Cestovanie s mesačným bábom

miroslava85aa
19. sep 2019

Zdravim Vas chcem sa spytat či niektorá z vas cestovala s mini babom 1 mesiac autom alebo lietadlom dlhu trasu aj 16h dakujem

korytnackaruzova
20. sep 2019

Ja som dala na pediatricku, ktora sa vyjadrila, ze pokial dieta nema prve ockovanie, nemalo by sa s nim nikde daleko cestovat, alebo byt niekde, kde je vela ludi (vratane rodiny). Nasa mala prve ockovanie v dvoch mesiacoch. Na prvy zaoceansky let, 11 hodin lietadlom, sme ju zobrali, Ked mala 4 mesiace.

miroslava85aa
autor
20. sep 2019

@vevesh ahoj viem ale su aj sadacky od 9kg a nas mal 9 ked mal 6m a bol velky a maly na vajicko tak preto ta sedacka polohovatelna na taky pololah a je do 18 kil takze uz mu je mala 🙉

miroslava85aa
autor
20. sep 2019

@korytnackaruzova to sa spytam aj ja len my to mame komplikovanejsie a je viac faktorov preco sa pytam...

janne318
20. sep 2019

@miroslava85aa Nepíšeš, kam plánujete cestovať a či tých 16 hodín trvá cesta autom, alebo lietadlom (nečítala som celú diskusiu, ak píšeš ďalej niekde v komentári, ospravedlňujem sa). Totiž je rozdiel cestovať 16h autom, alebo 3h lietadlom. Bežne mávame na palube lietadla dvojtýždňové novorodeniatka. Mesačných bábätiek som počas 14 rokov mojej praxe prepravila snáď tisíce. ☺ 98% z nich cestu prespalo. Môj osobný názor - ak je možnosť voľby, určite ísť radšej lietadlom - je to rýchlejšie, pohodlnejšie, komfortnejšie a neporovnateľne bezpečnejšie, než cesta autom.

miroslava85aa
autor
20. sep 2019

@janne318 ahoj chcem ist z nl na sk po mesiaci a mame este jedno 3roky tak preto rozmyslam nad autom a niekde som citala ze lietadlom az od 8 tyzdnov vraj

petkasaurus
20. sep 2019

@janne318 ahojky, ako to prosim beru cestujuci v lietadle, ked bejby place, su vacsinou v pohode? Ja viem, že človek za to nemôže, ale predsa, niekomu to moze dost vadit... Dlhy let, cez Atlantik napr. Dakujem

janne318
20. sep 2019

@miroslava85aa cez našu spoločnosť (Brussels Airlines) môžu cestovať novorodeniatka od 7. dňa veku. ☺ Toto majú upravené každé aerolínie upravené po svojom. Drvivá väčšina od 14. dňa veku. ☺

janne318
20. sep 2019

@petkasaurus Malé miminká občas zaplačú pri vzlete a pristátí - keď im pri zmene tlaku vzduchu zaľahne v uškách. Dobré je preto dať bábätku cumlík, mliečko, kľudne veľa mamičiek počas týchto fáz letu priloží bábo k prsníku. ☺ Staršie detičky sa dajú zabaviť, ak sa boja - odpútať ich pozornosť. Horšie deti znášajú let, keď sú choré - prechladnuté, ak majú soplík, alergiu alebo akýkoľvek problém spojený s opuchom sliznice. Vtedy sú pre ne vzlet a pristátie bolestivé (to ale aj pre dospelých). Ak dobre rátam, za tých 14 rokov sa mi skutočne stalo len tuším päťkrát, že dieťa preplakalo celý let (čo bolo cca 1,5h.) a nedalo sa nijako ukľudniť (lietam krátke a stredne dlhé trasy - najkratší let mám 40-minútový, najdlhší niečo cez 5 hodín) - podotýkam, denne robím 2-3 tripy, mám nálet cez 6000 hodín, a tých "neutíšiteľných" detí som zažila minimum. Cestujúci to zväčša chápu, navyše, ako vravím - ak detičky poplačú, je to pár minút. Čo ale môžem miliónovo potvrdiť - ak je dieťa zdravé, celá jeho nervozita a nevľúdnosť, žiaľ, zväčša pramení zo strachu a nervozity rodičov. Dospelí si ani neuvedomujú, ako dokážu byť deti senzibilné. Príchodom na letisko a nastupením do lietadla samé vstupujú do neznámeho sveta, a posledné čo potrebujú, je stres ich rodičov. X-krát sa stalo, že dieťa plakalo, mamina ho nevedela utíšiť, a akonáhle ho zobrala na ruky letuška, pomojkala, usmiala sa, zabavila - namiesto slzičiek úsmev a kľud. 😃 Žiadne dieťa sa samé od seba nebojí lietať. Ak má strach z lietania, má ho vsugerovaný. Sú deti, ktorým vadí veľa ľudí. Ale keď už sedia na svojich miestach, na ostatných ľudí vlastne ani nevidia, a akonáhle sa spustia motory a lietadlo vzlietne, do 10 min. zaspia. 😉☺

petkasaurus
20. sep 2019

@janne318 ďakujem ti, ani nevieš, ako si ma ukludnila.. Lebo toto ma v poslednej dobe dost strasi, nakolko to s takym malym mimcom budem musiet absolvovat- manzel cudzinec.. Este raz dakujem 🙂

lubik87
20. sep 2019

@h2 samozrejme ze je priputane to by potom.bez pasov nemala.ta vanicka moc zmysel 🙂

vevesh
20. sep 2019

@miroslava85aa sedacky su hlavne od vysky a veku dietata a nie vahy, ale to je ina diskusia...netreba stresovat, dietatu vobec takato jazda neublizi, vsak 10hodinova cesta autom je v eu normalna a milion deti tak cestuje...A lietadlom dokonca jednoduchsia, ale tak to je o kazdeho preferenciach.

miroslava85aa
autor
20. sep 2019

@janne318 dakujem pozriem si 😉

miroslava85aa
autor
20. sep 2019

@janne318 nas prvy bude mat 3 a casto lietame a miluje lietanie bud spi alebo sa hra uz od baba

janne318
21. sep 2019

@petkasaurus za málo, rado sa stalo. ☺ Hlavne kľud, nemáš sa čoho obávať. Keď budeš kľudná Ty, bude pokojné aj bábo. Vôbec nie je dôvod byť v strese. Letecká doprava je forma transportu ako každá iné - akurát oproti ostatným najrýchlejšia a najbezpečnejšia. 😉😀

janne318
21. sep 2019

@miroslava85aa veru, ako väčšina detí. 😃 Vravím.., deti zvládajú let oveľa lepšie, než dospelí. A keď sú v pohode rodičia, deti dupľom. Presne ako píšeš - buď spia, alebo sa hrajú. 😃 Inak, my občas spravíme radosť deťom (tým starším samozrejme) a vezmeme ich na chvíľu do kokpitu, keď je lietadlo na zemi - buď ešte pred štartom, alebo po pristátí. Najmä chlapci majú z toho taký zážitok, že tuším ani nedýchajú od vytrženia. 😄👼 A na čom sa ja smejem najviac - ako sa tam s nimi vždy tlačia aj oteckovia! 😂😂😂 Muži sú skrátka veľké deti! 😄😅

miroslava85aa
autor
21. sep 2019

@janne318 presne moj muz sa hraje skoto s nasim 3ročnim od kedy je tu od 1 dna a mam pocit ze rastie z nim 😝🤣