Boli ste na ostrove Rab s deťmi?

nataliamp
5. jún 2012

Rab

rebeka1977
24. júl 2016

@culia1 presne!!! Suha Punta a plaz Gozinka je raj ...malicka a pieskova. My sme uz doma. Na Rab uz nepojdeme. Bolo fajn ale pre nas nuda a najma pre deti. Asi nie sme ten typ co pajda po vsetkych tych plazach ako Dubac, Stolac....kde ide clovek uzuckymi cestickami v lese, nedajboh aby auto slo oproti a ked zaparkuje tak sa s celou vybavou ( slnecnik, musla, nafukovacka, chladnicka, taska s hrackami, taska s osuskami...) trepat v horucave pesi lesom....bleee to veru nie. A zase nie som taka bohata aby som si prenajala cln a vozila sa tam po mori. Deti mi tam nikdy nevydrzali dlhsie ako 2 hodiny. Nudili sa. V auguste este chceme niekam ist...len nevieme kam.

culia1
24. júl 2016

@rebeka1977 my sme sa s muzom zhodli,ze do buducna by sme kupili nafukovaci cln a tak by sme sli, ale urcite nie do Loparu.Nam sa pacilo aj na Istrii, co sa nam zakazdym oavedvilo,ze najkrajsie plaze su tam v kempingoch.

sirell
12. aug 2016

ja môžem Rab len odporúčať, boli sme už 4x v Lopare. Bývali sme pri tej pláži na opačnej strane od Rajskej. Nie je tam hlava na hlave, dá sa tam zahrať na pláži futbal, volejbal, požičať vodný bicykel. More teplé, plytká voda, Ďalej od brehu je v mori taká jama, kde je hlboká voda, aj betónová veža na skákanie. Dovolenka na Rabe je o niečom inom ako v rezorte, je to romantika vidieka. V Lopare sú krásne pláže v zátokách - kde sa dá aj potápať, ale tam si treba došlapať pešo alebo člnom, teda je to taká aktívnejšia dovolenka, čo nám vyhovuje. Moje deti vydržia na pláži vo vode celý deň, takže nie je problém vyraziť pešo aj na vzdialenú pláž na celý deň. My chodievame na 2 týždne, takže obehneme počas pobytu vždy viacero pláži. Rajská sa mne osobne nepáči - hlava na hlave, ale aj tam sme strávili 2 dni, pretože deťom sa tam páčilo veľmi (krajšie vodné bicykle, minigolf a pod. atrakcie). Kto chce otvorené more a vlny , nech ide radšej inde ako do Chorvátska. A len pre porovnanie - na Rajskej pláži v Lopare sa nájde miesto počas celého dňa ale v Baške na Krku to je iná masovka - pláž úzka, kamene, studená voda, niet kam stúpiť, lebo plážové osušky sa skoro dotýkajú - bleee, tam by som nikdy nešla na dovolenku ani zadarmo.

alias313
12. aug 2016

My sme boli na Rabe druhy krat.Byvali sme na opacnej strane Rajskej plaze.Boli sme taz aj na Ciganke..Celkom makacka cez les s kocikom..Ale stalo to za to😉Inak sme chodili na plaz oproti domu..piesok, dlha plytka tepla voda.Moje deti sa tam absolutne nenudili vek 1 a 7 rokov.stale boli vo vode. Na Lopar sme isli hlavne pre Rajsku plaz a nakoniec sme sa tam ani nekupali.Chodili sme len vecer na vylety vlacikom.Pochodila som uz vela miest v Chorvatsku, ale Lopar na Rabe je pre mna top...znami boli vtedy asi 100 km od Rabu a prisli nas pozriet a okupat sa, lebo mali take studene more, ze do neho ani nevliezli.a u nas proste nadhera.

sirell
12. aug 2016

@alias313 my sme objavili Lopar v r. 2009, ked sme hladali pieskovu plaz pre nasu vtedy 2,5 rocnu dceru a jednoducho nas ocaril. Potom sme otocili 2 x rezort v Turecku a teraz uz 3 roky po sebe zasa Rab. Boli sme aj inde v Chorvátsku, ale Rab je pre nas proste naj.... pohoda, klidek....

monika_35
24. aug 2016

Tak baby super vsetko mam prečítané
Po rokoch strávených v Turecku a Egypte tento rok smer Chorvátsko Rab
Dik za info
Len sa chcem spýtať na dlzku cesty,koľko je to km?

sirell
25. aug 2016

@monika_35 no podľa toho odkiaľ ideš a kadiaľ ideš. Z BA na RAB cca 650 km, cca za 8 hod sme boli na mieste (aj s prestávkami)

monika_35
25. aug 2016

@sirell super
Dik za info
Ideme z TT cez Maďarsko

thebeno
4. sep 2016

Tak sme sa prave vratili z dovolenky v HR. Na zaklade informacii aj na MK sme si vybrali ako destinaciu ostrov RAB kde su pieskove plaze vhodne pre deti. Cakanie na trajekt nebolo nijak zvlast dlhe (prichod Nedela - okamzite nalodenie, odchod Sobota okolo 12:00 cakanie aj s nalodenim cca 40 min). Bohuzial sme dost neskoro vyberali ubytovanie a tak aj s ohladom na ceny sme sa ubytovali v dedinke Supetarska Draga (cca 5km od Loparu). Nakoniec sme zistili ze je uplne jedno kde sa clovek ubytuje lebo na tie najlepsie plaze treba ist autom + peso. Stoji to ale za to. My sme boli na plazach Sahara (cca 15 min. chodze v lese) a STOLAC (cca 10 min chodze). Su to FKK plaze ale hned vedla nich su aj plaze pre textilakov. Na severnej casti LOPARskeho poloostrova je cca 22 peknych velkych nepreplnenych pieskovych plazi ktore su super hlavne pre decka. Nedostatkom pre niekoho moze byt prave ta nutnost dlhsej cesty autom + peso (co nam problem nerobilo a boli sme tam s 4 a 7 rocnymi chalanmi). Tento nedostatok je ale dovodom toho ze plaze nie su preplnene tak ako je rajska plaz priamo v meste lopar (Fuj). Ked nam fukala silnejsia bora (zo severu) boli sme pozriet aj plaze v Supetarskej Drage (da sa ale moc neodporucam) a v juznejsom Kampore kde je velmi pekna ale malicka pieskova plaz na konci smerom ku komplexu Raffaelo. Preto ak niekto hlada ubytko mimo loparu odporucam skor tuto dedinu aj ked do Loparu sa potom musi jazdit vecsiu vzdialenost cez mesto rab.
Druhu polovicu dovci sme potom boli na plachetnici ale to je zazitok sam o sebe. Na RAB sa planujeme este vratit koli deckam a aj preto ze sa nam tam zapacilo. Privital by som teda odporucania tych co pochodili aj ine plaze keby ich opisali ako sa im pacili.

frisnica26
3. mar 2017

@matesl dobry den, prosím vás nemát ekontakt, my chceme ísť dvaja dospelí a dve deti - jedno 4 druhé bude mať dva roky, kmotrovci chcu ísť s nami, našli sme ubytko my 75 eur na noc a oni 65 na nocô mne sa to zdá vela, prosím vás nemáte ten ktotrakt, dakujem

frisnica26
3. mar 2017

@matesl chceme ísť 15.7 - 22.7

frisnica26
3. mar 2017

@sirell ahoj, aj ja som už pozerala dve ponuky jednu mám priamo na pláži rajskej len to ubytko je drahšie a druhé som našla cez chorváta tiež na druhej strane ako ty píšeš, pri tej jadranka asi 500 m od nej, ale zda sa mi to tam dosť opzustené, všetko píšu že je len pri tej rajskej pláži, tak neviem, a fakt je to tam strašne predražené?
idu s nami aj kmotrovci - mladý pár tak nechcem aby sa nudili. a ak by sme išli na opačný breh od rajskej tak zase vraj ak chceme ísť na rajsku tak autom vždy platiť parkovné. čo všetko je na pláži na opačnom konci od rajskej su tam aj reštiky a ihriska pre deti? je to o 13 eur lacnejšie na noc ako pri rajskej a nám cena dosť zohráva rolu. dakujem za každu radu. po prípade fotky dakujem

sirell
4. mar 2017

@frisnica26 ahoj, zalezi od toho co ocakavas od dovolenky, t.j. co povazujes za zabavu a za nudu. Pri rajskej plazi su vsetky detske atrakcie, t.j. kolotoce, nafukovacie hrady, trampoliny a pod. vecer to tam jednoducho zije, ale kazda atrakcia nieco stoji. Na tej opacnej strane je vecer klud, su tam len restauracie - asi 4, priamo pri plazi je mensie detske ihrisko (smykalka, nejake hracie prvky, hojdacka) - deti sa maju kde vybehat.
Ako to tam vyzera si pozri na www.google.sk/maps
Na rajsku ist peso je dlha prechadzka (s malymi detmi je to unavne), takze bud auto a potom platis parkovne (celodenne tusim 30 KN?), treba ist ale pred desiatou, lebo potom uz aj parkovisko pri plazi je plne. Alebo sa da zaparkovat zadarmo na velkom parkovisku pred supermarketom, ktory je asi v polovici cesty. Dalsia moznost je odviezt sa vlacikom, ktory doobeda a poobede pravidelne premava. Ono je otazne ci kazdy vecer potrebujete rusny zivot. Moznosti vyzitia pre mlady par su vecer asi skor na rajskej, mladym odporucam zajst vecer aj do mesta RAB (autom alebo autobusom).

keathli
18. júl 2017

Ahojte, tiež zvažujem dovolenku na Rab-e, chcem sa spýtať, koľko stojí trajekt a z ktorého mesta a do ktorého ide? Ďakujem

alias313
18. júl 2017

@keathli trajekt ide z Jablanac do Mišnjak (na Rabe)...cena je okolo 130/140-kun v prepocte okolo 20€ jeden smer.Platili sme tak za auto,2 dospeli,1 dieta...

keathli
18. júl 2017

@alias313 ďakujem veľmi pekne 🙂 Asi to teda risknem a pôjdeme tam.... Neľutovali ste??? Rozhodujem sa medzi Zadarom - Privlakou a Rab-om.....

alias313
18. júl 2017

@keathli prave sme tu...ubytovani sme v casti Lopar,na opacnom konci rajskej plaze.Kedze sme tu boli aj minuly rok,mne sa tu pre deti maximalne paci.

alias313
18. júl 2017
tuqanqa
18. júl 2017

@alias313 my ideme do Loparu o mesiac, chcem sa spýtať ako je to tam s obchodom na potraviny...mäso, pečivo, zelovoc... Ponúka dostačujúci???

alias313
18. júl 2017

@tuqanqa ceny ako u nas niektore..je tu velky market konzum..zadajte do googla konzum.hr a pozrite si katalog.maso tu nekupujem,akurat ryby.maso cena napr.stehna kuracie okolo 3 eura,mlieko 0,60€,pecivo velky vyber,je tu dost pekarni,chlieb okolo eura..ovocie kupujeme v konzume,teraz nektarinky stoja 0,80€,cerveny melon 0,50,zlty melon 0,80€.paradajky tiez do eura aj paprika.zemiaky okolo 0,50...maslo,syry,jogurty,smotana ako u nas.zeleninu a ovocie maju aj v stankoch---straaasne vela a vsade,ale cenovo je to drahsie ako konzum.mineralka je drahsia ako u nas, okolo eura a cola je okolo 2€/2litrova...

keathli
19. júl 2017

@alias313 super, vyzerá to tam fakt krásne, my by sme išli cez Fifo, takže polpenzia a rozhodujem sa medzi Lopar a Suha Punta, aj keď si to predstavujem tam, že by sme chodili po ostrove, vraj sa to dá v pohode pešo, autom a sme bez detí, tak by to mohol byť v pohode .... Ak by si mala nejaký typ, kam sa ísť pozrieť, rada si nechám poradiť 🙂 Prajem krásnu dovolenku a ďakujem 🙂

alias313
19. júl 2017

@keathli je tu velmi vela plazi,ktore su kade tade...s detmi sme celkom limitovani...Napr.isli sme na ciganku-plaz,hore sme nechali auto a dole asi tak 20min.cez les.no blbo sa nam islo s kocikom.je tam krasne- a talych plazi je tu viac,ale s detmi su tazsie dostupne.Velmi pekne je priamo v centre, v meste Rab.Tam chodime vecer na prechadzky.autom je to z loparu okolo 20km.rano tam chodime na trh,ten je tam paradny.Ryby od vymyslu sveta.Ked je polpenzia to je fajn.V restike kde byvame my stoji pizza okolo 50kun, v centre Rabu je ale drahsia,v tych restikach okolo 80 kun.ale da sa to.

alias313
19. júl 2017

@keathli keby sme boli bez deti,urcite by sme si pozicali skuter/srvorkolku a prebrazdili vely ostrov😉

keathli
19. júl 2017

@alias313 ďakujem za typ, dnes som dovolenku zaplatila, plánovala som chodiť autom a peši, ale motorka je super nápad🙂 Joooj, ďakujem veľmi pekne za rady. Teším sa a vy si to tam užite🙂

kvetinka1888
19. júl 2017

Ahojte vidim že si tu radite tak potrebujem i ja jednu radu zajtra -vo sty vnoci cestujeme do chorvacka myslíte ze su sance si najst ubytko lebo nic nemame zajednane ideme i s detmi,prosim vas vu popri plazi i bufety kde sa da najesť?mame kočík tak verim ze niekde su i chodnicky ku pláži a budem tam vediet uspat dcerku,ďakujem za kazdu radu 😍

alias313
20. júl 2017

@kvetinka1888 ano su,ale nie pri kazdej plazi.napr.rajska plaz,plaz za nou,my byvame na druhej strane rajskej plaze aj tu sa da pekne s kocikom dostat k moru a je na rohu aj restika.zavisi to aj od toho do akej oblasti idete,na Lopar?Vcera sme sa isli peso prejst a mali celkom dost ceduliek ze maju volne apartmany...Tak snad sa nieco najde.Prajem stastnu cestu.

kvetinka1888
20. júl 2017

@alias313 dakujeeem to som sa potesila,ano na Lopar a s tym koníčkom super lebo ona len tam zaspi vonku..ešte mala otazocka ako to je s vlnami aspon male niekde su moj 6r by chcel aj to zažiť 😇

alias313
20. júl 2017

@kvetinka1888 no vlny su minimalne..akurat sem tam ked prejde cln😂ale mojmu synovi sa paci potapat a zbierat musle..Takze urcite sa tu nudit nebude..daju sa tu najst aj kraby,krevety,...

matova
30. júl 2017

@alias313 @sirell ahojte, my chceme ist na Lopar za par dni. Budeme byvat na zapadnej strane Loparu ( dufam, ze som vybrala dobre, neznasam masovky, velmi tuzim po kludnej dovolenke, ziadne masove plaze, planujeme sa trochu prejst cez les na tie vzdialenejsie plaze. Deti mame 6 a 8 r..). Varit si budeme sami,tohto sa obavam najviac- lebo nasa rodina- to je cista nezhoda- co sa chuti tyka.. Tiez sa bojim trochu ci tam nebyvaju nejake poziare, lebo parking bude v lesiku. Mam na vas otazku, je nejaky trh s rybami aj v Lopare? ( nemusi byt velky ako v meste Rab, len par rybiek na gril...😉). A potom voda - je na Lopare z vodovodu v pohode pitna voda? Nemali vase deti ziadne crevne problemy?
Pojdeme cez Madarsko od Kosic nadol, vecer vyrazime... ktovie ako dlho to pojde kedze v tv spravach davaju teraz katastroficke news. Chodievate na Rab trajektom zo Stinica? Chodi teraz kazdu hodinku? Akebo zo Stinica uz som pocula ze aj castejsie.
Dakujem krasne za kaxdu odpoved 🙂

alias313
30. júl 2017

@matova ahoj,zapadna strana je ta pri rajskej plazi,ci na druhej strane?My sme byvali na druhej strane od Rajskej plaze, tam kde je trajekt na krk.Tam nie je masovka,pre nas uplne idealne plaze...trajekt chodi dost casto,urcite kazdu pol hodinu.My sme cakali mozno 10 minut...Vodu sme si kupovali balenu v konzume v bandaskach..ale švagrina davala aj detom normalne z kohutika a nic nikto nemal.Aj domaci nam vraveli,ze je to normalna pitna voda...Poziare tam neboli,ani domaci si nespominali kedy naposledy tam horelo,lebo sme sa s nimi o tom bavili..Trh s rybami je pri Rajskej plazi je kemp,vzadu je hotel a v tom areali je dnu trh..Ryby maju vacsinou rano,t.j. okolo 8.00.My sme si morske lokalne ryby kupili v tom velkom konzume pri kruhovom objazde,mali morske ryby,tie male rybky,makrely a aj krevety..pokial pojdete na noc,malo by to byt v pohode.Cestou domov sme my isli na den..Prva mytnica cestou z Chorvatska sa pri plateni drzime v pravom pruhu ENC, nejdeme do pruhu casch.Ten ENC pruh sa potom rozsiri na platenie kartou.Je to ovela rychlejsie...Ked som videla tie kolony, tych,ktori cakali na mytnicu v hotovosti,tak to boli dobre 2-3 kilometre..My sme to s kartou zvladli za 10minut.