Bábätko a cestovanie

ema230
21. júl 2023

Dobry den mamicky chcela by som sa vas spytat ake mate skusenosti s lietadlom a babätkom ? Lebo o paru dni letime s dcerkou ( 7 mesačnou ) na dovolenku a chcem sa spytat ako ste to zvladali vy či dietatko bolo kludne alebo nie, ci malo v poriadku uška po lete.
Ďakujem pekne za vase rady 😊

kacena4
21. júl 2023

a co by malo mat s usami?? let je bezpecny, jedine tlak pri vzlete ci pristavani vadi niektorym ľuďom, ak by plakalo treba dat pit z flasky tlak v usiach sa vyrovna a nie nikdy deti nemali poskodeny sluch z lietadla

zuzanaete
21. júl 2023

Ak bol syn hore pri vzlietavani a pristavani, tak som ho dojcila. Bol uplne ok. Alebo treba dat pit.

yoxinka
21. júl 2023

@ema230
Ja som zažila lety, kde deti do roka revali 80% cesty 🤦‍♀️. A zažila som lety, kde deti do roka boli vymsiate ako slniečka a všetkým okolo robili náladičku, lebo boli veľmi zlaté. My sme začínali lietať so staršími deťmi, takže osobnú skúsenosť s takým malým bábom nemám, ale nedá sa to, podľa mňa, dopredu odhadnúť, čo sa bude/nebude diať. Čo som si tak všimla, tak totálna istota bola prsník, kde boli bábatka pricucnuté a spali alebo sa tak upokojili. Pri vzlete a pristávaní treba dať piť niečo, nech sa vyrovná tlak a uši by mali byť ok.

annm81
21. júl 2023

7 mesiacov je dosť nešťastný vek pre leteckú dopravu - dieťa už nie je tak malé, aby väčšinu dňa prespalo a ešte nie je tak veľké, aby si ho na naozaj dlhú dobu vedela zabaviť nejakou knihou, hračkou alebo rozprávkou v mobile. Letela som s takto starými deťmi, dokonca zaoceánske lety a je to lotéria - niekedy bez problémov, niekedy katastrofa.

Problémy s ušami samozrejme nastať môžu - najlepšia prevencia je mať so sebou cumeľ, fľašu, alebo ponúkať kojenie. Vezmi so sebou nejaké nové zaujímavé hračky a knihy a najmä niečo, čo môže chrúmať. Samozrejme, treba mať náhradné oblečenie (aj tričko pre seba), vlhčené obrúsky, plienky, jedlo, deku. Ja som si zvykla na akékoľvek čo i len trocha dlhšie lety (= dlhšie ako 20-30 minút) pribaliť aj niekoľko malých uzatvárateľných vreciek, každý s párom štopľov do uší a nejakou sladkou drobnosťou, ktoré som v prípade dlhšieho plaču ponúkla ľuďom naokolo - ľudia sa na nás v prípade detského plaču potom pozerali skôr so súcitom než s otrávenosťou 🙂

cookie29
21. júl 2023

lietam s detmi (od 2m) uz par rokov. A vzdy to je hop alebo trop, nech sa poskladas, nikdy nevies, ao to vypali

bluka2
21. júl 2023

My chodíme od 5. týždňov aj na dlhé lety a v živote som problém nemala, ani celkovo si už nepamätám nejaký let, keby by nejaké dieta otravovalo ostatných revom

majlo1234
21. júl 2023

Nas tiez nikdy nereval, ale boli sme pripraveni-ja s prsnikom, a plnym ruksakom hraciek, kniziek, nejake ovocie, kapsicky, nalepky, vrtulky, proste plny ruksak a bavila som ho cely let. V tom veku to bolo naozaj najtazsie, teraz uz ho zaujme aj tablet, videa v telefone, ale vtedy to bol stopercenty animatorsky zazitok.

nikpa
21. júl 2023

@ema230 tak je rozdiel či je to 2 hodinový let alebo 10h. To nepíšeš. 7 mesačne dieťa je také nie ľahko zabavitelné na dlhšiu dobu takže sa na to priprav, že budeš robiť animačný program. Ale možno budeš mať šťastie a prespí ti. Problém s tlakom v ušiach čakaj a pozor na klímu aby ste prvé dni na dovolenke nemali chytene oči alebo uši, deti sú na to háklivé. Šťastnú cestu.

ema230
autor
21. júl 2023

Ďakujem vsetkim za vase skusenosti a rady 🙏 len trva 2h takze nie je to az tak dlho ale urcite vase rady vyuzijem este raz vam dakujem 😊