Cestovanie so psom - 3. krajiny

biaa
3. okt 2022

Zdravim, budem vdacna za info

plánujeme cestovat do Bosny so psikom riesili ste niekto už cestu do 3 krajin mimo eu? Fenka je cipovana, očkovaná(vrátane besnoty) má EU petpass na cestovanie otazka znie či to stačí? Pôjdeme do Bosny na pár dni a vracat sa budeme rovnako autom do českej republiky. Dakujem 🙂))

btus
3. okt 2022

my sme boli len v Chorvátsku, Litve a Slovinsku. Nikde nebol problém. Ak má psík petpasss, očkovanie proti besnote a čip tak problem nie je. Ešte si zistite, či nemusíte mať nejaké špeci očkovanie ( kotercový kašeľ, psinka...., aby vás nevrátili z hranice. ) Ale Rakúsko, Maďarsko, Poľsko, Litva, Česko, Chorvátsko, Slovinsko to nevyžaduje

strongi
3. okt 2022

My sme tak boli v Albánsku, veterinárovi som povedala, kam ideme, zaockoval co trebalo a išli sme. Plus treba urobiť test na protilátky proti besnote, dostaneš potom certifikát. Treba ale urobiť aspoň 10 dní vopred, aby stihol prísť, chodí poštou. To zoberú psíkovi krv a pošlú na rozbor. Robia to iba špecializované pracoviská. Zisti si vo svojom okolí. Popravde, toho psa na hranici ani nikto nekontroloval. Ale pre istotu sme všetko mali.

btus
4. okt 2022

@strongi nám kontrolovali raz - Rakúšania, ale až keď sme sa vracali naspäť.
@biaa ešte je potrebné mať od vet potvrdenie, že pes môže cestovať.

zara0201
4. okt 2022

Boli sme v Srbsku tento rok. Okrem pasu a ockovani je potrebny certifikat o titri protilatok, urobia ho v ZV. Ono nie je problem vycestovat di 3.krajiny,ale sa z nej potom vratit do EU. Madari kontrolovali.

biaa
autor
10. okt 2022

Supeer dakujem krasne moc pomohlo 🙂)

mari30
26. mar 2023

@zara0201 Dobrý deň, my sa chystáme tento rok do Srbska so psíkom, preto sa chcem opýtať keď ste už išli späť cez ktorý hraničný priechod (srbsko-maďarsko) ste išli, či je určený priechod cez ktorý sa ide so psíkom keď to kontrolujú alebo je to jedno, ďakujem

zara0201
26. mar 2023

@mari30 neviem o tom že by boli určené prechody,ja však spravidla mám smolu a skontrolujú ma kdekoľvek 😅. Išli sme cez Horgoš. Ale času máte dosť,dajte si urobiť titer protilátok. 40 eur je prijateľná suma a je to doživotný certifikát.

mari30
27. mar 2023

@zara0201 ďakujem pekne za odpoveď. Na protilátky ideme dnes 😉 aj pri našom šťastí určite vychytíme kontrolu 😅

macin117
17. júl 2023

Ahojte viete mi poslať ako vyzerá ten certifikát lebo u nás na dedine moj veterinár nevie o čo sa jedna presne tak nech som si na 100% istý ďakujem

macin117
17. júl 2023

@mari30 zdravím neviete mi poslať ako vyzerá ten certifikát?

ivkaaaaa
25. aug 2023

@macin117 ktorý konkrétne máš na mysli? Do Bosny už nie je potrebný titer na protilátky, ak by ste sa ešte len chystali

l_cusim
22. apr 2024

@zara0201 ahoj, chcem sa opýtať, kontrolovali vás keď ste odchádzali z krajiny EU alebo keď ste do nej vstupovali?

l_cusim
22. apr 2024

Neviete náhodou- potrebujeme VED - veterinary entry document- ... na vstup do Macedónska... kde ho zoženiem?