cely cas po dialnici...

dankamg
18. feb 2023

Chodime každý rok s dcérou autobusom do Grécka, boli sme tam min. 10x a cesta nám vždy rýchlo ubehne. Každý rok tak máme dovolenku pri mori na 2 týždne a nikdy nás to nestalo dokopy aj s tým čo tam minieme viac ako 1000€. Ja by som nemenila.

marci77
18. feb 2023

neviem odkial ste .....ale napr. z Bratislavy na sever Talianska (Bibione, Lignano, Caorle.....) je to 7hodin
resp. chodi sa myslim tak, ze vecer nasadnu do autobusu a rano su tam 😉
je to tam fajn, urcite je vela cestoviek, ktore tieto zajazdy organizuju

ja tiez som ako mlada chodila busom, vtedy boli este letenky drahe ......boli sme autobusom aj na juhu Chorvatska, aj na juhu Talianska .....v pohode to bolo

hrabovo
18. feb 2023

@dankamg cez akú cestovku?

dankamg
19. feb 2023

@hrabovo rôzne, predtým prevažne s Aeolusom alebo Eurocartour, posledné roky chodíme s Experitour a Turancarom.

laila22
19. feb 2023

Bola som pár krát v Chorvátsku busom cesta 12h. Tento rok som zvolila Taliansko o polovicu kratšia cesta. Idem s turancarom..

autor
23. feb 2023

@laila22 chodíte s niekym alebo sama?

laila22
24. feb 2023

Chodím s dcérou. Niekedy ideme samé, niekedy s priateľmi, alebo s rodinkou môjho brata... Ale sama iba so sebou som nebola ešte nikdy.

zuzana2403
30. apr 2023

@drobcek26l cez ktorú cestovku chodíte?

drobcek26l
30. apr 2023

@zuzana2403 vacšinou Globtour. Ale boli sme aj Satur, Seneca a Tip travel

veronikadk
16. jan 2024

@dankamg a cez akú cestovku ste kupovali pobyt?

marca12
16. jan 2024

Moja znama chodi kazdy rok busom. Ked nemas inu moznost,si vdacna aj za to a nepride ti to ako nieco strasne.

bluka2
16. jan 2024

A nie sú v dnešnej dobe lacnejšie letenky? Zajtra tu z DE kanarske za 16€