Prvá dovolenka pri mori s ročným bábätkom

14. dec 2023

Ahojte, teraz má dcérka 10 mesiacov, na ďalší rok plánujeme ísť pri more lietadlom. Manžel nebol ešte nikdy pri mori a chceli by sme niekam ísť..asi by sme išli Turecko alebo Grécko.
Vedeli by ste mi prosím povedať vaše skúsenosti? Ako je to z batožinou do lietadla, či tam môžu byt výživy, sunar, dojčenské vody a pod. A či papali aj ich stravu ?
Ako je to s kočíkom, postielkou v hoteli napríklad a podobne? 🙂 vedel by mi tu prosím niekto poradiť takéto podrobnosti ? Za každú radu moc ďakujem

majlo1234
14. dec 2023

Vsetku vyzivu pre dieta mozes so sebou zobrat aj na palubu, rovnako ako aj vodu pre dieta. Kociar/autosedacku si vyriesi s aerolinkou/cestovkou, vacsina ich vezme dva kusy detskeho “naradia” v ramci letenky. Co sa tyka stravy pre rocne dieta, davala by som striedmo. Skor vziat zopar sklicok a decku ponukat cerstve ovocie a zeleninu, ale v 5 hviezdickovycj rezortoch maju stravu aj pre taketo male deti. Postielku vam daju tiez. No a kocar urcite brat, vyspi sa ti v nom na plazi, pripadne aj vecer v restike ked si budete chciet posediet

bluemoon24
14. dec 2023

My jsme byli o prazdninach - do letadla te nechaji pronest v podstate cokoliv na jidlo a piti pro dite, musis ale pocitat, ze muzou udelat namatkovou kontrolu - nam napriklad otevreli 2 ovocne vyzivy na testy, tak je pak syn snedl jako prvni. V letadle bude sedet tobe na kline (nebo muzi) + jeste dostanete detskou plaveckou vestu, takze je tam extremne malo mista a je to neprijemne - z tohoto duvodu bych volila grecko nad tureckem. Dale si dej pozor, aby hotel nebyl moc daleko od letiste - po cekani na letisti, letu a cekani na batozinu, byla 3h cesta na hotel utrpenim pro vsechny. To jsou jen me soukrome tipy. Syn v roce jedl vsechno, takze my jsme jidlo moc neresili a jedl normalne s nami, nejake snacky jsem samozrejme mela. Co jsem nedavala, tak kohoutkovou vodu, ale kupovala jsem balenou - ale takove doporuceni bylo i pro dospele. Kocarek jsme odevzdavali lred letadlem, dite ma narok na dva kusy (cestovni postylka, kocarek, atd.) + batozinu do 10kg - tak jsme meli my, musis zkontrolovat na strankach letecke spolecnosti. Postylku nam nachystali v hotelu automaticky, i kdyz jsme rekli, ze ji nepotrebujeme. A jeste doporucim najit misto, ktere neni moc vetrne. My jsme byli na jizni Krete a bylo to dost zle, syn vubec nechtel nikam chodit, protoze mu vitr byl neprijemny.
Kdyby te jeste neco napadlo, klidne se ptej.

petamich
14. dec 2023

za mna radsej Turecko ako Grecko ale to je moja osobna preferencia, urcite suhlasim s komentarom vyssie, ze vyberat hotel (aj) podla vzdialenosti od letiska, posledne co sa ti chce po letisko-let-letisko je este sa trmacat dve hodiny autobusom, my chodime odkedy mame dieta v Turecku do Beleku napr. lebo je to blizko, vacsina hotelov je baby friendly, takze aj jedlo pre nich mas (v nasom davali aj sklicka aj vyzivy, varili a parili veci a pod.), brala som mu ale nejake aj z domu a oblubene snacky, ked by nechcel jest tie ich (mal necely rok, ked sme boli prvykrat), kocik sme odovzdali pri lietadle (dal sa ale aj pozicat tam, ak by si chcela), postielka bola automaticky nachystana

sylvie
14. dec 2023

Odporucam precitat si tento clanok, mas tam vsetko podrobne rozpisane, ak by nebolo nieco jasne, je tu skupina Cestujeme lietadlom: https://www.modrykonik.sk/blog/kacusik69/article/cestujeme-lietadlom-s-detmi-2023-x6r01q/
A potom je tu skupina Dovolenka Turecko, tam ti poradia najlepsie. Treba hladat baby friendly hotel, su hotely kde ti pozicaju aj kocik, maju detsku stravu a pod.

oliverceky
14. dec 2023

@petamich v ktorých v Beleku ste boli?

petamich
14. dec 2023

@oliverceky IC Santai Family Resort, Selectum cosi a Crystal Family Resort, ten bol medzi Belekom a dalsim "letoviskom", pred dietatom sme chodili aj dalej

oliverceky
14. dec 2023

@petamich Crystal waterworld nepoznáte?

petamich
14. dec 2023

@oliverceky ten zial nepoznam