Cesta nočným vlakom s dieťaťom

janna86
14. mar 2022

Ahojte, tie ktore ste cestovali nocnym vlakom v lezadlovom kupe aj s detmi - ako ste to zvladli?
Su tie lezadla uplne pri stene alebo je tam nejaka medzera? V piatok nas caka prva cesta nocnym vlakom v lezadlovom kupe aj s 2rocnou dcerou a neviem, co mam cakat, kedze ona este vlakom necestovala a nie je zvyknuta na velku postel a ak v nej aj spi, tak mame vsade zabrany, aby nespadla, ale vo vlaku sa asi nic take neda pouzit. Budem rada, ak mi napisete svoje skusenosti.

gelifil
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ceklis
14. mar 2022

Neviem či pomôžem, no my sme kupovali takéto niečo. Tiež je to na účel spania na posteli… ide len o to :( ci tam mala nebude mat strach. Fakt neviem. Musíš spat s ňou. Asi kocik sa tam do toho kúpe nezmestí, že? Podľa mna medzere medzi stenou a posteľou nie sú. Držím palce nech to zvládnete bez problémov

hipuska
14. mar 2022

Keď som ja cestovala, medzera nebola. Ale ležadlá boli dosť úzke, čo si pamätám. Skôr asi mat posteľ dole ako hore.

kacena4
14. mar 2022

my sme boli pred nedavnom, lezada su velmi uzke co ja viem tka 70-60cm uspi ju na dolnom lezadle a prispendli plachtu ako siet ci zabranu proti padnutiu budes pokojnejsia a idete cez poprad ci spodnou trasou? my sme sli spodnou ze je dlhsia ale nie je tam este opravene kolajisko a vela sme nenaspali velmi to drncalo a hucalo. odporucam nastavit si budik skor, popr. poprosit uja sprievodcu (je len pre dane kupe) aby vas zobudil skor nech sa stihnete vychystat bezne budi 30min. pred prijazdom ale dostane caj, kavu a nestihenete ju vypit bude horuca najest sa dostane balicek, umyt.... drzim palceky nech to dobre dopadne

sapetka
15. mar 2022

Tie lozka su dost uzke. Ja som sa tam nevedela so synom vyspat. On sa velmi tesil uzival si a hned zaspal ale mne bolo malo miesta. Nabuduce ked sme islj sme kupili 3lozla a kazdy spal sam. Malemu sme kupili taku zabranu do postele co sa da pod plachtu na koniec postele aby nespadol/ inak to bola pohoda. Syn si to uzival a nemal s tym problem

janna86
autor
15. mar 2022

Dakujem za rady a vase skusenosti. Budeme cestovat traja - ja, manzel a nasa 2rocna dcera. Ideme do Prahy a potom este dalsie 4 hodiny autom do Nemecka. Vo vlaku som nam rezervovala 3lozkove kupe, takze kazdy ma svoje lozko.
Snad to teda zvladneme vlakom v pohode, kedze v aute sa jej velmi nepaci a nevie akosi ani spinkat velmi v autosedacke, tak sme chceli skusit vlak.
Doma pouzivame na postel zabrany, ktore sa davaju pod matrac, ale vo vlaku to je pravdepodobne nepouzitelne, tak skusim vymysliet nieco s tou plachtou.
Este raz dakujem vsetkym za skusenosti, som uz o nieco pokojnejsia 🙂

zitaje
20. jún 2022

Ja som bola pred pár rokmi s tromi deťmi, bol to zážitok 🙂 Boli sme štyria v 3-miestnom kupé, ja som spala dole so 4r. synom. Nebolo to zrovna pohodlné, ale jednu noc som prežila, ďalšiu sme už spali v hoteli. Moje väčšie deti sa na to strašne tešili a boli celé vo vytržení, tak aj malý bol spokojný 😀