Batožina do lietadla

n3la
10. aug 2023

Ahojte, chystam sa za dva týždne letieť, je to let s ryanairom a zároveň môj úplne prvý, chcela by som sa skúsenejších opýtať aby som nestresovala pri check-in 🙂 teda kedže budem v destinácii skoro pol roka potrebujem si zobrať epilátor, môžem ho mať v kufri ktorý ide do podpalubia či musí isť do príručnej batožiny? a čo sa týka tekutín je mi jasné že do príručnej max 100ml, ale v kufri môže byť väčší objem? jedna sa mi hlavne o šampón, ktorý ma 250ml, dakujem 🙂

yanni
10. aug 2023

@n3la epilator moze ist do podpalubnej. A kedze budes niekde pol roka ako pises, naco trepes sampon? Kupis si na mieste. hadam nejdes niekde do ciernej Afriky. Vsetko, co sa da kupit na mieste, hlavne kozmetika, ktora je tazka a zaberie dost miesta, by som nechala doma a kupila na mieste. Namiesto toho by som zabalila radsej nieco, co by ppopripada na mieste nebolo k dostanie/bolo velmi drahe/bez coho sa nezaobides. A ryanair je nizkonakladovka. mas tu spravnu letenku?

n3la
autor
10. aug 2023

Ano kúpim len je to česká znacka a ta tam nebude a tiež nechcem ísť hneď prvý týždeň na nákup kozmetiky, letenku mám dúfam správnu za 20kg kufor a príručnú som si doplácala

yanni
10. aug 2023

@n3la a kam cestujes? Fajn, ze si si doplatila. Ja som minule isla na sluzobku nizkonakladovkou (uz nikdy viac) a na gate tie zhrozene tvare par pasazierov, ked prisla tetuska a chcela od nich cash za prirucnu. Niektori ludia bukuju to najlacnejsie a neprecitaju si poriadne podmienky a potom su vyhukani.

jenn7
10. aug 2023

@yanni toto je take snobske....uz nikdy viac nizkonakladovkou😜, ja som vdaka nizkonakladovkam tento rok navstivila s dcerou take nadherne miesta🤩 a ku podivu, vobec sa necitim ako chudera🙂

jenn7
10. aug 2023

@n3la do podpalubia si zbal co chces a ak mas dost miesta tak samponov aj 5.

lady083
10. aug 2023

@yanni preco uz nikdy viac? ja cestujem do urcitej destinacie velakrat za rok len nizkonakladovkami, letenky su rozne ale aj za 50€ sa da. ani by ma nehlo platit napr austrian za min 5xviac. ide o tri hodiny letu, to je nic.

@n3la Mozes dat do podpalubia aj epilator, aj vacsie tekutiny v pohode, len dodrz vahu

onedaynick
10. aug 2023

@jenn7 ja som tiez precestovala mnozstvo krajin len vdaka Ryanairu a wizz.

tina5959
10. aug 2023

@n3la Let s Condor na Malorku. Píšu že kufor do 20kg. Ale nie sú písané rozmery kufra. Mate niekto skúsenosť? Môže byť aj väčší kufor?

jenn7
10. aug 2023

@tina5959 rozmery kufra sa riesia len pri prirucnej batozine, pri tej co ide do podpalubia je dolezita hmotnost.

tina5959
10. aug 2023

@jenn7 Ďakujem.

oliverceky
10. aug 2023

@jenn7 Prosím vás, Tailwind - môžu sa kufre zlucovat bez doplatku?
Napr.2 osoby v jednom napr.30 kg kufri?
Vďaka

misinka20
10. aug 2023

@yanni My vela krat cestujeme prave nizkonakladovkou len s ruksakmi... vdaka tomu vidime more a krasne miesta aj niekolko krat do roka... napr predvcerom sme sa vratili zo Santotini... a na par dni vpodstate netreba nic balit a co nemame kupime na mieste 😁

yanni
10. aug 2023

@misinka20 na kratke lety bez velkej batoziny ok, ale na dlhe lety nikdy.

kacusik69
10. aug 2023

@jenn7 riesi sa aj podpalubna, u vacsiny spolocnosti nesmie sucet stran presiahnut 165 cm (sirka/vyska/hlbka) - ale to vacsinou aj tak bezne kufre splnaju 🙂

zuzanka.zuzu
10. aug 2023

@oliverceky ak je váha kufra do 20kg tak nie, samozrejme 2 osoby sa môžu zbaliť do 1 kufra a letieť len s ním 🙂 ale váha sa nescitava hoci lietadlu je jedno či poletí s 1x40kg alebo 2x20kg

jenn7
11. aug 2023

@kacusik69 ano samozrejme, len ja som vychadzala z predpokladu, ze autorka nema v plane brat nieco nadrozmerne🤭

kacusik69
11. aug 2023

@zuzanka.zuzu nemate pravdu

cherrystone
11. aug 2023

@n3la ja som isla nedavno ale s inou leteckou spolocnostou a oni mali vyslovene uvedene, ze vsetky elektronicke zariadenia musia ist do prirucnej, takze treba precitat na stranke leteckej spolocnosti. ale zaujala ma ina vec v prispevku a to check-in lebo ten sa uz robi vacsinou dopredu online (dokonca aj pre podpalubnu batozinu) a pri niektorych leteckych spolocnostiach moze byt spoplatneny, ak ho robis na letisku.

kacusik69
11. aug 2023

@cherrystone Ryanair sa robi check-in vopred, ale batozina sa checkuje az na letisku… inak je spoplatneny (iba pri niektorych tarifach leteniek je zadarmo) … epilator moze byt ako v podanej tak v prirucnej